Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powtórka debaty o bezpieczeństwie specjalnie dla Wólki?


sliderBrak przejść dla pieszych, ograniczeń prędkości, oświetlenia, zakorkowana ulica Graniczna, śmieci na ulicach i ścieżce rowerowej. Temat zamkniętego przejazdu na ulicy Kościuszki, który w ostatnim czasie tak wzburzył mieszkańców zatorza, tym razem nie zdominował spotkania.

24 lutego 2016 r. (środa) w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie przy ul. Granicznej 39 odbyło się wspólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Nr 7 PRZEMYSŁOWE, Osiedla Nr 8 OBROŃCÓW MŁAWY, Osiedla Nr 9 WÓLKA. W spotkaniu uczestniczyli sekretarz miasta Mława Mariusz Szczechowicz, radni miejscy, funkcjonariusze policji, w tym dzielnicowy, strażnik miejski, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz, przewodniczący osiedli mieszkaniowych oraz nieliczna grupa mieszkańców.

Zebranie prowadził przewodniczący osiedla, Kamil Przybyszewski. Tematem zebrania było omówienie stanu bezpieczeństwa oraz map zagrożeń na terenie wólczańskich osiedli z udziałem dzielnicowego KPP w Mławie oraz wolne wnioski. Taka debata o bezpieczeństwie, w bardziej rozbudowanej formule, odbyła się 9 lutego br. w auli PWSZ w Mławie z udziałem między innymi komendanta policji i burmistrza.

W dyskusji mieszkańcy zgłosili problemy, które w większości podnoszone były już w trakcie odbywających się oddzielnie dla każdego osiedla w końcu ubiegłego roku zebrań, czyli: braku oświetlenia ulicznego, aut parkujących na ulicy Granicznej zaśmieceniu ulic, braku monitoringu w przejściu podziemnym przy dworcu PKP. Sprawę zamkniętego przejazdu na ulicy Kościuszki poruszył radny Zadrożny. – Mam nadzieję, że uda nam się coś zrobić w tym temacie przynajmniej doraźnie – mówił radny Zadrożny. W wypowiedzi podkreślił zaangażowanie w sprawę poseł Anny Cicholskiej (PiS).

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Mla
Gość
Mla

Jak to dobrze że jest pani Ania Cicholska, nasz burmistrz i radni, którzy tak dzielnie walczyli z wrednym PKP przez całe 8 lat wreszcie sobie odpoczną i zajmą innymi ważnymi dla miasta sprawami. Pani Ania wszystko już za nich załatwi. Bravo!

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Znasz to:
„Jak masz liczyć na kogoś, to licz na siebie.”
Nie liczyłbym tak na p. Anię Cicholską, która jest z okolic Ciechanowa.

JJ
Gość
JJ

a to w ogóle jakieś spotkanie było na Wólce? Mieszkam 50 m od szkoły, a pierwsze słyszę, aby było coś ogłaszane… p. Przybyszewski, może więcej informacji na ten temat? masz Internet, Prasę… zacznij działać, bo kasę brać potrafisz za bycie przewodniczącym zarządu osiedla… ale działań oprócz głośnych krzyków nic…

Spider
Gość
Spider

W temacie jest cel asie

As
Gość
As

Czy ktoś wie jaki był w ogóle cel tego masowego jak widać spotkania?

Iceman
Gość
Iceman

Dużo mówi, mało robi – prócz zamieszania

kot
Gość
kot

marudzę , jak zwykle, ale podoba mi się wiadukt w Działdowie, niedaleko stacji PKP. zbudowany na prostej drodze, tak jak ona biegła, bez zbędnych zakrętów i kolizyjnych skrzyżowań.Prosto i nieskomplikowanie.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Tak to powinno w sumie wyglądać niemal wszędzie, ale jak widać dla kolei to co proste wydaje się banalne, a więc zapętliła wiadukty żeby było ciekawiej, no ale ktoś na to dał przyzwolenie…