Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa roczniki Mławianki na podium. Dziewczyna wśród piłkarzy


sliderKlaudia Rykowska to jedyna dziewczynka trenująca w grupach młodzieżowych Mławianki. Grać w piłkę potrafi jak chłopcy, o czym można się było przekonać podczas turnieju rocznika 2008 rozegranego na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej.

Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów. Zwycięsko z batalii wyszli gospodarze, prowadzeni do boju przez Huberta Lemanka. Tylko w jednym meczu oddali rywalom komplet punktów, ale jak się okazało później, porażka 0:1 z Młodymi Orłami z Pułtuska nie miała większego wpływu na kształt klasyfikacji generalnej.

Mławianie wygrali pięć spotkań, Klaudia nie odpuszczała swoim rówieśnikom. Nie szczędziła im razów, na dodatek nie ograniczyła się tylko do skutecznej gry w defensywie. W konfrontacji z Dobrym Miastem strzeliła nawet gola.

Ponadto na zakończenie imprezy odebrała specjalną nagrodę. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Pustoła (FA Płońsk). Po koronę króla strzelców sięgnął Miłosz Seroka z Pułtuska. Organizatorzy postanowili również wyróżnić trzech bramkarzy – Kacpra Uściłowicza z Ełku oraz dwójkę golkiperów Mławianki: Adama Kobyłeckiego i Gracjana Gregorczyka.

Podczas minionego weekendu nie próżnowali także orlicy mławskiego klubu czyli chłopcy urodzeni w 2005 roku. Podzieleni przez trenera Macieja Mostka na dwa zespoły, wzięli udział w zawodach rozegranych w Nidzicy. Ostatecznie Mławianka I ukończyła imprezę na drugim miejscu, natomiast Mławianka II uplasowała się na czwartej pozycji.

Dobra postawa na parkiecie zaprocentowała wyróżnieniami indywidualnymi. Nicolas Kołomański został uznany najlepszym bramkarzem, przyznano także nagrody dla najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W pierwszej został wyróżniony Aleksander Olczak, w drugiej Marek Drozdowski.

Turniej w Nidzicy
Faza grupowa
Mławianka I – UKS Frendo Dywity 2:0 (Wiktor Bryks, Kamil Ostrowski), Mławianka I – UKS Dwójka Nidzica 0:0
Mławianka II – BKS Tęcza Biskupiec 2:0 (Dominik Olszewski, Marek Drozdowski), Mławianka II – UKS Jedynka I Nidzica 0:2
Faza półfinałowa
Mławianka I – Mławianka II 3:0 (Kacper Hausman, Wiktor Bryks, Wiktor Zawistowski)
Miejsca 4-6
Mławianka II – UKS Dwójka Nidzica 3:0 (Dominik Olszewski 2, Marek Drozdowski)
Mławianka II – UKS Jedynka II Nidzica 2:0 (Marek Drozdowski 2)
Faza Finałowa
Mławianka I – Gmina Kozłowo 2:1 (Mateusz Powązka, Wiktor Zawistowski)
Mławianka I – UKS Jedynka I Nidzica 0:1
Turniej w Mławie
Mecze Mławianki: 0:1 z Młodymi Orłami Pułtusk, 5:0 z Wkrą Działdowo (Nikodem Rogowski 2, Alan Lech 2, Aleksander Zgiep), 3:1 z FA Płońsk (Antoni Chmielewski, Rogowski, Lech), 2:0 z DKS Dobre Miasto (Klaudia Rykowska, Rogowski), 2:1 z APN Olimp Ciechanów (Rogowski, Lech), 3:0 z Roną 2003 Ełk (Chmielewski, Lech, Zgiep)

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500