Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiemy jak wygląda wniosek o świadczenie z programu „Rodzina 500 plus”


rodzina-500W opublikowanym 22 lutego br. przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozporządzeniu znalazły się wzór wniosku o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus” oraz szczegółowe wyjaśnienia i pouczenia dla osób, które taki wniosek będą składać.

elektryk Mława
Reklama


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie właśnie na takim formularzu od 1 kwietnia br. rozpocznie przyjmowanie wniosków od osób, które o takie wsparcie wystąpią.

Wniosek można będzie również od 1 kwietnia br. złożyć drogą elektroniczną przez Internet. Trwają też prace umożliwiające składanie wniosku drogą elektroniczną za pośrednictwem banku.

Związek Banków Polskich jako jedyny podmiot prywatny został wybrany do uczestnictwa w potwierdzaniu tożsamości składających wnioski do programu 500 plus – poinformował wiceprezes Związku Banków Polskich Mieczysław Groszek na konferencji prasowej.

Osoby ubiegający się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci wypełnią prosty formularz podając jedynie podstawowe dane dotyczące rodziny.

W przypadku świadczenia również na pierwsze dziecko wymagane są informacje pozwalające na ustalenie dochodu. Pozostała część wniosku to szczegółowe pouczenia i wyjaśnienia dla wypełniających.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wniosek będzie trzeba składać raz w roku, w miejscu zamieszkania.

a1

fot. MRPiPS

Wzór wniosku można pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x