Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Miejski Dom Kultury zaprasza na „Historię Roja”. Premiera 4 marca


historia-rojaMiejski Dom Kultury zaprasza na „HISTORIĘ ROJA. Ogólnopolska premiera 4 marca również w Kinie Kosmos.

Słoneczne ogrody Mława

TO PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM.

Zabijani i mordowani w czasach sowieckiej okupacji, skazani w PRL na zakłamanie i zapomnienie dopiero od niedawna mogą liczyć na inicjatywy przywracające pamięć o bohaterach, którzy nie chcieli „nowej Polski”.

Scenariusz filmu inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Niezłomnych. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP.

Jest to historia sześciu lat walki i wielu spektakularnych akcji zbrojnych, historia egzekwowania prawa tam, gdzie zapanowało komunistyczne bezprawie, ale także opowieść o miłości, szczęściu, buncie i zdradzie, którego doświadczali młodzi partyzanci w najintensywniejszym okresie swojego życia. Losy Roja i jego żołnierzy zostały w okresie PRL całkowicie zafałszowane i do dziś pozostają praktycznie nieznane.

Zobacz zwiastun:

Film od lat 15.

Projekcja filmu rozpoczyna się w dniu ogólnopolskiej premiery, 4 marca 2016 r.
Seanse poranne dla grup szkolnych na indywidualne zamówienie klasy lub szkoły odbywać się będą po premierze –  od 7 marca 2016 r.
Bilety grupowe w cenie 12 zł/osoba.

Dowiedz się więcej…

Źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500