Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Powiatowy Urząd Pracy zachęca do powstawania kolejnych spółdzielni socjalnych


sliderW poniedziałek 22 lutego br. w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy ul. Wyspiańskiego 7 w Mławie odbyła się konferencja pt. „Ekonomia społeczna sposobem na rozwój regionu”. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z tematyką ekonomii społecznej.

Słoneczne ogrody Mława

Przybyłych na konferencję gości przywitał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie Witold Żerański. Wśród zaproszonych gości byli starosta mławski, dyrektorzy MOPS i PCPR , kierownicy gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu mławskiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele fundacji, osoby bezrobotne zainteresowane problematyką spółdzielni socjalnych oraz członkowie dwóch spółdzielni socjalnych, które działają w naszym powiecie.

Swoimi doświadczeniami podzielili się prezesi spółdzielni socjalnych działających od lat i tych mławskich nowo powstałych. Monika Domagała przedstawicielka ośrodka wsparcia ekonomii społecznej działającego w Mławie opowiedziała o tym, czym jest ekonomia społeczna. Swoje doświadczenia przedstawił Rafał Janowski Prezes Spółdzielni Socjalnej HAVEN z Ciechanowa, który podkreślił, że w Mławie jest szczególny sprzyjający klimat dla budowania ekonomii społecznej. Na terenie Polski jest niewiele powiatów, które próbują budować ekonomię społeczną w oparciu o środki z funduszu pracy. Z kolei Anna Lewikowska prezes Spółdzielni Socjalnej „Sposób na życie” z miejscowości Waszulki w województwie warmińsko-mazurskim, zachęcała do zakładania spółdzielni socjalnych. Spółdzielnię Socjalną Arka z Iłowa Osady przedstawił prezes Jacek Janeczek.

Konferencja została połączona z prezentacją i promocją powstałych w Mławie spółdzielni socjalnej Razem i spółdzielni INKLUZYWNA. O historii powstania i działalności spółdzielni opowiedzieli jej członkowie jednocześnie zachęcając do korzystania z ich usług. Szczególną formą promocji i zachęty był tort upieczony przez spółdzielnię INKLUZYWNA, zajmującej się między innymi działalnością gastronomiczną.

Aleksandra Marek z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie mówiła o możliwościach wsparcia finansowego dla spółdzielni.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500