Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Weekend na drogach powiatu – 9 kolizji i nietrzeźwy kierujący.


policja-sliderWeekend na drogach powiatu mławskiego to 9 kolizji drogowych,  349  kontroli stanu trzeźwości kierujących, zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą oraz ponad 60 mandatów, w tym także za wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących względem pieszych.

Zgodnie z zapowiedziami mławscy policjanci kontynuowali wzmożone kontrole na drogach całego powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości 349 kierujących, zwracali także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. W ciągu weekendu, policjanci ujawnili 9 wykroczeń drogowych, polegających na niewłaściwym zachowaniu kierujących względem pieszych oraz 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

W poniedziałek, 22 lutego br., o godz. 3:40 na ul. Wymyślin w Mławie, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki VW Bora. Kierowca, 45- letni Marek K., mieszkaniec  pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stracił prawa jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W ciągu weekendu na drogach powiatu mławskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń było – nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz zderzenie ze zwierzęciem na drodze.

Policja apeluje o ostrożność oraz zdjęcie nogi z gazu na odcinkach dróg, gdzie mogą pojawić się dzikie zwierzęta.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500