Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Sarna na drodze, zapalone sadze, pożar samochodu i pożar w kuchni – działania straży pożarnej w okresie 16. 02-21. 02. 2016.


straz_slider16.02.2016 roku o godzinie 22.11 w miejscowości Nowe Garkowo gmina Szreńsk doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Osób poszkodowanych nie było. Piec został wygaszony przez właścicielkę przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępów z JRG PSP Mława i Żuromin oraz OSP Szreńsk polegały na wejściu na dach budynku i podaniu proszku gaśniczego oraz pisaku do wnętrza komina do chwili całkowitego ugaszenia pożaru. Ze względu na brak wyczystki wykonano otwór w przewodzie kominowym w piwnicy, przez który wybrano resztki sadzy.  W wyniku pożaru pęknięciu uległ przewód kominowy na wysokości parteru i poddasza budynku. Straty oszacowano na 5 tys. zł.,  w tym budynki 5 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 150 tys. zł. Przyczyną zdarzenia była nadmierne nagromadzenie się sadz w przewodzie kominowym. Akcja trwała 2 godziny 1 minutę.18.02.2016 roku o godzinie 18.41 w miejscowości Trzcianka Kolonia gmina Szydłowo doszło do pożaru garnka na kuchence gazowej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, który został ugaszony przez użytkownika przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szydłowo polegały na odkręceniu i wyniesieniu butli gazowej oraz przewietrzeniu budynku. W wyniku pożaru jedna osoba została poparzona. Osoba ta została opatrzona przez straż, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej pomocy medycznej na miejscu. Przyczyną pożaru było zapalenie się oleju w naczyniu na kuchni gazowej. W wyniku pożaru uszkodzona została kuchnia gazowa, okap, szafka oraz okopceniu uległy ściany pomieszczenia. Straty oszacowano na 3 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 100 tys. zł. Akcja trwała 58 minut.

20.02.2016 roku o godzinie 10.44 w Mławie przy ul. Padlewskiego doszło do pożaru samochodu osobowego marki Skoda Octavia. Właściciel stłumił w początkowej fazie pożar używając dwóch gaśnic proszkowych. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd, aż do jego całkowitego ugaszenia. Po ugaszeniu sprawdzono dokładnie podwozie samochodu i stwierdzono, że nadtopieniu uległo mocowanie filtra paliwa oraz stopieniu filtr paliwa. Zbiornik pojazdu nie został rozszczelniony. Straty oszacowano na 0,2 tys. zł. Uratowano samochód osobowy. Wartość uratowanego mienia oszacowano na10 tys. zł. Akcja trwała 21 minut.

21.02.2016 roku o godzinie 9.18 w Mławie przy ul. Sportowej doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały wsypaniu do przewodu kominowego proszku gaśniczego. Następnie przeczyszczono komin a pozostałości wyniesiono i dogaszono na zewnątrz budynku.  W wyniku pożaru zniszczeniu uległy płytki w pomieszczeniu kuchennym oraz komin w dolnej części. Straty oszacowano na 1 tys. zł., w tym budynki 0,5 tys. zł. Uratowano pozostało część budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 156 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny 3 minuty.

21.02.2016 roku o godzinie 17.03 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo na drodze krajowej numer 7 doszło do zdarzenia z udziałem sarny. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej sarna znajdowała się na jednym pasie jezdni powodując zagrożenie dla osób i pojazdów korzystających z drogi. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu martwej sarny po za jezdnie. Sarna została zabrana przez pracownika Rejonu Dróg Krajowych. Akcja trwała 1 godzinę  1 minutę.

Źródło: sporządził mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500