Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koncert laureatów zwieńczeniem XXII Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej


slider2Mławskim uczniom tym razem nie udało się zdobyć żadnej nagrody. Jedynym wyróżnionym w kategorii solistycznej oraz  w duecie był Bartosz Dzięgielewski.

100 solistów i 25 zespołów kameralnych ze szkół muzycznych I i II stopnia oraz akademii muzycznych z całej Polski, zaprezentowało się podczas mławskiego festiwalu. Jury oddzielnie dla każdej kategorii wybrało tych, którzy najlepiej wypadli w przesłuchaniach. Wręczenie nagród i wyróżnień oraz koncert laureatów stanowił zwieńczenie festiwalu.

XXII Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” odbył się dniach 18 – 20 lutego 2016 roku. W Festiwalu wzięło udział:
85 uczniów – solistów, i 20 zespołów kameralnych z następujących Szkół Muzycznych I i II st.: Augustów, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Ciechanów, Chełmno, Czasław, Dobre, Domosławice, Ełk, Gąbin, Gdańsk, Goleniów, Grodzisk Mazowiecki, Grudziądz, Kamień Pomorski, Katowice, Kielce, Koło, Konin, Kraków, Lębork, Łomża, Malbork, Mława, Oława, Opole, Pleszew, Poznań, Pruchnik, Radom, Rzeszów, Sanok, Siedlce, Sierpc, Solec Kujawski, Słupca, Suwałki, Szczecin, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zgierz, Żyrardów.
15 solistów i 5 zespołów kameralnych z: Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu.

Jury w składzie:

prof. dr hab. Elżbieta Rosińska Akademia Muzyczna w Gdańsku (przewodnicząca komisji B)
dr hab. Marek Andrysek prof. Akademii Muzycznej w Katowicach
dr hab. Zbigniew Koźlik Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie
dr hab. Jerzy Siemak prof. Akademii Sztuki w Szczecinie (przewodniczący komisji A)
ad. dr Rafał Grząka Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie
dr Daniel Lis Akademia Muzyczna w Katowicach
dr Paweł Zagańczyk Akademia Muzyczna w Gdańsku
as. Grzegorz Palus Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina w Warszawie

Mgr Danuta Kaniewska – Jurek Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich
Sekretarz Jury

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategorie solistyczne:

1

2

3

4

5

Kategorie zespołów kameralnych:

A

B

C

Merytoryczne uwagi jury:

XXII Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” został bardzo dobrze zorganizowany przez dyrekcję PSM w Mławie i jej pracowników. Atmosfera panująca na Festiwalu inspiruje młodzież szkolną i akademicką oraz pedagogów do aktywnego uczestnictwa w tej znaczącej dla regionu i akordeonistyki polskiej imprezie muzycznej. Ma ona znaczący wkład w rozwój akordeonistyki polskiej w skali krajowej. Poziom muzyczny solistów, jak i zespołów kameralnych stale wzrasta, co świadczy o doskonaleniu akordeonowej sztuki wykonawczej w polskim szkolnictwie muzycznym. W tegorocznej edycji festiwalu szczególnie wysoki poziom reprezentowali wykonawcy w kategorii II (uczniowie klas IV-VI szkół muzycznych I stopnia) gdzie Jury przyznało najwięcej nagród i wyróżnień. Festiwal oceniamy pozytywnie zarówno pod względem artystycznym, jak i wychowawczym oraz społecznym.
W tegorocznej imprezie znacznie zwiększyła się ilość uczestników w stosunku do roku ubiegłego zwłaszcza w kategorii II, V oraz zespołów kameralnych.
Jury dziękuje dyrekcji i pracownikom szkoły oraz sponsorom, a także władzom Powiatu i Miasta Mława za pomoc oraz zaangażowanie w realizację festiwalu.
Nasze szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży i ich nauczycieli za pracę oraz udział w kreowaniu sztuk muzycznych.

oprac. JK

źródło PSM Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500