Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Trzy podmioty złożyły ofertę na budowę oczyszczalni ścieków w Mławie


sliderEneris Surowce S.A., ONDEO Polska Sp. z o.o. i SAUR POLSKA Sp. z o.o., to spółki zainteresowane budową i eksploatacją oczyszczalni ścieków w Mławie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Mławski ratusz analizuje obecnie złożone oferty.

KSP Mława nabór

Mławski samorząd w listopadzie 2013 r. postanowił szukać inwestora, który zbuduje i będzie eksploatował oczyszczalnię ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Wyłoniony Partner Prywatny (PP) wybuduje, będzie eksploatować obiekt i odbierać ścieki od mieszkańców Mławy przez 33 lata. Nowa oczyszczalnia ma powstać w okresie 3 lat od podpisania umowy. Zakłada się, że wyłoniony PP od momentu podpisania umowy wydzierżawi istniejącą oczyszczalnię ścieków i zaproponuje nowe stawki za odbiór ścieków, zarówno w okresie przed powstaniem nowej oczyszczalni, jak i po jej powstaniu.

Burmistrz Miasta Mława 30 października 2015 roku zamieścił ogłoszenie o zamówieniu publicznym na budowę oczyszczalni ścieków w Mławie. Ostateczny termin składania ofert wyznaczono na 03 lutego 2016 r.

Potencjalny partner prywatny musi wykazać swoje doświadczenie poprzez spełnienie warunku zaprojektowania i wybudowania w okresie ostatnich pięciu lat 2 oczyszczalni ścieków komunalnych obsługujących każda min. 40 000 RLM i posiadającej każda średnią dobową przepustowość min. 5 000 m3/d.
Partner musi również udokumentować, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 50 mln zł oraz jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie działalności związanej z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków na kwotę co najmniej 15 mln zł. Składający swoją ofertę jest też zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 2 mln zł.

– Wykonawca zostanie wyłoniony po zakończeniu procedury badania i oceny ofert. Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych wykonawca związany jest ofertą przez 90 dni od daty otwarcia ofert – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Konsorcjum: Eneris Surowce S.A. ul. Zagnańska 232A, 25-563 Kielce i EnerisInfra 1 Sp. z o.o. ul. Taśmowa 7, p. IX, 02-677 Warszawa
Grupa Eneris specjalizuje się w finansowaniu, budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki surowcowej, wodno-ściekowej oraz energetyki niskoemisyjnej. Od 1 lutego 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która przejęła spółkę Veolia Usługi dla Środowiska.

ONDEO Polska Sp. z o.o. ul. Zawodzie 5, 02-981 Warszawa
Spółka wchodzi w skład SUEZ ENVIRONNEMENT HOLDING BE i oferuje kompleksowe usługi dla samorządów oraz klientów komercyjnych i przemysłowych w zakresie odbioru, odzysku/recyklingu i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, przemysłowych i niebezpiecznych; przekształcanie termiczne, produkcja paliw alternatywnych; utrzymanie czystości w miastach i konserwacja zieleni; czyszczenie zbiorników i separatorów.

SAUR POLSKA Sp. z o.o., ul. Domaniewska 39a, 02-672 Warszawa

Firma ¬ SAUR POLSKA Sp. z o.o.¬ rozpoczęła działalność w 2009 roku. Głównym obszarem działalności jednostki jest pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody (aeracja, pobór wody pitnej, pobór wody wodociągowej). SAUR Polska należy do francuskiej Grupy SAUR. Założona w 1933 r., jest dziś nad Sekwaną trzecią siłą na rynku usług komunalnych, eksploatuje 3,6 tys. oczyszczalni i stacji uzdatniania wody dla 6,7 tys. gmin.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Trzy podmioty złożyły ofertę na budowę oczyszczalni ścieków w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kasandra
Gość

Teraz strasznie odważna decyzja burmistrza na zadanie:
„Budowa i eksploatacja oczyszczalni ścieków w Mławie w formule partnerstwa publiczno – prywatnego”. (dzierżawa na 33 lata)
Znów nasze ciężko zarobione pieniądze będą dorabiały jakąś prywatną spółkę.
Szanowna Rado Miejska jak Państwo nas, mieszkańców, reprezentujecie, że dajecie burmistrzowi przyzwolenie na takie postępowanie, postępowanie na niekorzyść nas, mieszkańców.
Po to Was wybieraliśmy, żebyście bezmyślnie akceptowali wszystkie pomysłu ratusza?
Zacznijcie w końcu myśleć albo podpiszcie własnoręcznie rezygnacje z pełnienia funkcji radnego i już.
Co na to szefostwo i pracownicy oczyszczalni ścieków?
żadnych protestów?
Część zatrudnionych przecież wyląduje na bruku…, co, każdy uważa, że jego to nie spotka?

kasandra
Gość

Za II kadencji obecnego burmistrza wykonano dokumentację techniczną rozbudowy oczyszczalni ścieków w Mławie za kwotę powyżej 250 tys. zł.
Co się z nią stało? – pieniądze wyrzucone w błoto tak jak kilka dokumentacji modernizacji i rozbudowy MDK.
Nasz burmistrz uwielbia ogłaszać przetargi na wykonywanie jakichś tam zbędnych dokumentacji, które następnie są cięte na wąziutkie paseczki w niszczarce, ale my mieszkańcy słono. za nie płacimy.
Zadanie wykonane – zapłacone musi być!
Przykładowe dokumentacje:
– MDK
– dworzec zintegrowany
– Oczyszczalnia ścieków
Co jeszcze?

UM
Gość

Zgodnie z nowelizacją ustawy z 2010r RADA MIASTA MLAWY NIE BEDZIE MIAŁA WPŁYWU NA WYSOKOŚĆ STAWEK ZA WODĘ I ŚCIEKI. Prosze dokładnie przeczytać artykuł. Wszędzie ten sam scenariusz. Zwolnienia i podwyżki.

ramzes
Gość

A można poprosić o konkretny tytuł tej ustawy? To może być bardzo ciekawa ustawa ale niestety nigdzie nie widzę podstawy prawnej na której UM opiera swoje twierdzenia iż „2010r RADA MIASTA MLAWY NIE BEDZIE MIAŁA WPŁYWU NA WYSOKOŚĆ STAWEK ZA WODĘ I ŚCIEKI”.

Obiektywnie
Gość

Burmistrz Mławy umie liczyć, ale pieniądze z własnego portfela, tych z kasy miejskiej nawet nie próbuje liczyć, bo dla niego te kwoty są abstrakcyjne.
Oddanie półki w obce ręce to jednak dla burmistrz trochę mnie pracy.
ZW zamian za darmową komunikację mieszkańcy zapłacą w potrójnie za ścieki prywaciarzowi.
Budowa i modernizacji oczyszczalni zapewne nie byłaby droższa dla UM jak dla prywaciarza, bo dobry włodarz miasta znalazłby pieniądze na ulicy, np. z UE czy z jakichś środków na ochronę środowiska, starałby się o pozyskanie funduszy od Państwa,od Marszałka itp. itd.
Zaznaczam: DOBRY WŁODARZ, a nie „odważny”
Pani Grzywacz, czy da Pani jakieś oświadczenie w tej sprawie?

UM
Gość

Prosze uważnie przeczytać ten artykuł. Jest tam napisane, ze po nowelizacji ustawy w 2010 roku RADA MIASTA NIE MA WPŁYWU NA WYSOKOŚĆ STAWEK ZA WODĘ I ŚCIEKI.

wpDiscuz