Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Program „Rodzina 500 plus” od 1 kwietnia w mławskim MOPS


500-2Przyjmowanie wniosków nawet do godz. 20.00, ponad 3000 dzieci i budżet w wysokości 14 mln złotych – tak zaplanowane są przygotowania do uruchomienia programu „Rodzina 500 plus” w Mławie.

KSP Mława nabór

Przyjmowaniem wniosków i wypłatą świadczeń zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 – Podczas spotkania u burmistrza Sławomira Kowalewskiego zapadła decyzja, że realizacją programu „Rodzina 500 plus” w Mławie zajmie się MOPS. Szacujemy, że w roku 2016 w ramach programu wypłacimy świadczenia w wysokości ok. 14 mln zł. Według naszych danych w rodzinach, które spełnią kryterium dochodowe uprawniające do wsparcia na pierwsze dziecko jest 1720 dzieci. Liczbę dzieci w pozostałych rodzinach szacujemy na około 1400. Zmienimy organizację pracy w MOPS, wnioski będzie można składać do godz. 20.00. W początkowym okresie planujemy zatrudnić na czas określony jednego lub dwóch pracowników – informuje Dorota Kaczorek Magdalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Program „Rodzina 500 plus” od 1 kwietnia br. będą realizować samorządy miejskie i gminne. Zakłada on przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez dodatkowych warunków. Rodziny spełniające kryterium dochodowe otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+” wypłacane jest tylko w przypadku złożeniu wniosku. Zaświadczenia o dochodach trzeba będzie składać jedynie w przypadku ubiegania się o świadczenie na pierwsze dziecko, a następnie co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia ustalonego progu dochodowego.

Gdy rodzina będzie ubiegać się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dołączania zaświadczenia o dochodach.

Wnioski będzie można składać osobiście, bądź też przez internet. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacane w sposób wybrany przez rodziców – przede wszystkim przelewem na konto lub przekazem pocztowym.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Program „Rodzina 500 plus” od 1 kwietnia w mławskim MOPS"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gosc
Gość
skąd Wy ludzie macie te dane ? 30-40% patologii… smiechu warte… no a rodzinom to tylko na książki czy prywatne przedszkole brakuje… a dzieciom butów kupić nie trzeba… co do gara włożyć też nie… nawet ci co ledwo ale wiazali koniec z koncem pozwoli odsapnac i w jaki kolwiek sposob zaplanowac sobie kolejny miesiac. Ale właśnie takie a nie inne zdanie mają ci którym to jest nie potrzebne, albo po prostu się nie zalapia… Tak! to jest zawiść! a co do podatkow nie… do tej pory vatt stal w miejscu… nic nie drozalo… ludzie klapki na oczach maja… jak nie… Czytaj więcej »
aka
Gość

Nie rozumiem, państwo pierwszy raz w życiu coś mi da tak jak wielu innym, a z komentarzy wychodzi na to że program 500+ to tylko patologia, alkoholizm itp.Zawistnych ludzi nie brakuje.

Czytelnik
Gość
To nie jest zawiść. 500zł miesięcznie to dla budżetu Państwa w skali całego kraju jest niewyobrażalnie dużo i nie wiadomo czym się skończy dla naszego kraju takie rozdawnictwo. Ma to swoje i dobre strony i złe również. Dla tych co dostaną te pieniądze to też w sumie jest spora kwota, która w znacznym stopniu zasili domowy budżet. Dla bogatych to w sumie zupełnie zbędne pieniądze, bez których mogliby się z powodzeniem obyć. Dla patologii, przy dużej ilości dzieci to super sprawa, duży zastrzyk na alkohol, a nie na poprawę bytu. Ludzi, którzy przeznaczą te pieniądze na poprawę swoich warunków mieszkaniowych,… Czytaj więcej »
Aka
Gość

Ciekawe jest to że jak bogaty człowiek jak wali wóde dzień w dzień i dostanie 500 to jest w porządku, a jak jesteś biedny to to już ci się nie należy.Chyba lepiej że ludzie dostaną jakąś pomoc od państwa niż by nie dostali, a te pieniądze przejedli czy rozdali na jakieś fundusze kościelne czy innych ,,tadeuszów”.

młoda
Gość

To właśnie dzięki 500+ najbiedniejsi dostaną po d… Życie stanie się droższe, podatek od marketów podniesie ceny jedzenia i innych towarów, zdrożeje paliwo, transport, wzrosną podatki… Kwestia czasu.

betowen
Gość

Przypuszczam, że w rodzinach patologicznych będą marnowane te pieniądze. Istnieje około 30-40% rodzin, które będą wydawać tę pomoc niezgodnie z podstawowym przeznaczeniem tj. na zakup odzieży, żywności, opłacenia przedszkola, żłobka, kursu językowego. Dlatego powinna istnieć forma pomocy rzeczowej a nie pieniężnej. Przecież można by finansować bezpośrednio pobyt dziecka także w prywatnym przedszkolu, prywatnej szkole, zakup podręczników itd. Możliwości jest dużo. Ale PiS postawił na dziecioróbstwo wśród rodzin patologicznych i ubogich. Wedle rządzących dzieci urodzone w tych rodzinach będą przyszłością Polski, a na pewno przyszłością PiS-u.

antypis
Gość

Program w dużym stopniu sprzyjający szerzeniu patologii i nieróbstwu. Nie popieram.

Xxx
Gość

Ciemnota nie zna granic! W każdym normalnym kraju jest socjal nie ma w tym nic złego! Kto komu siedzi w kieszeni, kto na co wyda i ile będzie miał dzieci? Ręce opadają!

młoda
Gość

Dokładnie, ciemnota… Polski nie stać na socjal w takiej formie, a chce dać. Państwo będzie brać z kieszeni swoich obywateli. Z roku na rok będzie gorzej. Ręce opadają. Błędne koło………..

Czytelnik
Gość

Młoda, ucz się i nabieraj doświadczenia, a nie mądrzysz się jakimiś schematami POpaprańców, którym nie udało się utrzymać przy korycie na III kadencję.

wpDiscuz