Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jest wniosek o przywrócenie przystanków pociągów pospiesznych w Mławie


DSC_0038Sprawę zmniejszenia liczby pociągów zatrzymujących się na dworcu kolejowym Mława, mieszkańcy głośno sygnalizowali już podczas otwarcia nowego budynku dworca w październiku 2015 r., a więc na prawie dwa miesiące przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP.

KSP Mława nabór

W listopadzie ubiegłego roku Codziennik mławski pisał o obawach mieszkańców związanych z planowanymi, niekorzystnymi dla Mławy, zmianami w rozkładzie.

Według informacji rzecznika prasowego Urzędu Miasta Mława,  Magdaleny Grzywacz, pociągi pośpieszne do Olsztyna, Gdyni i Warszawy od 12 czerwca 2016 r. znów będą zatrzymywały się w Mławie.

– W listopadzie 2015 r., burmistrz Sławomir Kowalewski wystosował pisma do władz kilku spółek PKP oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zaniepokojony tym, że nowy rozkład jazdy nie przewiduje postojów w Mławie pociągów pośpiesznych, które wcześniej zatrzymywały się na stacji „Mława”. Prosił o korektę rozkładu jazdy. O poparcie swych starań burmistrz poprosił Panią Poseł na Sejm RP Annę Cicholską, Starostę Mławskiego oraz rady, Miasta Mława i Powiatu Mławskiego.
12 lutego br. burmistrz Sławomir Kowalewski otrzymał odpowiedź sygnowaną przez Piotra Stommę, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. W piśmie czytamy:
„… Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wystąpiło do PKP Intercity S.A. o analizę możliwości wprowadzenia zatrzymań czterech pociągów na ww. stacji [Mława – red.], zgodnie z wnioskiem przedstawionym w Pana wystąpieniu. W wyniku uzgodnień z przewoźnikiem ustalono, iż w ramach prac nad korektą rozkładu jazdy 2015/2016, która wejdzie w życie 12 czerwca 2016 r., PKP Intercity S.A. złoży wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wprowadzenie dodatkowych postojów w Mławie dla pociągów:
– nr 1521, relacji Warszaw Zachodnia – Olsztyn Główny,
– nr 5120, relacji Olsztyn Główny – Warszawa Zachodnia,
– nr 15101, relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna,
– nr 51100, relacji Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia.
Liczę, że przedstawione rozwiązanie przyczyni się do poprawy dostępności transportowej Mławy i powiatu mławskiego oraz umożliwi lepsze zaspokojenie potrzeb przewozowych społeczności lokalnej. Pragnę zaznaczyć, że zapewnienie oferty przewozowej na odpowiednim poziomie jest sprawą o wysokim priorytecie dla Ministra Infrastruktury i Budownictwa jako organizatora międzywojewódzkich i międzynarodowych kolejnych przewozów pasażerskich.”– informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława, Magdalena Grzywacz.

Źródło: UM Mława oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Jest wniosek o przywrócenie przystanków pociągów pospiesznych w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obiektywnie
Gość

Widać, że zatrudnionych w ratuszu bardzo boli jak o nich piszą i dociekają ilu ich tam grzeje miejsca.
Prawda w oczy kole, szanowni Państwo… z ratusza.
Ktoś z Waszej ekipy minusuje każdy wpis dotyczący Waszej „ciężkiej” pracy.

huzar
Gość

Chodzą słuchy, że ma być powołana komisja do policzenia ilości urzędników w ratuszu. Codziennie wychodzi inaczej, czytaj coraz więcej. Bodajże do komisji został powołany KorWin, ten z Brukseli. On liczyć potrafi.

kapiszon
Gość

Przecież ma być o pociągach w Mławie, a właściwie o postojach pociągów w Mławie. To dzięki Pani Posłańce z PiS. Myślę, że najwyższy czas aby zatrudnić (jako prawą rękę burmistrza) kogoś z PiS. Pewnie kilka projektów na dofinansowanie inwestycji by przepchnął. No i oczywiście przez te dwa lata do wyborów wdrożyłby się na Burmistrza.

Czytelnik
Gość

Pasztety (oba) tak gmatwacie, że trudno Was zrozumieć. Napiszcie lepiej maila do redakcji, niech wyjaśnią sprawę na łamach tego portalu. 🙂

Pasztet 2
Gość

Dla MS ten budynek bedzie szatnią a dla Mlawy fitness klubem. Ale z szatni fitness sie nie zrobi:) idąc dalej w projekcie znajdziemy zapis o konieczności rywalizacji pomiedzy klubami i szkołami na poziomie krajowym. Dlatego powstała klasa sportowa o dziwnym profilu skoku o tyczce choć jak pisano nikt jej wczesniej w Mławie nie widział. Zachęcam portal do zainteresowania się tą sprawą przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Szatnia powinna byc szatnią a fitness fitnessem

wpDiscuz