Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Złoto Obłąkowskiego, srebro Pietrzak. Mistrzostwa Polski na hali


obłąkowskiWyjątkowy udany występ na halowych mistrzostwa Polski w Spale zanotowali lekkoatleci mławskiego Zawkrza. W kategorii junior i junior młodszy wywalczyli dwa medale. Na podium stanęli Przemysław Obłąkowski i Olga Pietrzak.

Słoneczne ogrody Mława

Biegaczka miała dwie medalowe szanse, wszystko zaczęło się od rywalizacji na 60 metrów. Eliminacje zakończył na piątym miejscu, co oczywiście pozwoliło się jej cieszyć z awansu do finału A. W nim osiągnęła czas 7.81, co pozwoliło się podopiecznej Waldemara Łaszczycha, cieszyć z szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej. Złoto zdobyła Ewa Swoboda z wynikiem 7.24 – ta sama zawodniczka tuż przed krajowym czempionatem pobiła rekord świata juniorek podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu (7.07)

Brak sukcesu na krótkim dystansie mławianka powetowała sobie w rywalizacji na 200 metrów. Wygrała bieg eliminacyjny, a w finałowej rywalizacji sięgnęła po srebrny krążek. Przy okazji pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 25.29. Złoto z rezultatem 24.94 wywalczyła Justyna Guzik z Cieszyna.

Nie zawiódł także Obłąkowski, który zdominował przebieg konkursu trójskoku w kategorii junior młodszy. Już w pierwszej próbie pobił „życiówkę, uzyskując odległość 13.99. Nikt nie zdołał się zbliżyć do mławianina – drugi w generalnym zestawieniu Przemysław Łyskawy z Łomży okazał się gorszy aż trzydzieści dwa centymetry. Na siódmym miejscu ukończył rywalizację Dominik Breński (najmłodszy w całej stawce), w najlepszym skoku uzyskując 12.77.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500