Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Studenci mławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tanecznie kończą karnawał


sliderZajazd „Pod świerkami” 9 lutego br., gościł mławskich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do hucznego świętowania ostatniego dnia karnawału zachęcił dr Leszek Zygner rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Ukształtowaną już studencką tradycją są bale na zakończenie karnawału, oraz roku akademickiego.

KSP Mława nabór

Zapusty, ostatki, mięsopusty to tradycyjne staropolskie nazwy karnawału (czas liczony od Nowego Roku aż do wtorku poprzedzającego środę popielcową), którego zwieńczeniem stały się bale i zabawy karnawałowe.
Od XVII wieku tradycja uczt i bali karnawałowych staje się obyczajem nie tylko dworów królewskich i szlacheckich, ale też staje się popularna wśród pozostałych warstw społecznych.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz