Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Studenci mławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tanecznie kończą karnawał


sliderZajazd „Pod świerkami” 9 lutego br., gościł mławskich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do hucznego świętowania ostatniego dnia karnawału zachęcił dr Leszek Zygner rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Ukształtowaną już studencką tradycją są bale na zakończenie karnawału, oraz roku akademickiego.

Słoneczne ogrody Mława

Zapusty, ostatki, mięsopusty to tradycyjne staropolskie nazwy karnawału (czas liczony od Nowego Roku aż do wtorku poprzedzającego środę popielcową), którego zwieńczeniem stały się bale i zabawy karnawałowe.
Od XVII wieku tradycja uczt i bali karnawałowych staje się obyczajem nie tylko dworów królewskich i szlacheckich, ale też staje się popularna wśród pozostałych warstw społecznych.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500