Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek zapisy Mława
Logo
meblolux

Są pieniądze dla organizacji pozarządowych


konkurs-lutyNa jakie cele i jakie środki mogą pozyskać od Samorządu Województwa Mazowieckiego stowarzyszenia i inne organizacje, jak też o nowych zasadach ubiegania się o takie wsparcie, będzie można dowiedzieć się na spotkaniach z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego.

KPS Mława rekrutacja
Reklama


Spotkania dla organizacji pozarządowych odbywać się będą w delegaturach urzędu, dla Mławy najbliższe spotkanie odbędzie się w Ciechanowie 16 lutego br. o godz. 13:00 – sala w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, ul. Narutowicza 9.

Dla naszych organizacji i stowarzyszeń Urząd Miasta Mława organizuje wspólny wyjazd na spotkanie w Ciechanowie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pełnomocnika Burmistrza Miasta d.s. współpracy z organizacjami pozarządowymi Agnieszki Puzio Dębskiej:  [email protected] lub tel. 604 417 109.  Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 15 lutego br.

W programie spotkań przewidziano:
1. informację na temat zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
2. przedstawienie procedury konkursowej wynikającej z Zasad przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu województwa mazowieckiego dla organizacji pozarządowych;
3. informację o priorytetowych obszarach współpracy finansowej Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2016 roku;
4. przedstawienie harmonogramu ogłaszania konkursów ofert w 2016 roku;
5. informację o możliwości składania ofert konkursowych w ramach realizacji eusług poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP, w tym także krótki instruktaż sposobu składania ofert z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP.

W 2016 roku zakres współpracy finansowej Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi jest szerszy niż w latach ubiegłych. Oprócz tradycyjnych w ostatnich latach obszarów współpracy, jak kultura fizyczna i szeroko pojęta polityka społeczna, ogłoszone zostaną konkursy w obszarach, w których nie były one ogłaszane od kilku lat. Chodzi m.in. o konkursy dotyczące kultury i dziedzictwa narodowego, turystyki, edukacji, ekologii czy wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Zupełnie nowymi obszarami współpracy finansowej będą m.in. wsparcie integracji europejskiej, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wsparcie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości czy wsparcie mazowieckich WOPR.

Od grudnia ub. roku obowiązuje zmodyfikowana procedura konkursowa. Zmienione zostały zasady oceny formalnej ofert, aby zminimalizować liczbę ofert odrzucanych z powodów formalnych. Zmiany te przybliżymy uczestnikom spotkań. Będziemy ich także zachęcać do składania ofert poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP.

oprac. JK
źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500