Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kurs profesjonalny opiekun
Logo
meblolux

Do końca lutego br. powstanie mapa zagrożeń dla powiatu mławskiego


sliderMapy zagrożeń to nowy projekt polskiej policji. Będzie to program interaktywny dostępny na stronie policji, z umieszczonymi danymi o przestępstwach, wykroczeniach również tych w ruchu drogowym. Ta mapa ma służyć mieszkańcom do oceny stanu bezpieczeństwa gminy i będzie cały czas rozbudowywana i aktualizowana.

IV debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa miasta i powiatu w Mławie poświęcona była przede wszystkim powstającej mapie zagrożeń. Przy tej okazji policja zachęcała uczestników debaty do wypełnienia anonimowej ankiety poświęconej problemom bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

Wśród osób obecnych na debacie znaleźli się Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Radom mł. insp. Tomasz Cybulski, Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński, burmistrz Sławomir Kowalewski, przedstawiciele wojewody mazowieckiego, wójtowie, radni powiatowi i miejscy, przedstawiciele instytucji, urzędów, stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, Komendant Straży Miejskiej i Gminnej oraz policjanci KPP Mława.

Ocenę stanu bezpieczeństwa w powiecie mławskim przedstawił komendant Komendy Powiatowej Policji mł. Insp. Artur Ryfiński, wyrażając zadowolenie ze spadającej liczby przestępstw w ostatnich latach. Przypomniał również cztery wnioski z III Debaty Społecznej w Mławie, która odbyła się 15 kwietnia 2015 r. uznając je za zrealizowane.

W dyskusji o bezpieczeństwie wnioski i uwagi zgłaszali: radni powiatu – Tomasz Chodubski, Alicja Rychcik i Michał Danielewicz, radny miejski Dariusz Dużmański, nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki, Krzysztof Bruździak i Kamil Przybyszewski.
Ze względu na to, że niektóre wypowiedzi poruszały nawet kilkanaście problemów, organizatorzy poprosili o złożenie ich na piśmie.

Zanotowane w trakcie wnioski dotyczyły:
1/ Ponowna analiza uchwał samorządowych pod kątem wydawania koncesji na sprzedaż alkoholu w odniesieniu do umiejscowienia punktu.
2/ Analiza rozwiązań infrastruktury drogowej w związku z dodaniem do ruchu wiaduktów kolejowych.
3/ Objęcie kontrolą prędkości dróg powiatowych na terenach leśnych, pod kątem ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych oraz analiza oznakowania tych dróg.
4/ Wpływanie na rozwiązanie infrastruktury drogowej przez policję podczas opiniowania projektów budowlanych.
5/ wzmożenie działań na rzecz ochrony środowiska, poprzez zbudowanie stacji monitorującej zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta, oraz udostępnienie danych mieszkańcom.
6/ aktywizacja zarządów osiedla na rzecz bezpieczeństwa, promowanie bezpiecznej architektury.
7/ Rozbudowa monitoringu miejskiego o dodatkowe kamery.

W Mławie to już czwarta edycja debaty prowadzona w ramach ogólnopolskiego Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej.
Tegoroczna debata powiatowa inauguruje serię czterech zaplanowanych debat gminnych, które odbędą się w Wiśniewie, Dzierzgowie, Stupsku i Radzanowie. Pierwsza taka debata o zasięgu gminnym odbyła się 25 listopada 2015 roku w Lipowcu Kościelnym i zakończyła się wypracowaniem wniosków do realizacji. Celem prowadzonych konsultacji jest m.in. zgłoszenie propozycji do Krajowej Mapy Zagrożeń oraz wypracowanie wniosków do realizacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
As

czuwa również pan starosta, który nie raczył debaty zaszczycić swoją osobistą osobą

czytelnik

Będziemy bezpieczni czuwa nad nami Antczak jego zięć i Danielewicz stróżę prawa więcej nie trzeba jest ok.