Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu. Próbował potrącić policjantkę.


policja-sliderMławscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę seata , który próbował zepchnąć z drogi radiowóz i potrącić policjantkę. Zatrzymany Marcin P. miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu, kierował bez uprawnień.

elektryk Mława
Reklama


Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lutego o godz. 18:40 na drodze krajowej nr 7. W miejscowości Strzegowo, kierujący samochodem marki Seat Cordoba nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Patrol ruchu drogowego rozpoczął pościg za kierującym. Kierowca seata ignorował sygnały do zatrzymania się i usiłował zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz. W miejscowości Wiśniewo drugi patrol ruchu drogowego zablokował drogę, stojąca przed radiowozem policjantka dawała znaki kierowcy do zatrzymania się. Ten zignorował sygnał i próbował potrącił policjantkę, która zdołała jednak odskoczyć na chodnik. Następnie  kierowca gwałtowanie skręcił, uderzając w stojący radiowóz, w którym znajdował się policjant. Mężczyzna uciekał nadal uszkodzonym pojazdem. Zjechał z drogi krajowej do miejscowości Łomia, gdzie w polu porzucił auto. Uciekającego pieszo mężczyznę chwilę później zatrzymał interweniujący patrol. W wyniku pościgu uszkodzony został radiowóz, żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

Marcin P., 30- letni mieszkaniec pow. działdowskiego, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na policjantów.  Mławska policja zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  Zgodnie z kodeksem karnym, za czynną napaść na policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x