Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu. Próbował potrącić policjantkę.


policja-sliderMławscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę seata , który próbował zepchnąć z drogi radiowóz i potrącić policjantkę. Zatrzymany Marcin P. miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu, kierował bez uprawnień.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lutego o godz. 18:40 na drodze krajowej nr 7. W miejscowości Strzegowo, kierujący samochodem marki Seat Cordoba nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Patrol ruchu drogowego rozpoczął pościg za kierującym. Kierowca seata ignorował sygnały do zatrzymania się i usiłował zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz. W miejscowości Wiśniewo drugi patrol ruchu drogowego zablokował drogę, stojąca przed radiowozem policjantka dawała znaki kierowcy do zatrzymania się. Ten zignorował sygnał i próbował potrącił policjantkę, która zdołała jednak odskoczyć na chodnik. Następnie  kierowca gwałtowanie skręcił, uderzając w stojący radiowóz, w którym znajdował się policjant. Mężczyzna uciekał nadal uszkodzonym pojazdem. Zjechał z drogi krajowej do miejscowości Łomia, gdzie w polu porzucił auto. Uciekającego pieszo mężczyznę chwilę później zatrzymał interweniujący patrol. W wyniku pościgu uszkodzony został radiowóz, żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

Marcin P., 30- letni mieszkaniec pow. działdowskiego, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na policjantów.  Mławska policja zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  Zgodnie z kodeksem karnym, za czynną napaść na policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500