Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mieszkańcy Wólki protestują przed zamkniętym przejazdem!


sliderMieszkańcy Wólki protestują przeciwko zamknięciu przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Kościuszki. Przypomnijmy, wraz z oddaniem do użytku wiaduktu w ciągu ulicy Piłsudskiego, równocześnie zamknięte zostały ostatnie dwa w Mławie przejazdy kolejowe w ciągu ulic Piłsudskiego i Kościuszki.

KSP Mława nabór

08 lutego o godz. 12 przy zamkniętym przejeździe kolejowym na ulicy Kościuszki zebrała się liczna grupa mieszkańców „zatorza”, aby wyrazić protest przeciwko zamknięciu właśnie tego przejazdu kolejowego. Na przygotowanych transparentach można było przeczytać m.in. hasło: „Którędy dzieci mają chodzić do szkoły”.

Mieszkańcy wyrażali duży żal do władz miasta o nieskuteczne działania, o zachowanie tego ważnego dla nich przejścia przez tory.
„Prosiliśmy tyle lat burmistrza o jakieś przejście, bramkę niech chociaż zrobią taką, którą uruchamia czujnik”
„Jak pan Kowalewski startował na burmistrza, obiecywał nam góry złota, obiecywał, że przejazd będzie niezamykany”
„Były wywalczone przejścia w stronę Działdowa. Przepraszam bardzo, ale uważam, że mało pan (burmistrz – red.) robi z naszymi tu radnymi. Nie wiem, jak kolej może rządzić całą Polską”
„Starsze osoby chodzą do lekarza o 5 rano, jak mają przejść? Żaden autobus o tej porze nie jeździ, pierwszy jest o 7:35” – mówili mieszkańcy.
– Ten przejazd istnieje od ponad stu lat. Najbliższe przejście jest na dworcu kolejowym, to jest ze dwa kilometry, starsi ludzie nie mają jak dojść do lekarza. Pierwszy dzień jak zamknęli, to ludzie tu płakali – opowiada Urszula Sasiak przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 9 Wólka.
– My protestujemy, bo nie mamy z tej strony nawet żadnego sklepu ani przychodni, dzieci nie mają jak chodzić do szkoły – wyjaśnia motywy protestu mieszkańców Tomasz Kaszuba.

Burmistrz Sławomir Kowalewski przekonywał mieszkańców, że prowadził w tej sprawie obfitą korespondencję z PKP, a radny Wilamowski przekazał informację o odbywającej się w tym czasie interwencji poseł Anny Cicholskiej w Ministerstwie Infrastruktury w sprawie zamkniętego przejazdu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

46 - liczba komentarzy w artykule "Mieszkańcy Wólki protestują przed zamkniętym przejazdem!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zolta zaba
Gość

Radny Zadrożny może i jest z druzyny SK ale stara sie chłop coś pomóc i za to mieszkancy Zatorza są mu wdzięczni… nie ma znaczenia kto jest z jakiej druzyny wazne zeby chciec dzialac. A gdzie jest Rakowski winowajca całej sytuacji i Pszczółkowska….?

martika
Gość

Odcięli całą tą część od miasta, zero sklepów, zero przychodni, zero szkół… Sprawa inaczej by wyglądała gdyby pan burmistrz tu mieszkał.

...
Gość
No cóż, taka jest prawda, że burmistrz w Mławie nie mieszka tylko w Trzcińcu nad Wkrą. Ma w Mławie mieszkanie i jest pewnie w nim zameldowany, ale to jest małe mieszkanko, a nasz burmistrz jak i inni przy kasie mają większe wymagania. Mława dla S.K. to w tej chwili przystanek. Wólka to w ogóle zawsze była kulą u nogi rządzących, a teraz to już lepiej nic na ten temat nie mówić. Całe szczęście, że nie mieszkam na Wólce, ale uważam, że reakcja burmistrza na zamknięty przejazd na Kościuszki winna być natychmiastowa i powinna być zwiększona częstotliwość kursowania MKM, szczególnie w… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

Tak działa „nasz” burmistrz. tak mu zależy na bezpieczeństwie mieszkańców…. Żenada

...
Gość

Tak, Jarosław Zadrożny, Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Kowalewskiego – Radny Miasta Mława

Zatorze
Gość

BRAWO RADNY ZADROŻNY
wreszcie ktos zajął się pomocą mieszkańcom…
dziekujemy Panu….

takpytam
Gość

Zadrożny to ten z drużyny burmistrza?

wpDiscuz