Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wstęga przecięta, budynek Powiatowego Urzędu Pracy wyświęcony


sliderPowiatowy Urząd Pracy w Mławie urzęduje w nowym budynku na ulicy Wyspiańskiego od 28 grudnia ubiegłego roku. Oficjalne otwarcie w obecności zaproszonych gości, przecięcie wstęgi i wyświęcenie budynku odbyło się 3 lutego br.


Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz dyrektor filii WUP w Ciechanowie, dyrektorzy zaprzyjaźnionych powiatowych urzędów pracy, członkowie powiatowej rady zatrudnienia, władze i radni powiatu, burmistrz Mławy, wszyscy wójtowie gmin powiatu mławskiego, szefowie policji, straży, służb i inspekcji, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz ks. Wiesław Szymański.
Z okazji otwarcia przemawiali starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasz Sieradz, burmistrz Sławomir Kowalewski oraz Grażyna Borowiec dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Maz. Zastępca dyrektora PUP w Mławie Aldona Zasina odczytała listy gratulacyjne od posła Władysława Kosiniaka Kamysz, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz marszałka Adama Struzika. Dyrektor PUP w Mławie Witold Żerański podziękował  wszystkim, którzy przyczynili się do  powstania nowej siedziby urzędu.
Modlitwę odmówił i wyświęcenia nowego budynku dokonał ks. Wiesław Szymański.

Nowy obiekt kosztował ok. 2,5 mln zł. Powierzchnia budynku to 1260 m kw. Główną część parteru zajmuje punkt obsługi klienta. W jego poczekalni można przeglądać i wydrukować oferty pracy. Zainstalowany jest też elektroniczny system kolejkowy, pozwalający na bardziej sprawną obsługę. Na I piętrze znajdują się sale konferencyjne, spotkań i poradnictwa zawodowego oraz punkt konsultacyjny dla pracodawców. Do dyspozycji osób poszukujących pracy dostępna jest sala komputerowa, gdzie można skorzystać z Internetu i np. wysłać CV.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sebastian
sebastian
7 lata temu

Staton, dlaczego kierujesz uwagi do Pani kierownik ? I Pan i ja dobrze wiemy, że szefem PUP jest Pan Ż. Nasz wspólny znajomy.

staton
staton
7 lata temu
Reply to  sebastian

No cóż….bardzo chodziło mi o zaakcentowanie tego że system kolejkowy nie uwzględnia kobiet w ciąży i z małymi dziećmi na które w sposób szczególny powinna być uczulona każda kobieta….w tym pani kierownik. Ale jak odczytuję z opinii „Mławianki” problemu dzieci urząd w ogóle nie rozpatruje, być może na tej samej zasadzie nie istnieje problem kobiet w ciąży. Cóż….pogratulować.
A ponadto daję się zauważyć że cokolwiek się dzieje, jest inicjowane, organizowane, komentowane itp….przechodzi przez Panią Kierownik. Inni z przedrostkiem dyr. mają chyba tylko błyszczeć w świetle fleszy.

staton
staton
7 lata temu

Pani kierownik PUP….jak system da możliwość przy wychodzeniu z urzędu zaznaczyć czy nasza sprawa została załatwiona…..uznam go za rewolucyjny. Jeśli nie, to może Codziennik chociaż napisze ile to urzędnicze udogodnienie kosztowało i kto wpadł na pomysł jego zainstalowania?
I tak na koniec jeszcze jedno pytanie….wiem że nie istnieje prawny obowiązek obsługiwania kobiet w ciąży poza kolejnością ale w dobie polityki prorodzinnej jaką nasz Rząd prowadzi…miło byłoby wiedzieć czy system uwzględnia możliwość przepuszczenia w kolejce kobiety w ciąży lub z małym dzieckiem na ręku? Wierzę że uwzględnia….wszak Pani Dyrektor PUP też jest kobietą i na pewno o matkach nie zapomni.

Mlawianka
Mlawianka
7 lata temu
Reply to  staton

Mialam kiedyś przyjemność być w UP w Mlawie . Piszę bo tutaj pada pytanie o dzieci . Mlawski UP nie jest przyjazny dzieciom . Jeśli mama przyjdzie z dzieckiem do tegoż Urzedu , to nie zostanie obsłużona i jej wizyta bedzie uznana jako niestawiennictwo i brak gotowości do podjęcia zatrudnienia . Mialam taki przypadek osobiscie . Poszlam z corka , ktora musialam zabrac ze soba . Odmowiono mi obslugi i z ogromna laska wrecz , zmieniono mi termin , na moje pytanie ale co mam zrobic z dzieckiem , odpowiedziano ze zapewnic opieke . Ha , moze to i sluszne , ale jak ja zapewnic , kiedy szuka sie pracy i nie ma dochodu , bo i nie przyslugiwal mi zasilek bezrobotnych . Wiec zadalam to trudne pytanie , odpowiedziano mi , ze taki wymog i ze jesli nie mam z kim zostawic dziecka to nie jestem gotowa podjac pracę . Pozdrowienia dla Urzednikow UP w Mlawie , orginalna grupa , nie ma co .

staton
staton
7 lata temu
Reply to  Mlawianka

To jest bzdurna nadinterpretacja przepisów. Gotowości do pracy nie ocenia się w danej chwili. Jesli by tak bylo to murarz powinien przyjść do urzędu w ubraniu roboczym, kucharz w fartuchu a prawnik…może w todze? Inaczej należałoby uznać ze są niezdolni do podjęcia pracy. Kompletna bzdura i brak szacunku ze strony urzednikow

staton
staton
7 lata temu

Te elektroniczne systemy kolejkowe są suuuuper…..temu kto to wymyślił to urzędnicy powinni pomnik ufundować. Ma same zalety i żadnej wady. Dzięki niemu urzędnicy mogą spokojnie wypić kawę, zrelaksować się rozmową i nikt im nie przeszkodzi bo będzie grzecznie czekał na wywołanie. Zaleta następna….urzędnik zawsze może powiedzieć że nie zna sprawy bo to „ostatnio koleżanka rozpatrywała” i poprosić żebyśmy przyszli innym razem…..hehehe, a system kolejkowy wtedy też może skierować nas do jeszcze innego urzędnika. Ale efekt będzie….system wykaże 200 procentowy wzrost przyjętych petentów, szkoda tylko że nie wykazuje ile spraw załatwiono.

As
As
7 lata temu

A panstarosta to podobno ze swojego białego domku do pupu to przyjechał volvo z kierowcą, a co tam będzie buty brudził

...
...
7 lata temu
Reply to  As

Pan starosta to jest już na takim etapie, że jakby mógł to by do WC jeździł volvo…

staton
staton
7 lata temu

To teraz się urzędnicy PUP wezmą do pracy, bezrobocie zniknie, a Mława stanie się krainą mlekiem i miodem płynąca.

Mla
Mla
7 lata temu
Reply to  staton

Gdyby bezrobocie zniknęło to i urzędnicy byliby niepotrzebni. Ja myślę że więcej gabinetów jest, żeby mieli gdzie pić kawę spokojnie

a
a
7 lata temu

Bardzo dobrze, niech powstają nowe inwestycje, przecież robią to z naszych podatków. Jest to ich obowiązek aby coś robić dla mieszkańców, ale uroczyste otwarcia w blasku reflektorów to już lekka przesada za wykonywanie swojej pracy. Takie coś praktykowało się w poprzednim ustroju. Rzygam już tymi wstęgami !

...
...
7 lata temu
Reply to  a

Nie tylko Ty masz dość, ale jak widać , jest coraz więcej osób uwielbiających ogrzewać się blaskiem fleszy. Do naszego burmistrza i starosty oprócz stałej świty dołączają już i wójtowie gmin. Też lubią kamery…

staton
staton
7 lata temu
Reply to  ...

Cóż…..piesków przybywa.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x