Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zabawa choinkowa w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńskuksp Mława
Reklama

Wśród dzieci pojawili się: Kubuś Puchatek, tygrysek, pingwin z Madagaskaru, krasnoludki. Była inscenizacja „Baśni o dwunastu miesiącach” i występy taneczne. Oczywiście na zakończenie zabawy zjawił się św. Mikołaj z upominkami – zabawa choinkowa  w szkole trwała  cały dzień.

Dnia 30 stycznia 2016 r. (sobota) w Zespole Placówek Oświatowych  w Szreńsku odbyła się choinka szkolna, która trwała cały dzień. Została podzielona na dwie części: dla dzieci Przedszkola Samorządowego i z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Dla młodszej grupy impreza trwała od godz. 10  do 14. Dzieci zabawiały postacie z bajek: Kubuś Puchatek, tygrysek, pingwin z Madagaskaru, krasnoludki, Na zakończenie zabawy pojawił się św. Mikołaj, który wręczył prezenty.

Drugą część – popołudniową (trwającą w godz. od 16 00 do 20 00), rozpoczęli uczniowie klasy III, którzy zaprezentowali inscenizację na podstawie „Baśni o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej. Trzecioklasiści z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role macochy, córki, pasierbicy i dwunastu miesięcy.
Po inscenizacji dziewczynki z klasy szóstej (Gabrysia Strach, Amelka
Chilińska) zaśpiewały piosenki, które przygotowały na konkurs piosenki angielskiej ,,Christmas Song Vestiwal”
W tym czasie ich młodsze koleżanki i koledzy przygotowywali się do występów tanecznych. Zatańczyli krakowiaka, polkę, kankana i taniec nowoczesny z elementami breakdance.

Występ dzieci podkreśliły piękne dekoracje i stroje, przygotowane przez rodziców.
Następnie dzieci odwiedził święty Mikołaj. Został przywitany gromkimi brawami oraz piosenką pt.: ,,Czekam już rok” w wykonaniu uczniów Gimnazjum (Katarzyna Rembecka, Alicja Pakuszewska, Kamila Karczewska, Jan Stasiak). Wśród dzieci został przeprowadzony quiz z wiedzy o świętym Mikołaju, który obdarował ich prezentami.
Na koniec wizyty święty zatańczył z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

oprac. JK

źródło i foto: ZPO Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x