Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczór autorski Mirki Szychowiak i benefis Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia


slider2Podwójną okazją do spotkania był wieczór poetycko – muzyczny z twórczością Mirki Szychowiak, połączony z benefisem Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.


Z tej okazji do Mławy przybyli goście z Działdowa, Ciechanowa i Żuromina. Spotkanie poprowadził Karol Samsel. Jarosław Trześniewski – Kwiecień przywitał przybyłych na spotkanie gości, a przede wszystkim Mirkę Szychowiak. Przypomniał również swój debiut poetycki w 1986 roku – w styczniowym numerze miesięcznika „ Literatura” i pierwszą publikację w czasopiśmie „Powściągliwość i praca”
Zanim o swojej twórczości opowiedziała autorka tomiku wierszy „Gustaw znikąd” i tomu prozy „Gniazdozbiór”, uczestników w nastrój wprowadził recital w wykonaniu Michała Jerzego Tyczyńskiego.
Mirka Szychowiak opowiedziała o swojej twórczości, a jej fragmenty przeczytał Karol Samsel. Nie zabrakło możliwość zakupu wspomnianych tomików, podpisanych przez autorkę.
W imieniu organizatorów spotkania Mirce Szychowiak i Karolowi Samselowi kwiatami podziękowali państwo Tadrzyńscy. Jarek Trześniewski – Kwiecień otrzymał przy tej okazji historyczną fotografię rozebranej już kładki nad torami w okolicach dworca Mława Wólka, wykonaną przez Dariusza Tadrzyńskiego.

JK

Mirka Szychowiak – Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in: II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie im. C. K. Norwida, I i III miejsce w OKP “Krajobrazy słowa”.
Nominowana w 2015 roku do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie, organizowanym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W tym samym roku ukazał się 4 zbiór poetycki – Gustaw Znikąd (Zaułek Pomyłka w Szczecinie) oraz debiut prozatorski – zbiór opowiadań Gniazdozbiór (wydawnictwo ME-KOMP w Warszawie). Jej teksty znajdują się w antologii dolnośląskiej literatury Rozkład jazdy i w antologii opowiadań Obiecaj; były tłumaczone na język angielski: w dwujęzycznej antologii Free over blood wydanej przez Off_Press i Zeszyty Poetyckie oraz w European Literature Network. Autorka mieszka w Księżycach pod Wrocławiem.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x