Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wieczór autorski Mirki Szychowiak i benefis Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia


slider2Podwójną okazją do spotkania był wieczór poetycko – muzyczny z twórczością Mirki Szychowiak, połączony z benefisem Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Z tej okazji do Mławy przybyli goście z Działdowa, Ciechanowa i Żuromina. Spotkanie poprowadził Karol Samsel. Jarosław Trześniewski – Kwiecień przywitał przybyłych na spotkanie gości, a przede wszystkim Mirkę Szychowiak. Przypomniał również swój debiut poetycki w 1986 roku – w styczniowym numerze miesięcznika „ Literatura” i pierwszą publikację w czasopiśmie „Powściągliwość i praca”
Zanim o swojej twórczości opowiedziała autorka tomiku wierszy „Gustaw znikąd” i tomu prozy „Gniazdozbiór”, uczestników w nastrój wprowadził recital w wykonaniu Michała Jerzego Tyczyńskiego.
Mirka Szychowiak opowiedziała o swojej twórczości, a jej fragmenty przeczytał Karol Samsel. Nie zabrakło możliwość zakupu wspomnianych tomików, podpisanych przez autorkę.
W imieniu organizatorów spotkania Mirce Szychowiak i Karolowi Samselowi kwiatami podziękowali państwo Tadrzyńscy. Jarek Trześniewski – Kwiecień otrzymał przy tej okazji historyczną fotografię rozebranej już kładki nad torami w okolicach dworca Mława Wólka, wykonaną przez Dariusza Tadrzyńskiego.

JK

Mirka Szychowiak – Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in: II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie im. C. K. Norwida, I i III miejsce w OKP “Krajobrazy słowa”.
Nominowana w 2015 roku do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie, organizowanym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W tym samym roku ukazał się 4 zbiór poetycki – Gustaw Znikąd (Zaułek Pomyłka w Szczecinie) oraz debiut prozatorski – zbiór opowiadań Gniazdozbiór (wydawnictwo ME-KOMP w Warszawie). Jej teksty znajdują się w antologii dolnośląskiej literatury Rozkład jazdy i w antologii opowiadań Obiecaj; były tłumaczone na język angielski: w dwujęzycznej antologii Free over blood wydanej przez Off_Press i Zeszyty Poetyckie oraz w European Literature Network. Autorka mieszka w Księżycach pod Wrocławiem.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500