Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Nowe świadczenie rodzicielskie już są wypłacane w ośrodku pomocy społecznej


MOPS (2)Świadczenie w wysokości 1000 zł miesięcznie wypłacane jest przez rok (lub dłużej, w przypadku wieloraczków) od urodzenia dziecka niezależnie od uzyskiwanego dochodu.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Świadczenie rodzicielskie to nowa forma wsparcia rządowego kierowana do rodziców, którym nie przysługuje zasiłek macierzyński lub uposażenie macierzyńskie. O świadczenie mogą występować między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, rolnicy, osoby wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych, a także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.

Świadczenie to będą mogli otrzymywać także rodzice dzieci urodzonych przed 1 stycznia 2016 r., którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego – w takim przypadku, świadczenie rodzicielskie będzie im przysługiwało od 1 stycznia 2016 r. do ukończenia przez dziecko 1 roku życia (odpowiednio dłużej w przypadku wieloraczków).

– W miesiącu styczniu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie wpłynęło około 40 wniosków. W 10 przypadkach wypłacono już przysługujące świadczenie – informuje Anna Boćkowska kierownik działu MOPS Mława.

Druk wniosku o świadczenie rodzicielskie można pobrać w MOPS Mława, tutaj też należy złożyć wypełniony wniosek.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500