Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lekkoatleci po medale do Spały. Mistrzostwa Polski blisko


SONY DSC

Od lewej: Waldemar Łaszczych i Przemysław Obłąkowski

W dniach 12-14 lutego w Spale odbędą się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Prawo występu na tej niezwykle prestiżowej imprezie zapewniło sobie trzech reprezentantów mławskiego Zawkrza.

O medale powalczy m.in. Olga Pietrzak. W poprzednim sezonie podopieczna Waldemara Łaszczycha  przebiła się do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Z halowego czempionatu wróciła ze srebrnym krążkiem wywalczonym na dystansie 60 metrów. W mistrzostwach na świeżym powietrzu rozegranych w Łodzi (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) poszła jeszcze dalej. Na sto metrów wywalczyła złoto, natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym sięgnęła po srebro.

Udane występy przyniosły powołanie do kadry Polski juniorek. Na zgrupowaniach trenowała pod okiem Iwony Krupy wspólnie z Ewą Swoboda, który nie tak dawno podbiła blisko trzydziestoletni rekord Polski seniorów na 60 metrów.

Obok Olgi na halowych mistrzostwach powalczą jeszcze Przemysław Obłąkowski i Dominik Breński. Obaj znajdują się w dobrej formie, co udowodnili podczas halowego mityngu rozegranego w Toruniu. Przemek z wynikiem 13.93 wygrał konkurs trójskoku, natomiast Dominik był szósty po skoku na odległość 12.57. Obaj nasi reprezentanci pobili przy okazji rekordy życiowe.

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego nie próżnował także Marcin Rychcik. Pobił „życiówki” zarówno na 60 i 300 metrów, uzyskując odpowiednio czasy 7.62 i 37.14.

Jednym z ostatnich sprawdzianów dla lekkoatletów Zawkrza okazały się zawody w Warszawie. Obłąkowski i Breński walczyli w konkursie skoku w dal, zajmując trzecie i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Obaj zaliczyli rezultat 6.06, co przypadku Dominika oznaczało nowy rekord życiowy.

Rychcik finiszował na drugim miejscu w biegu na 300 metrów (czas 38.03), Piąty w rywalizacji na 1000 metrów był Kacper Nowiński. Czas 2.57.27 oznaczał nowy rekord życiowy, co udało się osiągnąć także Aleksandrze Liszewskiej. Utalentowana biegaczka wygrał zmagania na 300 metrów z wynikiem 45.72.

Nie można zapomnieć także o występie Pietrzak. Olga zajęła trzecie miejsce w jednym z biegów eliminacyjnych na 200 metrów. Na mecie zmierzono jej czas 27.31.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x