Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bezpieczne ferie z policją


bezpieczne-ferie-kppFerie zimowe, to czas wzmożonej pracy policji. Patrole prewencji, ruchu drogowego oraz służby kryminalnej czuwać będą nad bezpieczeństwem na terenie Mławy i całego powiatu. Policjanci zapowiadają liczne kontrole, sprawdzą także miejsca zorganizowanego wypoczynku. Apelują również do rodziców o odpowiednią opiekę nad dziećmi.


Policjanci  skontrolują  miejsca, w których zorganizowano wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży. W prowadzonych działaniach policję wspierać będzie straż miejska, gminna oraz sanepid. Poza wzmożonymi kontrolami, policjanci zaplanowali również zajęcia z dziećmi, poświęcone bezpieczeństwu na drodze i w domu. Patrole  kontrolować  będą tereny dworców, przystanki, blokowiska, okolice dyskotek i klubów. Sprawdzą także punkty gier hazardowych w celu egzekwowania zakazu uczestnictwa w nich osób niepełnoletnich. Policjanci będę również skrupulatnie sprawdzać, czy  przestrzegane są  przepisy zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom nieletnim.

Policjanci apelują do rodziców o wzmożoną opiekę nad dziećmi. Czas ferii nie zwalnia dzieci z obowiązku przestrzegania odpowiedniej godzin powrotu do domu.  Dzieci,  które  w godzinach wieczornych i nocnych będą przebywały bez opieki, poza miejscem zamieszkania, będą legitymowane i przekazywane opiekunom.

Ferie to czas wyjazdów na zimowy wypoczynek, a zatem zwiększony ruch a drogach – głównie w czasie weekendów. Policjanci ruchu drogowego już teraz zapowiadają wzmożone działania kontrolne na drogach całego powiatu mławskiego. Zwracać będą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz warunki przewozu dzieci. Kontynuują także nasilone działania kontrolne stanu trzeźwości kierujących. Pod policyjnym nadzorem znajdą się nie tylko samochody osobowe ale także busy i autokary – przede wszystkim te, przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Funkcjonariusze ruchu drogowego realizują także planowane kontrole autokarów, zgłaszane przez organizatorów grupowych wyjazdów dzieci i młodzieży. Policjanci przypominają o konieczności zgłoszenia takiej kontroli, przynajmniej  z kilkudniowym wyprzedzeniem – unikniemy wówczas oczekiwania w kolejce i opóźnień. Zgłoszenia na piśmie lub telefoniczne przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie, ul. Sienkiewicza 2, tel. 23 654 72 17.

W trosce o bezpieczeństwo, zimowe kontrole dotyczyć będą nie tylko zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego ale także pieszych.  Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na używanie elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji potrwają do 14 lutego.

Zespół profilaktyki społecznej mławskiej policji, przygotował dla dzieci specjalny dodatek na ferie. Odblaskowy Ninja – bohater akcji „Odblaskowa szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji”, przypomina najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Polecamy.

Mławscy policjanci życzą dzieciom wspaniałych i bezpiecznych ferii zimowych.

ODBLASKOWY-NINJA--dodatek-na-ferie-dla-dzieci(1)

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x