Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sprawdź czy twoje dziecko jest bezpieczne na zimowisku


bezpieczne-ferieSprawdzanie miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży, kontrole sprawności technicznej autokarów oraz nadzór nad tzw. dzikimi lodowiskami, kontroli nielegalnej sprzedaży nieletnim alkoholu, papierosów i substancji psychoaktywnych (dopalaczy) oraz zwiększenie działań prewencyjnych m.in. na dworcach kolejowych zapowiedział Zdzisław Sipiera wojewoda mazowiecki.


Ważne informacje dla rodziców.
Również każdy z rodziców może sprawdzić, czy organizator wypoczynku wypełnił obowiązek zgłoszenia zimowiska do Kuratorium Oświaty, co pozwala sprawdzić stan higieniczny obiektów wypoczynkowych, warunki sanitarne stołówek, stan techniczny wyposażenia oraz łazienek, oraz kwalifikacje kadry. Czy zgłoszenia dokonano można sprawdzić na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl.

Bezpieczny Autobus (www.bezpiecznyautobus.gov.pl) to uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych e-usługa, dzięki której można szybko i w łatwy sposób sprawdzić informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż, wystarczy wpisać jego numer rejestracyjny.

Ponadto, na wniosek rodzica policja i inspekcja transportu drogowego sprawdzą stan techniczny autokarów, trzeźwość kierowców oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W razie wątpliwości, czy twoje dziecko przebywa w bezpiecznych warunkach, można zadzwonić pod podane poniżej numery telefonów.

Ważne telefony służb i inspekcji.
• 112 – numer alarmowy z telefonu komórkowego
• 997 – Policja
• 998 – Państwowa Straż Pożarna
• 999 – Pogotowie Ratunkowe
• 22 551 24 00 wew. 3044 Mazowieckie Kuratorium Oświaty
• 22 432 10 24, 22 432 10 04 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
• 22 863 90 12 Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego
• 22 831 60 82 Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Warszawie.

Oprac. JK
Źródło: Zespół prasowy wojewody mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x