Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Tak będzie wyglądał „Handlowiec” i jego otoczenie


sliderWerdyktem Sądu Konkursowego pod przewodnictwem Janiny Budzichowskiej – Zastępcy Burmistrza Miasta Mława wyłonione zostały zwycięskie prace w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu Placu 3 Maja w Mławie. Pierwszą nagrodę otrzymał zespół architektów krajobrazu z Warszawy w składzie: Jakub Botwina, Stanisław Botwina i Maciej Kozyra.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W połowie ubiegłego roku Miasto Mława ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania Placu 3 Maja w Mławie. Architekci i urbaniści do 2 listopada 2015 mieli czas na przysłanie projektów.
Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszej koncepcji zagospodarowania Placu 3 Maja i jego otoczenia pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym. Obszar Placu 3 Maja wymaga rewitalizacji i adaptacji. Realizacja inwestycji w oparciu o wygrany projekt będzie okazją do uporządkowania i wykonania nowej aranżacji terenu.

Miasto przewidziało trzy nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce – 15 000 zł, za drugie – 7 000 zł oraz 3 000 zł za trzecie.

Jak poinformował na ostatniej sesji rady miasta w dniu 26 stycznia br. burmistrz Sławomir Kowalewski na konkurs wpłynęło kilkanaście prac.
– Było bardzo duże zainteresowanie, wpłynęły prace znanych i cenionych architektów – mówił Sławomir Kowalewski.
Nagrodzone prace są wystawione i do końca miesiąca będą prezentowane w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Ja

Pięknie 🙂

czytelnik

Kto wierzy w bociany?… niech idzie i obejrzy. Ale lepiej spożytkowałby czas gdyby wziął wiaderko i szuflę i udał się na ulicę Górną.

As

nie zapomnieć o butach gumowych 🙂