Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Tak będzie wyglądał „Handlowiec” i jego otoczenie


sliderWerdyktem Sądu Konkursowego pod przewodnictwem Janiny Budzichowskiej – Zastępcy Burmistrza Miasta Mława wyłonione zostały zwycięskie prace w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu Placu 3 Maja w Mławie. Pierwszą nagrodę otrzymał zespół architektów krajobrazu z Warszawy w składzie: Jakub Botwina, Stanisław Botwina i Maciej Kozyra.

KSP Mława nabór

W połowie ubiegłego roku Miasto Mława ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania Placu 3 Maja w Mławie. Architekci i urbaniści do 2 listopada 2015 mieli czas na przysłanie projektów.
Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszej koncepcji zagospodarowania Placu 3 Maja i jego otoczenia pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym. Obszar Placu 3 Maja wymaga rewitalizacji i adaptacji. Realizacja inwestycji w oparciu o wygrany projekt będzie okazją do uporządkowania i wykonania nowej aranżacji terenu.

Miasto przewidziało trzy nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce – 15 000 zł, za drugie – 7 000 zł oraz 3 000 zł za trzecie.

Jak poinformował na ostatniej sesji rady miasta w dniu 26 stycznia br. burmistrz Sławomir Kowalewski na konkurs wpłynęło kilkanaście prac.
– Było bardzo duże zainteresowanie, wpłynęły prace znanych i cenionych architektów – mówił Sławomir Kowalewski.
Nagrodzone prace są wystawione i do końca miesiąca będą prezentowane w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Tak będzie wyglądał „Handlowiec” i jego otoczenie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ja
Gość

Pięknie 🙂

czytelnik
Gość

Kto wierzy w bociany?… niech idzie i obejrzy. Ale lepiej spożytkowałby czas gdyby wziął wiaderko i szuflę i udał się na ulicę Górną.

As
Gość

nie zapomnieć o butach gumowych 🙂

wpDiscuz