Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Fotoradar ISKRA został przekazany policji


Burmistrz Sławomir Kowalewski przekazał fotoradar ISKRA – 1 Komendzie Powiatowej Policji w Mławie. – Wykorzystamy go do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – deklaruje mł. insp. Artur Ryfiński, Komendant Powiatowy Policji w Mławie.

KSP Mława nabór

Iskra – 1 służyła Miastu Mława w strukturach Straży Miejskiej przez 7 lat. Funkcjonariusze wykonali nią ponad 5000 pomiarów i zaobserwowali, że z roku na rok odnotowywane prędkości maksymalne były mniejsze. – Można powiedzieć, że fotoradar przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na mławskich ulicach, szczególnie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie dokonywaliśmy pomiarów – podsumowuje Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej.

Do oficjalnego przekazania fotoradaru doszło 27 stycznia 2016 roku. Wcześniej Burmistrz Sławomir Kowalewski  podpisał z Komendą Wojewódzką Policji umowę użyczenia sprzętu. Poza radarowym przyrządem do pomiaru prędkości ISKRA – 1 miasto przekazało policji wyposażenie, m.in.: kamerę z obiektywem Sigma, monitor LCD, promiennik podczerwieni.

Miasto przekazało fotoradar policji, ponieważ nastąpiła zmiana przepisów ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, w konsekwencji której odebrano straży miejskiej możliwość używania radarów do pomiarów prędkości.

Źródło i zdjęcie:

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Fotoradar ISKRA został przekazany policji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
czytelnik
Gość

Panowie nie krytykujcie tego radaru. Ręczę, że jak przekroczycie prędkość, a radar zarejestruje, to nikt Was nie zwolni od mandatu.

As
Gość

wszystko można byle z wolna i ostrożna. Jeżeli sytuacja jest wątpliwa, a pomiar wykonany nie prawidłowo, to trzeba mieć tylko czas, żeby powalczyć w sądzie. Nie jestem zwolennikiem szybkiej i niebezpiecznej jazdy, ale metody policji są czasem beznadziejne. np. Stają z radarem tuż przed tablicą koniec terenu zabudowanego (przykład akurat nie z Mławy) przy drodze, gdzie nawet nie ma chodnika, żeby jazda np. z prędkością 70 km. komuś zagrażała. To takie polowanie, a nie troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

alka
Gość
„Ręczny miernik prędkości Iskra-1 nie jest tak skuteczny, jakby chciała policja. Potrafi mierzyć dość dokładnie prędkość, ale niekoniecznie samochodu, którym jedziesz. Kiedy policjant mierzy nim w grupę przejeżdżających drogą samochodów, a nie jest on podłączony do komputera samochodowego, który zarejestruje całą sytuację, to tak naprawdę nie wiadomo, prędkość jakiego auta Iskra-1 zmierzyła. W przeciwieństwie do laserowych mierników prędkości, gdzie mierzący funkcjonariusz na wizjerze może wybrać konkretnie jadący samochód, Iskra-1 tej funkcji nie ma. Urządzenie wytworzone przez rosyjską firmę Simicon, posiada tylko nadajnik i odbiornik mikrofal. Użytkownik radaru może tylko wybrać zasięg pomiaru: do 300, do 500 i do 800 metrów.… Czytaj więcej »
As
Gość

Iskrą mierzyć w sposób zgodny z przepisami nie sposób, fajnie opisują to na fb w Anuluj mandat.

staton
Gość

No to se chłopaki będą wymiatać starym i nie do końca zgodnym z przepisami starym badziejstwem, za który jeszcze pięknie musieli podziękować.

wpDiscuz