Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fotoradar ISKRA został przekazany policji


Burmistrz Sławomir Kowalewski przekazał fotoradar ISKRA – 1 Komendzie Powiatowej Policji w Mławie. – Wykorzystamy go do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – deklaruje mł. insp. Artur Ryfiński, Komendant Powiatowy Policji w Mławie.


Iskra – 1 służyła Miastu Mława w strukturach Straży Miejskiej przez 7 lat. Funkcjonariusze wykonali nią ponad 5000 pomiarów i zaobserwowali, że z roku na rok odnotowywane prędkości maksymalne były mniejsze. – Można powiedzieć, że fotoradar przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na mławskich ulicach, szczególnie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie dokonywaliśmy pomiarów – podsumowuje Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej.

Do oficjalnego przekazania fotoradaru doszło 27 stycznia 2016 roku. Wcześniej Burmistrz Sławomir Kowalewski  podpisał z Komendą Wojewódzką Policji umowę użyczenia sprzętu. Poza radarowym przyrządem do pomiaru prędkości ISKRA – 1 miasto przekazało policji wyposażenie, m.in.: kamerę z obiektywem Sigma, monitor LCD, promiennik podczerwieni.

Miasto przekazało fotoradar policji, ponieważ nastąpiła zmiana przepisów ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, w konsekwencji której odebrano straży miejskiej możliwość używania radarów do pomiarów prędkości.

Źródło i zdjęcie:

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
5 lata temu

Panowie nie krytykujcie tego radaru. Ręczę, że jak przekroczycie prędkość, a radar zarejestruje, to nikt Was nie zwolni od mandatu.

As
As
5 lata temu
Reply to  czytelnik

wszystko można byle z wolna i ostrożna. Jeżeli sytuacja jest wątpliwa, a pomiar wykonany nie prawidłowo, to trzeba mieć tylko czas, żeby powalczyć w sądzie. Nie jestem zwolennikiem szybkiej i niebezpiecznej jazdy, ale metody policji są czasem beznadziejne. np. Stają z radarem tuż przed tablicą koniec terenu zabudowanego (przykład akurat nie z Mławy) przy drodze, gdzie nawet nie ma chodnika, żeby jazda np. z prędkością 70 km. komuś zagrażała. To takie polowanie, a nie troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

alka
alka
5 lata temu

„Ręczny miernik prędkości Iskra-1 nie jest tak skuteczny, jakby chciała policja. Potrafi mierzyć dość dokładnie prędkość, ale niekoniecznie samochodu, którym jedziesz. Kiedy policjant mierzy nim w grupę przejeżdżających drogą samochodów, a nie jest on podłączony do komputera samochodowego, który zarejestruje całą sytuację, to tak naprawdę nie wiadomo, prędkość jakiego auta Iskra-1 zmierzyła. W przeciwieństwie do laserowych mierników prędkości, gdzie mierzący funkcjonariusz na wizjerze może wybrać konkretnie jadący samochód, Iskra-1 tej funkcji nie ma. Urządzenie wytworzone przez rosyjską firmę Simicon, posiada tylko nadajnik i odbiornik mikrofal. Użytkownik radaru może tylko wybrać zasięg pomiaru: do 300, do 500 i do 800 metrów. ”
Bez komentarza , chociaż… w tych cytatach nie ma jeszcze wzmianki o zakłóceniach, które powodują złe odczyty owej Iskry.

As
As
5 lata temu

Iskrą mierzyć w sposób zgodny z przepisami nie sposób, fajnie opisują to na fb w Anuluj mandat.

staton
staton
5 lata temu

No to se chłopaki będą wymiatać starym i nie do końca zgodnym z przepisami starym badziejstwem, za który jeszcze pięknie musieli podziękować.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x