Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wstęga przecięta i droga Wieczfnia Kościelna – Pepłowo poświęcona


sliderDofinansowanie z ministerstwa, środki powiatu mławskiego i wkład finansowy Gminy Wieczfnia Kościelna pozwoliły na przebudowę 6 kilometrowego odcinka drogi Wieczfnia Kościelna – Pepłowo.


W środę 27.01.2016 w Kulanach gm. Wieczfnia Kościelna odbyło się symboliczne otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 2307W Mława – Grzybowo – Wieczfnia Kościelna – Pepłowo wraz z mostem w miejscowości Kulany. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, radni powiatu i gminy Wieczfnia Kościelna, proboszcz parafii Wieczfnia Kościelna, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, przedstawiciel wykonawcy robót – firmy Strabag, sołtysi i okoliczni mieszkańcy.

– Roboty przy przebudowie tego odcinka polegały na wykonaniu: robót ziemnych przy poszerzeniu konstrukcji jezdni i rowów drogowych, nawierzchni asfaltowej na istniejącej jezdni i na poszerzeniu, zjazdów na pola, drogi gminne i do posesji, odwodnienia, i uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego, no i najważniejszy nowy most w Kulanach – o inwestycji opowiedział Janusz Wiśniewski dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Mławie.

– Droga ostatni raz była remontowana 30 lat temu a most 50 lat temu – mówił wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki.

Modlitwę odmówił i drogę poświęcił ks. Sławomir Krasiński proboszcz parafii Wieczfnia Kościelna. Jak wszyscy podkreślali, zmodernizowana droga poprawiła bezpieczeństwo i warunki poruszania się po niej wszystkim użytkownikom.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 800 000,00 zł. Powiat Mławski uzyskał na tę inwestycję dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w ramach rezerwy subwencji budżetu państwa kwotę w wysokości 2 308 527,00 zł oraz pomoc finansową z Gminy Wieczfnia Kościelna w wysokości 500 000.00 zł. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Mławskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dociekliwy
dociekliwy
6 lata temu

Tak Tak psl róbcie sobie fotki bo to już wasze jedne z ostatnich nie długo trzeba będzie zamknąć album!!! Odwilż PIS nadchodzi !!!

staton
staton
6 lata temu
Reply to  dociekliwy

A nie obawia się Pan Dociekliwy że jak PIS nadejdzie to trzeba będzie za przejazd tą wyremontowaną drogą płacić?? Sklepy opodatkowane, banki opodatkowane,…..teraz czas drogi opodatkować….że też nikt z PISu jeszcze tego nie zrobił, co za marnotrawstwo.

dociekliwy
dociekliwy
6 lata temu
Reply to  staton

Panie Staton nie jestem zwolennikiem PIS ani PSL to po prostu miała być ironia na temat władzy ogólnie w polsce!

staton
staton
6 lata temu
Reply to  dociekliwy

To w takim razie nie do końca była przemyślana wypowiedź bo tak nie do końca to z niej wynikało.

b
b
6 lata temu
Reply to  dociekliwy

Dołącz do dyskusjiPolska pisze się z dużej litery

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x