Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dyrektor do spraw korporacyjnych w LG Electronics Daniel Kortlan otrzymał medal „Zasłużony dla Miasta Mława”.


sliderXIV sesja Rady Miasta Mława rozpoczęła się od wręczenia medalu „Zasłużony dla Miasta Mława” Danielowi Kortlanowi, dyrektorowi do spraw korporacyjnych w LG Electronics.


Medal wręczyli burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady Leszek Osliźlok.

Krótkie wystąpienie w języku polskim, odczytał zaproszony na sesję prezes LG Electronics Sihwan Park, kierując je głównie do władz miasta. Podkreślił dobre relacje z władzami miasta, wystosował zaproszenie do odwiedzenia zakładu i zachęcał radnych do głosowania za inwestycjami zgłoszonymi przez burmistrza ( chodzi o zaplanowane do przegłosowania na sesji inwestycje – przebudowa ulicy LG Electronics i budowę punktów świetlnych w ul. Instalatorów – red.)

Daniel Kortlan przypomniał zaangażowanie swoje i LG Electronics w różne działania o charakterze charytatywnym, edukacyjnym i rekreacyjnym.
– Nie jestem urodzonym mławianinem, ale jestem emocjonalnie związany z Mławą. Mława to moja mała Ameryka. W tej dużej Ameryce mieszkałem parę lat, ale tu czuję się lepiej. Czuję się tutaj wolny, czuję się tutaj twórczy – mówił Daniel Kortlan.

Następnie przedstawił prezentację multimedialną o historii mławskiego zakładu, oraz skali inwestycji. W Mławie firma rozpoczęła działalność w 1999 roku. W 2005 roku ministerstwo gospodarki i firma LG Electronics podpisały umowę grantową, w której w zamian za uzyskane ulgi firma zobowiązała się do stworzenia 2135 miejsc pracy i zainwestowania co najmniej 90 mln euro. W 2015 umowa została przedłużona na rok, więc ulegnie rozwiązaniu z końcem roku 2016. Z czego nie wynikają żadne złe konsekwencje – zadeklarował Daniel Kortlan.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obserwatorka
obserwatorka
6 lata temu

Uważany jest Pan za człowieka który przysłużył się dla miasta Mławy, śledząc Pana karierę, i zaangażowanie, myślę że to jest miłe podziękowanie gratuluje.

Obywatel
Obywatel
6 lata temu

Kolejny przypadek pomniejszania znaczenia, żeby nie powiedzieć gorzej, tego medalu. Rozdawany na prawo i lewo bardzo często osobom za wykonywanie ich obowiązków zawodowych np. policjanci, nauczyciele. Chętnie poznam zasługi tego pana w działalności społecznej. Może coś stworzył, zdobył środki np. dla klubu sportowego, prowadzi organizację sportową itp. Niedługo cały zarząd LG dostanie ten medal za ostatnie zwolnienia, umowy śmieciowe, przenoszenie pracowników do firm zewnętrznych i wynagradzanie na poziomie najniższej krajowej a miasto będzie jeszcze im parking odśnieżać.

blenda
blenda
7 lata temu

Przepraszam, a niby za jakie zasługi? Jakby nie było ludzi, którzy naprawdę się zasłużyli dla Mławy.

...
...
7 lata temu

„Mława to moja mała Ameryka. W tej dużej Ameryce mieszkałem parę lat, ale tu czuję się lepiej. Czuję się tutaj wolny, czuję się tutaj twórczy”
– za takie pieniądze, to faktycznie dla Pana AMERYKA, nawet w Ameryce nie miałby Pan takich kokosów jak ma Pan w Mławie, Panie Kortlan. Ponadto władze Mławy jedzą Państwu z ręki (ot dobre wychowanie). Co LG sobie życzy to to się realizuje. Budżet miasta zaplanowano w 2015 roku na 2016 rok, ale cóż tam plany, jak LG chce to wszystko można zmienić i kasę przesunąć na inwestycje, które chce LG. Dodatkowo jeszcze te medale i ukłony do samej ziemi za szczodrość LG, żeby tylko przepchnąć swoje bez żadnego szemrania radnych. Szkoda tylko, że ta szczodrość i dobroczynność odbywa się kosztem pracowników, którzy zarabiają grosze.
Tak, dobrze, że w Mławie jest LG, ale… szacunku do pracownika to w LG niet.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x