Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Poetycko – muzyczny wieczór w MDK


m-szychowiakZwiązek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, zaprasza 29 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 na wieczór poetycko-muzyczny.

KSP Mława nabór

Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mławie. W programie:
– Promocja tomiku Mirosławy Szychowiak: „Gustaw znikąd” oraz tomu prozy: „Gniazdozbiór”
– Mały benefis Jarosława Trześniewskiego Kwietnia w 30-lecie debiutu literackiego
– Czytanie wierszy, prezentacja prac malarskich i fotograficznych
– Koncert fortepianowy Michała Jerzego Tyczyńskiego
– Koncert mławskiego barda Jacka Mianowskiego
– Konkurs 1 wiersza

Mirka Szychowiak – Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in: II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie im. C. K. Norwida, I i III miejsce w OKP “Krajobrazy słowa”.
Nominowana w 2015 roku do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie, organizowanym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W tym samym roku ukazał się 4 zbiór poetycki – Gustaw Znikąd (Zaułek Pomyłka w Szczecinie) oraz debiut prozatorski – zbiór opowiadań Gniazdozbiór (wydawnictwo ME-KOMP w Warszawie). Jej teksty znajdują się w antologii dolnośląskiej literatury Rozkład jazdy i w antologii opowiadań Obiecaj; były tłumaczone na język angielski: w dwujęzycznej antologii Free over blood wydanej przez Off_Press i Zeszyty Poetyckie oraz w European Literature Network. Autorka mieszka w Księżycach pod Wrocławiem.

Źródło i zdjęcie: MDK Mława

Oprac. MP

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz