Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy jazda nowym wiaduktem na ulicy Sienkiewicza jest bezpieczna?


DSC_0038Nowy wiadukt w ciągu ulicy Sienkiewicza od 4 stycznia tego roku jest użytkowany przez mławskich i nie tylko mławskich kierowców. Nie wiemy jak oceniają nową dla Mławian trasę komunikacyjną kierowcy z odległych miejscowości.


Wiemy za to, że nie wszystkim naszym kierowcom podoba się sposób zaprojektowania zjazdów z wiaduktu. Od jednego z czytelników otrzymaliśmy właśnie taki sygnał.

– Niedawno jadący od strony Łomi kierowca rozbił mi auto. Zjazd z wiaduktu nie jest bezpieczny. Pojazdy zjeżdżają z wiaduktu z większą prędkością, a na skrzyżowaniu jest zakręt pod bardzo ostrym kątem. Poza tym zjazd jest słabo posypany , jest ślisko i nie widać linii na jezdni. Wielokrotnie widziałem jak kierowcy hamują w ostatniej chwili, lub w ogóle nie zwalniają przecinając to skrzyżowanie, zwłaszcza wieczorem. Dla mnie skończyło się to stłuczką – pisze czytelnik.

O odniesienie się do  podnoszonych powyżej kwestii poprosiliśmy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie Leszka Ślubowskiego.

– Od momentu otwarcia wiaduktu nie miałem żadnych sygnałów ze strony kierowców, czy policji, że są jakieś poważniejsze kłopoty z wiaduktem. Po otwarciu nawet spodziewałem się, że kierowcy, przede wszystkim miejscowi będą jeździć „ na pamięć”. Przez pierwsze dwa dni po otwarciu wiaduktu, w okolicach zjazdów dłuższy czas stał radiowóz i policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie nowego oznakowania. Moim zdaniem kierowcy bardzo szybko przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu i raczej stosują się do niej. Oznakowanie skrzyżowań jest jak najbardziej prawidłowe. Umieściliśmy nawet dodatkowe znaki ostrzegające o zmianie organizacji ruchu i znaki informacyjne. Ustawienie znaku „stop” na skrzyżowaniu z drogą do Łomi raczej nie jest uzasadnione, gdyż jest tam bardzo dobra widoczność. Poza tym taki znak powoduje zmniejszenie płynności ruchu. Jeżeli jednak będą napływać od kierowców jakieś powtarzające się sygnały o sytuacjach niebezpiecznych na pewno zastanowimy się wspólnie z innymi służbami, czy są potrzebne zmiany w organizacji ruchu – informuje dyrektor Leszek Ślubowski.

Wiadomość przekazaną redakcji przez czytelnika traktujemy jako pierwszy sygnał. Jeżeli panie i panowie kierowcy korzystający na co dzień z wiaduktu macie jakieś spostrzeżenia, to prosimy o sygnały albo do redakcji, albo bezpośrednio do Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
8 lata temu

też mam wątpliwości co do bezpieczeństwa.chyba przydałoby się rondo. mam wrażenie , że ludzie jeżdżą nieostrożnie

mink
mink
8 lata temu

przecież te skrzyżowania powinny być w formie rond. Kto wymyślił jakieś pokraczne drogi z pierwszeństwem? Jeszcze idąc na pieszo prawą stroną Sienkiewicza w kierunku Mława Miasto, ktoś zapomniał o przejściu dla pieszych, a ścieżka rowerowa to porażka – ma wysoki krawężnik i jadąc od strony miasta trzeba lawirować, żeby na nią wjechać. Już nie wspomnę o tym, że ulice na skrzyżowaniu z Andersa się nie równo schodzą i błędach w oznakowaniu. Tam tylko rondo byłoby rozwiązaniem albo może odpowiednio ustawione światła, bo jak pobudują planowaną al. Św. Wojciecha to dopiero będzie kosmos 🙂

Paa
Paa
8 lata temu
Reply to  mink

Najlepiej zamknąć i znowu stać pół dnia na torach

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x