Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Znicze i kwiaty pod Kopcem Powstańców Styczniowych w Mławie


sliderTo kolejny rok, gdy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zachęca do pamięci o ważnych dla Polski i Mławy wydarzeniach historycznych.

KSP Mława nabór

W piątek, 22 stycznia br. o godz. o 11.30 w Muzeum odbyło się spotkanie poświęcone 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Około godz. 12 przy Kopcu Powstańców Styczniowych w Mławie powstańcom poległym w walkach zapalono znicze. Pod kopiec przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radni miejscy i powiatowi, rekonstruktorzy, nieliczni mieszkańcy miasta.

Pod Kopiec przybyła też młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Zespołu Szkół nr 4 ze swoimi nauczycielami. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy, zapalono znicze i złożono kwiaty.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Znicze i kwiaty pod Kopcem Powstańców Styczniowych w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
staton
Gość

a druha „rekina siatkówki” harcmistrza i jego zastępów znowu nie widać.

wpDiscuz