Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znicze i kwiaty pod Kopcem Powstańców Styczniowych w Mławie


sliderTo kolejny rok, gdy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zachęca do pamięci o ważnych dla Polski i Mławy wydarzeniach historycznych.


W piątek, 22 stycznia br. o godz. o 11.30 w Muzeum odbyło się spotkanie poświęcone 153 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Około godz. 12 przy Kopcu Powstańców Styczniowych w Mławie powstańcom poległym w walkach zapalono znicze. Pod kopiec przybyli przedstawiciele władz samorządowych, radni miejscy i powiatowi, rekonstruktorzy, nieliczni mieszkańcy miasta.

Pod Kopiec przybyła też młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Zespołu Szkół nr 4 ze swoimi nauczycielami. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy, zapalono znicze i złożono kwiaty.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
5 lata temu

a druha „rekina siatkówki” harcmistrza i jego zastępów znowu nie widać.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x