Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

17 uczniów z powiatu mławskiego znalazło się w gronie najzdolniejszych na Mazowszu


Samorząd Województwa Mazowieckiego w roku 2016 realizuje dwa projekty wspierające uczniów uzdolnionych. Pierwszy to „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”, drugi adresowany jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”


W projekcie adresowanym do uczniów szkół zawodowych przyznano 480 stypendiów, w tym 1 uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie.

zdjęcie Agata Skuzińska ZS2

Agata Skuzinska

Agata Skuzińska – klasa IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr2 w Mławie. Uzyskała średnią ocen na koniec roku szkolnego 5,46. Interesuje się sportem, muzyką a przede wszystkim gastronomią i zdrowym żywieniem ludzi. Brała udział w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, m.in. konkursie ortograficznym zajmując I miejsce, konkursie polonistycznym ,,Fraszka” – II miejsce, konkursie anglojęzycznym – IV miejsce. Jako uczestniczka gier zespołowych w piłkę siatkową i koszykową w zawodach powiatowych drużyna zajęła II miejsce.

W projekcie „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” przyznano 640 stypendiów, w tym 16 uczniom szkół z terenu powiatu mławskiego.

bąk

Klaudia Bąk

Klaudia Bąk – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizować będzie projekt z fizyki pod nazwą „Białe bogactwo”, związany z wodą, jej przetwarzaniem i oszczędzaniem. Projekt będzie zamieszczony na stronie szkoły i przekazany do gminnej biblioteki publicznej. Stypendium zamierza przeznaczyć na zakup laptopa, urządzenia wielofunkcyjnego.

brzozowska

Julia Brzozowska

Julia Brzozowska – klasa 1f I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizować będzie projekt z matematyki „Analiza niektórych problemów milenijnych i problemów Hilberta” pod kierunkiem mgr Anny Brzozowskiej.

Cieślak Przemysław

Przemysław Cieślak

Cieślak Przemysław – klasa IIb Gimnazjum nr 2 w Mławie. Realizować będzie projekt z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych z geografii pt. „Cuda naszej małej ojczyzny”, w którym promuje powiat mławski wykazując jego walory przyrodnicze, historyczne i turystyczne. Interesuje się również sportem, gra w zespole MKS Mławianka Mława (trampkarze U15), gdzie pełni funkcję kapitana drużyny. O jego wysokich wynikach sportowych świadczy fakt, że otrzymał propozycję gry w klubie sportowym Lechia Gdańsk.

kacper

Kacper Czeczot

Kacper Czeczot – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie.
Laureat Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2014/2015, laureat Konkursu Matematycznego „Kangur”. Uzyskał średnią ocen 5,66 na świadectwie w roku 2014/2015. Interesuje się matematyką i informatyką. Realizować będzie projekt: Zapoznanie się z bryłami przestrzennymi i przygotowanie prezentacji multimedialnej na ich temat.

mateusz

Mateusz Dynakowski

Mateusz Dynakowski – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie. Uzyskał średnią ocen 6,0 na świadectwie w roku 2014/2015. Interesuje się matematyką i informatyką.
Realizować będzie projekt z matematyki, w którym będzie porównywał oferty banków oferujących konta dla młodzieży i osób niepełnoletnich.

grzybowska

Weronika Grzybowska

Weronika Grzybowska – klasa 2c I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizuje projekt z matematyki „Uroki wielościanów” pod kierunkiem Ewy Luks.

Patrycja Hermanowska – uczennica klasy 2 Gimnazjum w Szreńsku.
Dotychczasowe osiągnięcia: tytuł laureata

?

Patrycja Hermanowska

w powiatowym konkursie Młody Matematyk (2014/2015); I miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym SOWA w latach 2012/2013 oraz 2013/2014; I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Szlakiem Polskich Parków Narodowych”; I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,,Zdrowy tryb życia”; 3 miejsce w turnieju mini siatkówki; 3 miejsce w sztafecie w kategorii młodzik.
Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – matematyczno – przyrodniczy w zakresie przedmiotu – matematyka.

karpińska

Maria Karpińska

Maria Karpińska – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie.
Laureatka Konkursu Polonistycznego w roku szkolnym 2014/2015. Uzyskała średnią ocen na świadectwie -5,82. Interesuje się literaturą, sztuką, podróżami; sama pisze opowiadania i wiersze. Realizuje projekt: Prowadzenie bloga związanego z popularyzacją literatury, sztuki i podróżami.

kowalewska

Magda Kowalewska

Magda Kowalewska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt z języka angielskiego. Będzie to jest przedstawienie mojej gminy w języku angielskim. Będą to zdjęcia obiektów, które warto pokazać i ich opisy w języku angielskim i polskim. Stypendium przeznaczy na laptopa i aparat, niezbędne do stworzenia prezentacji, podręczniki, słowniki i instalację Internetu. Opiekunem projektu jest Zbigniew Krystkiewicz.

kowalska p

Patrycja Kowalska

Patrycja Kowalska – klasa 3b I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizuje projekt matematyczno- fizyczny „Jak opisać to co słyszymy?” pod kierunkiem mgr Anny Brzozowskiej.

Magdalena Madej – uczennica klasy 3 Gimnazjum w Szreńsku. Interesuje się funkcjami użytkowymi języka

?

Magdalena Madej

angielskiego. Uczestniczy w zajęciach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Bierze udział w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Jest kapitanem szkolnej drużyny piłki siatkowej dziewcząt (aktualne mistrzynie powiatu). Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – języki obce nowożytne w zakresie przedmiotu – język angielski.

mergalska

Natalia Mergalska

Natalia Mergalska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt o tematyce przyrodniczej, dotyczący ochrony środowiska a dokładniej o oczyszczalniach ścieków. Stypendium przeznaczy na zakup laptopa i kamerę. Opiekunem jest Bożena Rutkowska.

miecznikowska

Iza Miecznikowska

Iza Miecznikowska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Iza interesuje się florą i fauną Polski. Realizować będzie projekt z biologii, dotyczący drzew. Stypendium przeznaczy na zakup laptopa, drukarki, aparatu. Opiekunem jest Anna Zakrzewska.

karolina reks

Karolina Reks

Karolina Reks – klasa Ic Gimnazjum w Wiśniewie. Interesuje się językiem angielskim, z którego będzie realizować projekt w ramach przyznanego jej stypendium. Jej główne zainteresowania to pogłębianie wiedzy z kultury i historii krajów anglojęzycznych, w tym poznanie obyczajów i kultury londyńczyków.

Katarzyna Rembecka

Katarzyna Rembecka – uczennica klasy 3 Gimnazjum w Szreńsku.
Interesuje się możliwościami zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia i nauki, jak również wpływem osiągnięć matematycznych na rozwój tych dziedzin. Uczestniczy w zajęciach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Gra w szkolnych drużynach piłki siatkowej i halowej piłki nożnej (aktualne mistrzynie powiatu w obydwu dyscyplinach). Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia edukacyjne, m.in. III miejsce w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa; dwukrotny tytuł laureata i dwukrotne wyróżnienie w powiatowym konkursie matematycznym Młody Matematyk; pierwsze miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym SOWA oraz w X Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Szlakiem Polskich Parków Narodowych”. Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – matematyczno – przyrodniczy w zakresie przedmiotu – matematyka.

sobotka

Maksymilian Sobotka

Maksymilian Sobotka – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt o tematyce informatycznej, będzie tworzył klip video dotyczący mojej szkoły. Stypendium przeznaczy na oprogramowanie do montażu video i na kartę graficzną. Materiał zostanie umieszczony na stronie szkoły w celu jej promocji. Opiekunem jest Beata Skowrońska.

W projekcie stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendium mogą otrzymać uczniowie od drugiej klasy szkoły zawodowej, którzy nie ukończyli 24 lat i uzyskać średnią 4,3 z przedmiotów zawodowych, lub byli laureatami lub finalistami olimpiad, turniejów bądź konkursów o charakterze zawodowy, uzyskali średnią co najmniej 4,5 z dwóch wybranych przedmiotów ogólnych.
O stypendium w ramach Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych mogli ubiegać się uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki z 2 dowolnie wybranych przedmiotów matematyczno – informatyczno – przyrodniczych i języka obcego nowożytnego, wysokie wyniki ze sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 4,75.
Zarówno w pierwszym jak i drugim projekcie stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy i wynosi 380 zł miesięcznie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 lata temu

Uczniow tych szkół nie widac bo nikt ich nie zgłosił do tych projektów.

...
...
6 lata temu

Och, jakoś nie widzę tu uczniów ze szkół katolickich,
czyżby ich nie brano pod uwagę?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x