Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

17 uczniów z powiatu mławskiego znalazło się w gronie najzdolniejszych na Mazowszu


Samorząd Województwa Mazowieckiego w roku 2016 realizuje dwa projekty wspierające uczniów uzdolnionych. Pierwszy to „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”, drugi adresowany jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”

W projekcie adresowanym do uczniów szkół zawodowych przyznano 480 stypendiów, w tym 1 uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie.

zdjęcie Agata Skuzińska ZS2

Agata Skuzinska

Agata Skuzińska – klasa IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr2 w Mławie. Uzyskała średnią ocen na koniec roku szkolnego 5,46. Interesuje się sportem, muzyką a przede wszystkim gastronomią i zdrowym żywieniem ludzi. Brała udział w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, m.in. konkursie ortograficznym zajmując I miejsce, konkursie polonistycznym ,,Fraszka” – II miejsce, konkursie anglojęzycznym – IV miejsce. Jako uczestniczka gier zespołowych w piłkę siatkową i koszykową w zawodach powiatowych drużyna zajęła II miejsce.

W projekcie „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” przyznano 640 stypendiów, w tym 16 uczniom szkół z terenu powiatu mławskiego.

bąk

Klaudia Bąk

Klaudia Bąk – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizować będzie projekt z fizyki pod nazwą „Białe bogactwo”, związany z wodą, jej przetwarzaniem i oszczędzaniem. Projekt będzie zamieszczony na stronie szkoły i przekazany do gminnej biblioteki publicznej. Stypendium zamierza przeznaczyć na zakup laptopa, urządzenia wielofunkcyjnego.

brzozowska

Julia Brzozowska

Julia Brzozowska – klasa 1f I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizować będzie projekt z matematyki „Analiza niektórych problemów milenijnych i problemów Hilberta” pod kierunkiem mgr Anny Brzozowskiej.

Cieślak Przemysław

Przemysław Cieślak

Cieślak Przemysław – klasa IIb Gimnazjum nr 2 w Mławie. Realizować będzie projekt z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych z geografii pt. „Cuda naszej małej ojczyzny”, w którym promuje powiat mławski wykazując jego walory przyrodnicze, historyczne i turystyczne. Interesuje się również sportem, gra w zespole MKS Mławianka Mława (trampkarze U15), gdzie pełni funkcję kapitana drużyny. O jego wysokich wynikach sportowych świadczy fakt, że otrzymał propozycję gry w klubie sportowym Lechia Gdańsk.

kacper

Kacper Czeczot

Kacper Czeczot – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie.
Laureat Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2014/2015, laureat Konkursu Matematycznego „Kangur”. Uzyskał średnią ocen 5,66 na świadectwie w roku 2014/2015. Interesuje się matematyką i informatyką. Realizować będzie projekt: Zapoznanie się z bryłami przestrzennymi i przygotowanie prezentacji multimedialnej na ich temat.

mateusz

Mateusz Dynakowski

Mateusz Dynakowski – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie. Uzyskał średnią ocen 6,0 na świadectwie w roku 2014/2015. Interesuje się matematyką i informatyką.
Realizować będzie projekt z matematyki, w którym będzie porównywał oferty banków oferujących konta dla młodzieży i osób niepełnoletnich.

grzybowska

Weronika Grzybowska

Weronika Grzybowska – klasa 2c I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizuje projekt z matematyki „Uroki wielościanów” pod kierunkiem Ewy Luks.

Patrycja Hermanowska – uczennica klasy 2 Gimnazjum w Szreńsku.
Dotychczasowe osiągnięcia: tytuł laureata

?

Patrycja Hermanowska

w powiatowym konkursie Młody Matematyk (2014/2015); I miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym SOWA w latach 2012/2013 oraz 2013/2014; I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Szlakiem Polskich Parków Narodowych”; I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym ,,Zdrowy tryb życia”; 3 miejsce w turnieju mini siatkówki; 3 miejsce w sztafecie w kategorii młodzik.
Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – matematyczno – przyrodniczy w zakresie przedmiotu – matematyka.

karpińska

Maria Karpińska

Maria Karpińska – Społeczne Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie.
Laureatka Konkursu Polonistycznego w roku szkolnym 2014/2015. Uzyskała średnią ocen na świadectwie -5,82. Interesuje się literaturą, sztuką, podróżami; sama pisze opowiadania i wiersze. Realizuje projekt: Prowadzenie bloga związanego z popularyzacją literatury, sztuki i podróżami.

kowalewska

Magda Kowalewska

Magda Kowalewska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt z języka angielskiego. Będzie to jest przedstawienie mojej gminy w języku angielskim. Będą to zdjęcia obiektów, które warto pokazać i ich opisy w języku angielskim i polskim. Stypendium przeznaczy na laptopa i aparat, niezbędne do stworzenia prezentacji, podręczniki, słowniki i instalację Internetu. Opiekunem projektu jest Zbigniew Krystkiewicz.

kowalska p

Patrycja Kowalska

Patrycja Kowalska – klasa 3b I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Realizuje projekt matematyczno- fizyczny „Jak opisać to co słyszymy?” pod kierunkiem mgr Anny Brzozowskiej.

Magdalena Madej – uczennica klasy 3 Gimnazjum w Szreńsku. Interesuje się funkcjami użytkowymi języka

?

Magdalena Madej

angielskiego. Uczestniczy w zajęciach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Bierze udział w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Jest kapitanem szkolnej drużyny piłki siatkowej dziewcząt (aktualne mistrzynie powiatu). Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – języki obce nowożytne w zakresie przedmiotu – język angielski.

mergalska

Natalia Mergalska

Natalia Mergalska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt o tematyce przyrodniczej, dotyczący ochrony środowiska a dokładniej o oczyszczalniach ścieków. Stypendium przeznaczy na zakup laptopa i kamerę. Opiekunem jest Bożena Rutkowska.

miecznikowska

Iza Miecznikowska

Iza Miecznikowska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Iza interesuje się florą i fauną Polski. Realizować będzie projekt z biologii, dotyczący drzew. Stypendium przeznaczy na zakup laptopa, drukarki, aparatu. Opiekunem jest Anna Zakrzewska.

karolina reks

Karolina Reks

Karolina Reks – klasa Ic Gimnazjum w Wiśniewie. Interesuje się językiem angielskim, z którego będzie realizować projekt w ramach przyznanego jej stypendium. Jej główne zainteresowania to pogłębianie wiedzy z kultury i historii krajów anglojęzycznych, w tym poznanie obyczajów i kultury londyńczyków.

Katarzyna Rembecka

Katarzyna Rembecka – uczennica klasy 3 Gimnazjum w Szreńsku.
Interesuje się możliwościami zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia i nauki, jak również wpływem osiągnięć matematycznych na rozwój tych dziedzin. Uczestniczy w zajęciach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Gra w szkolnych drużynach piłki siatkowej i halowej piłki nożnej (aktualne mistrzynie powiatu w obydwu dyscyplinach). Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia edukacyjne, m.in. III miejsce w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa; dwukrotny tytuł laureata i dwukrotne wyróżnienie w powiatowym konkursie matematycznym Młody Matematyk; pierwsze miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym SOWA oraz w X Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Szlakiem Polskich Parków Narodowych”. Wybrany kierunek rozwoju edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – matematyczno – przyrodniczy w zakresie przedmiotu – matematyka.

sobotka

Maksymilian Sobotka

Maksymilian Sobotka – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wieczfni Kościelnej. Realizuje projekt o tematyce informatycznej, będzie tworzył klip video dotyczący mojej szkoły. Stypendium przeznaczy na oprogramowanie do montażu video i na kartę graficzną. Materiał zostanie umieszczony na stronie szkoły w celu jej promocji. Opiekunem jest Beata Skowrońska.

W projekcie stypendia dla uczniów szkół zawodowych stypendium mogą otrzymać uczniowie od drugiej klasy szkoły zawodowej, którzy nie ukończyli 24 lat i uzyskać średnią 4,3 z przedmiotów zawodowych, lub byli laureatami lub finalistami olimpiad, turniejów bądź konkursów o charakterze zawodowy, uzyskali średnią co najmniej 4,5 z dwóch wybranych przedmiotów ogólnych.
O stypendium w ramach Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych mogli ubiegać się uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki z 2 dowolnie wybranych przedmiotów matematyczno – informatyczno – przyrodniczych i języka obcego nowożytnego, wysokie wyniki ze sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 4,75.
Zarówno w pierwszym jak i drugim projekcie stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy i wynosi 380 zł miesięcznie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Marek
Gość
Marek

Uczniow tych szkół nie widac bo nikt ich nie zgłosił do tych projektów.

...
Gość
...

Och, jakoś nie widzę tu uczniów ze szkół katolickich,
czyżby ich nie brano pod uwagę?