Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwóch sprawców rozboju zatrzymanych


radiowoz

fot. ilustracyjne


Mławscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy okradli  i pobili 55- letniego mężczyznę  w jego domu. Sprawcy to mieszkańcy powiatu mławskiego w wieku 36 i 34 lat. Do zdarzenia doszło na terenie gm. Lipowiec Kościelny.

Sprawcy napadu, po zdarzeniu ukrywali się przed policją. Zostali zatrzymani 20 stycznia rano.

Do rozboju doszło  17 stycznia br. na terenie gminy Lipowiec Kościelny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwaj sprawcy, po wyważeniu drzwi wejściowych weszli do pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez 55- letniego mężczyznę. Następnie obezwładnili właściciela i zażądali wydania pieniędzy. Po przeszukaniu mieszkania ukradli portfel z zawartością 10 zł, dowód osobisty oraz dekoder telewizyjny. W wyniku zdarzenia, pokrzywdzony doznał urazów żeber oraz ogólnych potłuczeń ciała, przebywa w szpitalu.  Podejrzani o dokonaniu rozboju mężczyźni, zatrzymani przez mławskich kryminalnych, to jak się okazało, dwaj mieszkańcy  tej samej co pokrzywdzony, miejscowości. Trwają czynności policji.

Zgodnie z  Art. 280. § 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x