Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dwóch sprawców rozboju zatrzymanych


radiowoz

fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Mławscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy okradli  i pobili 55- letniego mężczyznę  w jego domu. Sprawcy to mieszkańcy powiatu mławskiego w wieku 36 i 34 lat. Do zdarzenia doszło na terenie gm. Lipowiec Kościelny.

Sprawcy napadu, po zdarzeniu ukrywali się przed policją. Zostali zatrzymani 20 stycznia rano.

Do rozboju doszło  17 stycznia br. na terenie gminy Lipowiec Kościelny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwaj sprawcy, po wyważeniu drzwi wejściowych weszli do pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez 55- letniego mężczyznę. Następnie obezwładnili właściciela i zażądali wydania pieniędzy. Po przeszukaniu mieszkania ukradli portfel z zawartością 10 zł, dowód osobisty oraz dekoder telewizyjny. W wyniku zdarzenia, pokrzywdzony doznał urazów żeber oraz ogólnych potłuczeń ciała, przebywa w szpitalu.  Podejrzani o dokonaniu rozboju mężczyźni, zatrzymani przez mławskich kryminalnych, to jak się okazało, dwaj mieszkańcy  tej samej co pokrzywdzony, miejscowości. Trwają czynności policji.

Zgodnie z  Art. 280. § 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz