Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nieprzestrzeganie przepisów kosztuje …


DSC_0004Po serii tragicznych wypadków z udziałem pieszych, do których doszło w końcówce 2015 roku, komendant mławskiej policji Artur Ryfiński zapowiedział wzmożone działania prewencyjne. I rzeczywiście, aktywność policjantów jest widoczna na wielu ulicach Mławy.


W całym ubiegłym roku mławscy policjanci ujawnili ponad 1300 wykroczeń, popełnionych przez pieszych. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Inne, ujawnione wykroczenia, to przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle oraz nieustąpienie pierwszeństwa kierującemu pojazdem.

Taryfikator mandatów, dotyczący wykroczeń pieszych:

Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd:
– na przejściach dla pieszych: 50 zł
– w miejscach innych niż przejścia dla pieszych: 100 zł

Niestosowanie się do znaków drogowych dotyczących ruchu pieszych: 50 zł
Przebieganie przez jezdnię: 50 zł

Naruszenie przez pieszego idącego po poboczu lub jezdni obowiązku poruszania się po lewej stronie drogi: 50 zł
Naruszenie obowiązku korzystania z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko: 50 zł
Naruszenie przepisów dotyczących ruchu pieszych na drogach dla rowerów: 50 zł

Niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego przez pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym: do 100 zł.
Niestosowanie się do sygnałów świetlnych : wejście na przejście dla pieszych, jeżeli sygnalizator S-5 nadaje sygnał czerwony – 100 zł

oprac. JK
źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x