Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

3,5 promila – niechlubny rekordzista w Mławie


DSC_0004Przez cały tydzień trwały wzmożone działania prewencyjne związane z bezpieczeństwem pieszych. Policjanci ujawnili w tym czasie 140 wykroczeń, z czego 36 popełnionych przez pieszych. W wyniku weekendowej akcji kontroli trzeźwości wśród 245 skontrolowanych kierowców dwóch z nich straciło prawo jazdy.


W sobotę o godz. 17:00 w miejscowości Bońkowo Kościelne, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Astra, gdy ten próbował wyjechać z przydrożnego rowu i śniegowej zaspy. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Badanie wykazało, że zatrzymany Dariusz S. lat 38, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu!
W piątek rano, o godz. 8:30 na ul. Padlewskiego w Mławie. Interweniujący patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki VW Passat. Jak się okazało, kierowca passata, 61- letni Włodzimierz K., mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Działania pn. Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych są prowadzone systematycznie na drogach całego Mazowsza. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. W 2015 roku mławscy policjanci ujawnili ponad 1300 wykroczeń, popełnionych przez pieszych. Mandatami ukarano 1000 pieszych, 318 pouczono. W 26 przypadkach policjanci skierowali sprawę do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Inne, ujawnione wykroczenia, to przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle, oraz nieustąpienie pierwszeństwa kierującemu pojazdem.

oprac. JK
źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x