Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawa jeszcze trwa, ale Radosław Zaręba ma już swój własny ciągnik


slider

Od lewej: Tomasz Wieja, Lech Obara, Lidia Staroń, Radosław Zaręba


Ciągnik użyczony w lutym ub. Roku przez firmę New Holland młodemu rolnikowi z Kulan, stał się jego własnością.

Radosław Zaręba przyjął, jak sam podkreśla, bardzo korzystną propozycję nabycia dotychczas oddanego mu w użytkowanie ciągnika w systemie Finansowania Fabrycznego CNHi Capital. Z tej okazji w gospodarstwie Radosława Zaręby pojawili się senator Lidia Staroń, mecenas Lech Obara i przedstawiciele. To dzięki ich pomocy pokrzywdzony rolnik już uzyskał pokrycie części poniesionych strat.

– Dotychczas od łódzkiego komornika otrzymałem kwotę ok. 81 tys. zł. tytułem roszczeń bezspornych. Dodatkowo będę domagał się zadośćuczynienia za poniesione szkody. Żadnej rozprawy jeszcze nie było, prokuratura w Płocku nadal bada działalność komornika. – wyjaśnia Radosław Zaręba.

Podziękował on również osobom wspierającym go w trudnej sytuacji, a szczególnie firmie New Holland i Tomaszowi Wiei.
Zmiany w przepisach dotyczących działalności komorników zapowiedziała senator Lidia Staroń.

– Już w tej chwili jest zmieniony kodeks postępowania cywilnego. Gdy odbierana jest ruchomość, to przed rozpoznaniem skargi, albo powództwa przeciw egzekucyjnego przez sąd, nie można tej rzeczy sprzedać. Jednak planowane są radykalne zmiany w prawie, trzeba zamknąć takie sprawy komornicze jak ta. To kwestia może do roku czasu – zapowiada senator Lidia Staroń.

JK

O sprawie Radosława Zaręby z Kulan gm.Wieczfnia Kościelna, pisały wszystkie media, poczynając od tych lokalnych a kończąc na ogólnopolskich. To zdarzenie i dyskusja o nim, stały się impulsem do zmiany w przepisach dotyczących komorników i prowadzonych przez nich postępowań.
Początkiem historii jest dzień 7 listopada 2014, kiedy to asesor komorniczy Michał K. zajmuje i wywozi z Kulan na lawecie ciągnik Radosława Zaręby marki Belarus wart ok. 100 tys. zł i natychmiast sprzedaje go w trybie komisowym za 40 tys. zł. Zajęcie następuje z powodu długu jaki ma jego sąsiad. Wsparcia i pomocy prawnej pokrzywdzonemu rolnikowi udzielili mecenas Lech Obara i ówczesna posłanka, a obecna senator Lidia Staroń. Po nagłośnieniu sprawy zgłosiły się kolejne osoby z Gostynina, Sieradza, Warszawy, Łodzi i Brzezin w woj. łódzkim. które w podobny sposób zostały potraktowane przez tego samego łódzkiego asesora.
Komornik łódzkiej kancelarii Jarosław K. został zawieszony w czynnościach przez ministra sprawiedliwości. Przeciwko byłemu już asesorowi Michałowi K. Prokuratura Okręgowa w Płocku prowadzi postępowanie karne.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x