Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa „Zacisze” 1995 nadal trwa


sp1Poszukiwania środków na przeprowadzenie procedury upadłości spółdzielni wciąż trwają.

KSP Mława nabór

Uchwałę o upadłości Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Zacisze” 1995 członkowie podjęli 14 października 2015, a 8 grudnia 2015 r. odbyło się kolejne walne zebranie.

Na ostatnim naszym spotkaniu w dniu 14 października 2015 roku podjęli państwo uchwałę o postawieniu spółdzielni w stan upadłości. Zarząd realizując państwa uchwałę 28 października br. sporządził wniosek do Sądu Rejonowego w Płocku, który został wysłany i przyjęty przez sąd. Z sądu otrzymaliśmy wezwanie do uzupełnienia braków formalnych. Braki formalne to opłata za rozpatrzenie wniosku w kwocie 1000 zł, dostarczenie bilansu sporządzonego przez biegłego, od 3 do 6 tyś. oraz przeprowadzenie inwentaryzacji przez osobę uprawnioną, około 5 tyś. Potrzebujemy około 12 tyś. na uzupełnienie braków formalnych. Takich środków nie posiadamy. – tak przedstawiał wtedy sytuację członek Zarządu Zbigniew Ruszkowski. Podczas zebrania mieszkańcy wnioskowali wówczas m.in. o jak najszybsze przeprowadzenie procedury upadłości. Przygotujemy takie walne zgromadzenie, które będzie już ostateczne – apelował członek spółdzielni Włodzimierz Kubarski.

We wtorek 12 stycznia br. około 60 członków Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Zacisze” 1995 spotkało się na kolejnym walnym zgromadzeniu, które, jak się okazało, nie było ostatnim. Pieniędzy na przeprowadzenie upadłości nadal nie ma. Z funkcji członków rady nadzorczej zrezygnowały kolejne osoby. Obecnie rada nadzorcza liczy 3 członków ale kolejna zapowiedziała rezygnację z członkostwa. Impas trwa.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz