Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mierzyliśmy wysoko. Podsumowanie 24 finału WOŚP


WOŚP-MławaW niedzielę odbył się 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy pod hasłem „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.


Od godz. 7: 30 do godzin wieczornych na ulicach Mławy kwestowali wolontariusze. Najwięcej zebrali Michał Dąbrowski i Łukasz Płoski (3363 zł) oraz Kamil Grochowalski i Szymon Pszczółkowski (3022 zł). Mieszkańcy Mławy tak chętnie wrzucali datki do puszek, że wolontariuszom zabrakło serduszek. Kwesta odbyła się bez incydentów. Z licytacji uzyskaliśmy ponad 10 tyś. złotych, a łącznie zebraliśmy 52 tyś 314, 87 zł. Niewiele zabrakło do pobicia rekordu z zeszłego roku – poinformowała pedagog szkolny, Elżbieta Śliwińska, która koordynowała działania sztabu WOŚP w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie.

Tegoroczny mławski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można uznać za udany. Towarzyszyło mu wiele atrakcji m.in. inscenizacja wypadku drogowego przygotowana przez zastęp Ochotniczej Straży pożarnej z Szydłowa, występy artystyczne dzieci z mławskich placówek oświatowych, seniorów i akordeonistów. Można było zbadać się pod kątem kardiologicznym i uzyskać poradę kardiologa oraz zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Na zziębniętych czekała gorąca grochówka. O godz. 20 tradycyjnie obejrzeliśmy Światełko do Nieba.

Tak dobry wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie zapał i ogromne zaangażowanie kwestujących wolontariuszy oraz tych pracujących na miejscu w liceum, a także wszystkich darczyńców. Wszystkim Im należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA – powiedziała Elżbieta Śliwińska.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jp
jp
6 lata temu

brawo grochu pozdrówka

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x