Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Noworocznie w sali koncertowej


099 stycznia 2016 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie po raz drugi miasto zorganizowało Koncert Noworoczny.

KSP Mława nabór

Uroczystość rozpoczęła się toastem noworocznym, który wzniósł burmistrz, Sławomir Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Mława, Leszek Ośliźlok wraz z mieszkańcami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło rodzeństwo, Marlena i Łukasz Truszczyńscy. Oboje są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Skrzypaczka Marlena Truszczyńska jest studentką V roku w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, gra w Gdańskiej Orkiestrze Kameralnej. Jej brat, Łukasz, również absolwent Mławskiej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, student Gdańskiej Akademii Muzycznej. Rodzeństwo Truszczyńskich wystąpiło w pierwszej części koncertu i zaprezentowało utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena. Publiczność gorąco reagowała na zaprezentowane tematy z klasyki muzyki filmowej i musicalowej.

18Gośćmi drugiej części koncertu byli Robert Szpręgiel. Jest on absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracował w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a obecnie pracuje w Warszawskiej Operze Kameralnej. Robertowi Szpręglowi towarzyszyli zaprzyjaźnieni soliści. Widownię zachwycały arie ze znanych operetek, między innymi Wesołej Wdówki i Księżniczki Czardasza.

Świąteczny koncert bardzo spodobał się mławskiej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacją na stojąco. Mławianie polubili Koncerty Noworoczne w Państwowej Szkole Muzycznej, o czym świadczy wypełniona w całości sala koncertowa.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Noworocznie w sali koncertowej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
XY
Gość

Świetny koncert, cieszę się, że tam byłem

wpDiscuz