Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poselsko – senatorskie biuro Anny Cicholskiej i Jana Marii Jackowskiego już otwarte


DSC_0006Od poniedziałku 11 stycznia mieszkańcy Mławy i powiatu mogą przychodzić ze swoimi sprawami do biura parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Biuro mieści się przy ulicy Warszawskiej 16/1 na I piętrze.


10 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia. Modlitwę odmówił i poświęcił pomieszczenia proboszcz parafii Św. Stanisława BM w Mławie ks. dr Ryszard Kamiński.

– To jest pierwsza kadencja pani poseł, cieszę się, że deklaruje silną obecność w Mławie i powiecie, czego widomym znakiem jest to biuro. Razem będziemy działać dla dobra mieszkańców. Biura poselskie są widomym znakiem naszej obecności wśród ludzi i dla ludzi – zapowiedział senator Jan Maria Jackowski.

– Będę starała się oświatę prowadzić na jak najwyższym poziomie. Ustawy te już wdrażane myślę, że będą przynosić więcej dobra i idą we właściwym kierunku – szczególną troskę o oświatę zapowiedziała poseł Anna Cicholska, która w sejmie zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

W otwarciu licznie uczestniczyli członkowie lokalnych struktur PiS, burmistrz Mławy, radni miejscy i powiatowi, rektor i były prorektor PWSZ, dyrektorzy placówek oświatowych, związkowcy z NSZZ Solidarność oddział Mława.

Na terenie powiatu mławskiego, jedynie parlamentarzyści PiS stworzyli dla mieszkańców możliwość bliższego kontaktu, otwierając biuro poselsko – senatorskie, co zresztą obiecywała w kampanii wyborczej mieszkańcom Mławy Anna Cicholska.

Do biura można zgłaszać się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11-15. Na co dzień pracować w nich będą Igor Krajewski i Robert Kuciński. Jeden dzień w tygodniu dyżur będą pełnić mławscy radni PiS. Parlamentarzyści Anna Cicholska i Jan Maria Jackowski zadeklarowali również jak najczęstszą obecność osobistą w Mławskim biurze.

JK

DSC_0011

DSC_0007

DSC_0004

DSC_0005

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kason
Kason
6 lata temu

Również mnie cieszy ta współpraca. Cieszę się że w końcu posłanka wraz z senatorem starają się położyć kres bezsensownym sporom. Mam nadzieję coś owocnego z tego wyniknie.

kapiszon
kapiszon
6 lata temu

Dobrze się stało, że w otwarciu biura uczestniczył burmistrz i radni. Można na tej podstawie stwierdzić, że z jednej strony władza uchwałodawcza i wykonawcza, a z drugiej ustawodawcza chcą współpracować na rzecz miasta i powiatu. Rezultaty współdziałania jednak będą zależeć w dużym stopniu od woli wszystkich stron. Czy przedstawiciele PiS nie będą chcieli sprowadzić władz miasta do roli biernych wykonawców ich polityki oraz kontroli, a wręcz cenzury podejmowanych decyzji przez urzędników ? Czy władze miasta nie będą na przedstawicielach PiS wymuszać spełniania nierealnych zamierzeń ? Czas pokaże, czy strony mają wolę osiągnięcia porozumienia, czy są wiarygodne, czy będą umiały skupić się na najważniejszych sprawach dla Mławy, czy nie boją się krytyki.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x