Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Poselsko – senatorskie biuro Anny Cicholskiej i Jana Marii Jackowskiego już otwarte


DSC_0006Od poniedziałku 11 stycznia mieszkańcy Mławy i powiatu mogą przychodzić ze swoimi sprawami do biura parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Biuro mieści się przy ulicy Warszawskiej 16/1 na I piętrze.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

10 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia. Modlitwę odmówił i poświęcił pomieszczenia proboszcz parafii Św. Stanisława BM w Mławie ks. dr Ryszard Kamiński.

– To jest pierwsza kadencja pani poseł, cieszę się, że deklaruje silną obecność w Mławie i powiecie, czego widomym znakiem jest to biuro. Razem będziemy działać dla dobra mieszkańców. Biura poselskie są widomym znakiem naszej obecności wśród ludzi i dla ludzi – zapowiedział senator Jan Maria Jackowski.

– Będę starała się oświatę prowadzić na jak najwyższym poziomie. Ustawy te już wdrażane myślę, że będą przynosić więcej dobra i idą we właściwym kierunku – szczególną troskę o oświatę zapowiedziała poseł Anna Cicholska, która w sejmie zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

W otwarciu licznie uczestniczyli członkowie lokalnych struktur PiS, burmistrz Mławy, radni miejscy i powiatowi, rektor i były prorektor PWSZ, dyrektorzy placówek oświatowych, związkowcy z NSZZ Solidarność oddział Mława.

Na terenie powiatu mławskiego, jedynie parlamentarzyści PiS stworzyli dla mieszkańców możliwość bliższego kontaktu, otwierając biuro poselsko – senatorskie, co zresztą obiecywała w kampanii wyborczej mieszkańcom Mławy Anna Cicholska.

Do biura można zgłaszać się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11-15. Na co dzień pracować w nich będą Igor Krajewski i Robert Kuciński. Jeden dzień w tygodniu dyżur będą pełnić mławscy radni PiS. Parlamentarzyści Anna Cicholska i Jan Maria Jackowski zadeklarowali również jak najczęstszą obecność osobistą w Mławskim biurze.

JK

DSC_0011

DSC_0007

DSC_0004

DSC_0005

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Kason

Również mnie cieszy ta współpraca. Cieszę się że w końcu posłanka wraz z senatorem starają się położyć kres bezsensownym sporom. Mam nadzieję coś owocnego z tego wyniknie.

kapiszon

Dobrze się stało, że w otwarciu biura uczestniczył burmistrz i radni. Można na tej podstawie stwierdzić, że z jednej strony władza uchwałodawcza i wykonawcza, a z drugiej ustawodawcza chcą współpracować na rzecz miasta i powiatu. Rezultaty współdziałania jednak będą zależeć w dużym stopniu od woli wszystkich stron. Czy przedstawiciele PiS nie będą chcieli sprowadzić władz miasta do roli biernych wykonawców ich polityki oraz kontroli, a wręcz cenzury podejmowanych decyzji przez urzędników ? Czy władze miasta nie będą na przedstawicielach PiS wymuszać spełniania nierealnych zamierzeń ? Czas pokaże, czy strony mają wolę osiągnięcia porozumienia, czy są wiarygodne, czy będą umiały skupić… Czytaj więcej »