Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kampania Białych Serc – uroczyste podsumowanie


slider

od lewej: Mariusz Zalewski, Henryk Kacprzak, Helena Gracka, Aniela Zalewska

KSP Mława nabór

W piątek 8 stycznia podsumowana została XI Kampania Białych Serc, zorganizowana pod koniec ubiegłego roku przez Grupę Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Patronat nad nią objęli biskup płocki i marszałek województwa mazowieckiego. XI Kampania Białych Serc odbyła się pod hasłem „SOS dla Młodzieży”.

Działania prowadzone w ramach kampanii realizowane były nie tylko w Mławie, ale i w wielu innych miejscowościach w Polsce i zagranicą. Do Kampanii przystąpiło prawie 800 placówek, w tym szkoły, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, biblioteki, policja, straż pożarna, domy dziecka i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze oraz samorządy terytorialne. W ramach kampanii odbyło się 190 marszów Białych Serc i 93 prelekcje na temat uzależnień. Ponadto przeprowadzano liczne konkursy, debaty i konsultacje z udziałem pedagogów i psychologów.

Celem Kampanii Białych Serc jest propagowanie życia bez narkotyków. Skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. W XI Kampanii Białych Serc szczególną uwagę zwracano na szkodliwość zażywania dopalaczy.

Warto podkreślić, że Kampania prowadzona jest społecznie, oparta na pracy wolontariuszy. Podczas uroczystego podsumowującego spotkania szef kampanii Mariusz Zalewski podziękował wolontariuszom za bezinteresowną pracę. Wręczył też pamiątkowe statuetki. Otrzymali je zastępca powiatowego komendanta policji nadk. Krzysztof Hincman, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia starostwa Jan Wtulich, dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej Maria Świtoń i prezesowi Klubu Seniora „Pogodny uśmiech” Henryk Kacprzak. Pozostali uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe upominki.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz