Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kampania Białych Serc – uroczyste podsumowanie


slider

od lewej: Mariusz Zalewski, Henryk Kacprzak, Helena Gracka, Aniela Zalewska


W piątek 8 stycznia podsumowana została XI Kampania Białych Serc, zorganizowana pod koniec ubiegłego roku przez Grupę Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Patronat nad nią objęli biskup płocki i marszałek województwa mazowieckiego. XI Kampania Białych Serc odbyła się pod hasłem „SOS dla Młodzieży”.

Działania prowadzone w ramach kampanii realizowane były nie tylko w Mławie, ale i w wielu innych miejscowościach w Polsce i zagranicą. Do Kampanii przystąpiło prawie 800 placówek, w tym szkoły, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, biblioteki, policja, straż pożarna, domy dziecka i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze oraz samorządy terytorialne. W ramach kampanii odbyło się 190 marszów Białych Serc i 93 prelekcje na temat uzależnień. Ponadto przeprowadzano liczne konkursy, debaty i konsultacje z udziałem pedagogów i psychologów.

Celem Kampanii Białych Serc jest propagowanie życia bez narkotyków. Skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. W XI Kampanii Białych Serc szczególną uwagę zwracano na szkodliwość zażywania dopalaczy.

Warto podkreślić, że Kampania prowadzona jest społecznie, oparta na pracy wolontariuszy. Podczas uroczystego podsumowującego spotkania szef kampanii Mariusz Zalewski podziękował wolontariuszom za bezinteresowną pracę. Wręczył też pamiątkowe statuetki. Otrzymali je zastępca powiatowego komendanta policji nadk. Krzysztof Hincman, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia starostwa Jan Wtulich, dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej Maria Świtoń i prezesowi Klubu Seniora „Pogodny uśmiech” Henryk Kacprzak. Pozostali uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe upominki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x