Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Artyści zaprzyjaźnieni z sanktuarium św. Antoniego powitali Bożą Dziecinę w Płocku i Ratowie


2 Ratowo 10 01Wieczorem 6 stycznia w płockiej katedrze oraz w niedzielny poranek 10 stycznia w ratowskim sanktuarium odbyły się koncerty bożonarodzeniowe. Ich główną ideą było tym razem zwrócenie uwagi na szanse, które niesie dla każdego człowieka ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Święty Rok Miłosierdzia.

KSP Mława nabór

Podczas środowego wieczoru poezji i kolęd w płockiej katedrze, zatytułowanego „Maleńka miłość zbawi świat”, wystąpiła Anna Melania Koźlakiewicz, sopranistka przebywająca obecnie na stypendium w Metopolitan Opera, Henryk Jóźwiak, aktor Teatru Płockiego oraz pianista Jarosław Domagała, który akompaniował artystom na organach. Kolędy, utwory z repertuaru klasycznego oraz kompozycje współczesne doskonale współbrzmiały z najpiękniejszymi polskimi lirykami poświęconymi tematyce Bożego Narodzenia, przeplatanymi tekstami Ojców Kościoła i świętych dotykającymi istoty Bożego Miłosierdzia.

2 katedra 06 01

od lewej: Henryk Jóźwiak, Anna Melania Koźlakiewicz, Jarosław Domagała

Ze szczególnym wzruszeniem publiczność przyjęła elektryzująco wykonaną przez Annę Koźlakiewicz pieśń „Podaruj, podaruj mi Panie”, nawiązującą do postaci Magdaleny z wiersza Bolesława Leśmiana pt. „Betlejem” oraz niezwykle wymowny w swej prostocie tekst Matki Teresy z Kalkuty pt. „Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Kiedy Henryk Jóźwiak recytował słowa: ”Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”, na niektórych twarzach pojawiły się łzy a po zakończonym wieczorze publiczność zgotowała artystom kilkuminutową owację na stojąco.

091

Marta i Paweł Stawińscy

Z kolei w ratowskim sanktuarium w niedzielę mławscy muzycy Marta i Paweł Stawińscy zaprezentowali program poetycki pt. „Przekażmy znak pokoju”, w którym poza kolędami znalazły się współczesne kompozycje poświęcone Bożemu Narodzeniu, miłości drugiego człowieka oraz Miłosierdziu. Ratowskiej publiczności tak bardzo udzielił się liryczny nastrój, że ostatni utwór – „Przekażmy sobie znak pokoju”- wykonała wspólnie z artystami. Po zakończonym koncercie zgromadzeni spontanicznie zaintonowali jeszcze kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która stanowiła piękne nawiązanie do staropolskich tradycji wspólnego kolędowania.

Anna Koźlakiewicz, Henryk Jóźwiak, Jarosław Domagała, Marta i Paweł Stawińscy to artyści od kilku lat współpracujący z ratowskim sanktuarium. Cieszę się, że i w tym roku przyjęli nasze zaproszenie. Ich talent połączony jest z niezwykłą wrażliwością, co powoduje, że poruszają do głębi serca słuchaczy i wywołują niezwykłą atmosferę bliskości. – podkreślił rektor sanktuarium, ks. Bogdan Pawłowski.

Koncerty, które odbywały się za każdym razem bezpośrednio po mszy św. o Boże błogosławieństwo dla czcicieli św. Antoniego w Świętym Roku Miłosierdzia, zorganizowało Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie we współpracy z Parafią Katedralną w Płocku, Stowarzyszeniem Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo oraz Bractwem św. Antoniego.

Patronat honorowy nad koncertami objął biskup płocki Piotr Libera. Patronat medialny objęli: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Codziennik Mławski, Nowy Kurier Mławski, Tygodnik Płocki, portale Dziennik Parafialny, Głos Mławy, Mława Info.

Źródło: Stowarzyszenie Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz