Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Weekendowy bilans drogówki – ponad 150 kontroli stanu trzeźwości kierujacych


policja-sliderPolicjanci ruchu drogowego podsumowali weekend na drogach powiatu mławskiego. Patrole sprawdziły stan trzeźwości  ponad 150 kierujących.  Niestety i tym razem nie zabrakło nietrzeźwego za kierownicą.

KSP Mława nabór

Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 17:15 w miejscowości Konopki. Interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Seicento. 29- letni Piotr Z., mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Tego samego dnia, o godz. 6:40 na ul. Gdyńskiej w Mławie, podczas prowadzonych kontroli, policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Renault Kangoo. 41- letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,40 promila alkoholu (stan po użyciu alkoholu). Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania.

Podczas weekendu policjanci ukarali mandatami ponad 30 osób. Głównymi przewinieniami kierowców była nadmierna prędkość, niewłaściwe wykonywanie manewrów, rozmowa przez telefon komórkowy, nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dziecka bez fotelika ochronnego.

Od poniedziałku 11 stycznia do końca tygodnia, policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych oraz przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa. Przypominają również o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz