Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Weekendowy bilans drogówki – ponad 150 kontroli stanu trzeźwości kierujacych


policja-sliderPolicjanci ruchu drogowego podsumowali weekend na drogach powiatu mławskiego. Patrole sprawdziły stan trzeźwości  ponad 150 kierujących.  Niestety i tym razem nie zabrakło nietrzeźwego za kierownicą.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 17:15 w miejscowości Konopki. Interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Seicento. 29- letni Piotr Z., mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Tego samego dnia, o godz. 6:40 na ul. Gdyńskiej w Mławie, podczas prowadzonych kontroli, policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Renault Kangoo. 41- letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,40 promila alkoholu (stan po użyciu alkoholu). Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania.

Podczas weekendu policjanci ukarali mandatami ponad 30 osób. Głównymi przewinieniami kierowców była nadmierna prędkość, niewłaściwe wykonywanie manewrów, rozmowa przez telefon komórkowy, nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dziecka bez fotelika ochronnego.

Od poniedziałku 11 stycznia do końca tygodnia, policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych oraz przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa. Przypominają również o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x