Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nieodpłatna pomoc prawna


^8749B20B279ABEE884EFE6142D040556D67912E57363B579AA^pimgpsh_fullsize_distrOd 1 stycznia 2016 r. na terenie powiatu mławskiego rozpoczęły działalność punkty świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej.
Osoby zgłaszające się do punktów nieodpłatnej pomocy prawnej będą mogły uzyskać informację z zakresu prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczeń społecznych, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


W ramach świadczonych usług prawnicy poinformują zainteresowanych o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących im uprawnieniach lub obowiązkach. Wskażą sposoby rozwiązania problemu prawnego, udzielą pomocy w sporządzeniu pism w sprawach, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się w postępowaniu sądowo-administracyjnym. W punkcie pomocy prawnej będzie można także uzyskać pomoc w przygotowaniu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym. Zaznaczyć trzeba, że nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego oraz związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej będą mogły korzystać osoby, którym w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia. Korzystać też będą mogły osoby, które posiadają ważną Kartę Dużej Rodziny, oraz kombatanci i osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Z nieodpłatnych porad prawnych skorzystają także osoby, które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat. Nieodpłatne poradnictwo obejmie wszystkich, którzy w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej znajdować się będą w:
– Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Mława przy ul. Reymonta 4,
– Urząd Gminy w Wiśniewie, Wiśniewo 86,
– Gminna Biblioteka Publiczna w Szydłowie, Szydłowo ul. Mazowiecka 63,
– Urząd Gminy w Wieczfni Kościelnej, Wieczfnia Kościelna 48,
– Urząd Gminy w Strzegowie, Strzegowo ul. Plac Wolności 32,
– Urząd Gminy w Lipowcu Kościelnym, Lipowiec Kościelny 213.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Mławie

Oprac. RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x