Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W całej Mławie pozostało tylko 9 tradycyjnych skrzynek pocztowych


DSC_0074W ostatnim czasie w mławskim rejonie pocztowym zdemontowano kilka tradycyjnych, dobrze nam wszystkim znanych czerwonych skrzynek pocztowych. Przekonali się o tym mieszkańcy Mławy, chcący jak co roku wrzucić świąteczne karty do skrzynki na swojej ulicy.


O powód demontażu skrzynek nadawczych zapytaliśmy rzecznika prasowego Poczty Polskiej.

– Głównym warunkiem decydującym o utrzymaniu przez nas skrzynki w danej lokalizacji jest liczba przesyłek nadawanych przez klientów za jej pośrednictwem, jak również odległość do następnej najbliższej skrzynki nadawczej. Na terenach, które obsługuje Urząd Pocztowy Mława 1 nasze analizy wykorzystania niektórych skrzynek pocztowych pokazały, że nie są one użytkowane przez klientów w ogóle lub w bardzo znikomym stopniu.
Zdecydowaliśmy się zatem je zdemontować – odpowiada Kamila Supron-Kalinowska z Biura Prasowego Poczty Polskiej S.A.

W Mławie pozostało obecnie 9 skrzynek pocztowych zlokalizowanych na ulicach: Stary Rynek, Warszawska, Sienkiewicza ( 2 skrzynki)Osiedle Książąt Mazowieckich, Przyrynek, Osiedle Młodych, Dobrskiej, Żwirki.
Poczta Polska zachęca do nowoczesnych form korzystania z usług pocztowych na platformach internetowych.

– Klienci mogą też w każdej chwili zakupić, samodzielnie wydrukować, a nawet wcześniej samodzielnie zaprojektować znaczek pocztowy korzystając z Pocztowej Platformy Elektronicznej Envelo.pl. Dodatkowo, każdy listonosz obsługujący dany rejon codziennie przyjmuje przesyłki listowe (zwykłe oraz polecone), przekazy pocztowe oraz wpłaty na rachunki bankowe. Przesyłki można również nadać przez stronę www.poczta-polska.pl za pomocą eNadawcy oraz przez platformę Envelo.pl, gdzie można wysłać kartkę pocztową oraz list polecony – zachęca Kamila Supron-Kalinowska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x