Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gasili pożary w piwnicach – działania strażaków w okresie 30.12.2015 – 3.01.2016


straz230.12.2015 roku o godzinie 16.48 w miejscowości Radzanów przy ul. Poświętne  w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru śmietnika przy cmentarzu. Działania zastępu z OSP Radzanów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 6 minut.


30.12.2015 roku o godzinie 19.50 straż otrzymała zgłoszenie o wydobywającym się dymie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Ordona. Po dojechanie na miejsce zastępu z JRG PSP Mława okazało się, że dym wydostaje się z pieca kaflowego, którym ogrzewane jest jedno z mieszkań. Działania zastępu polegały na dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu, które wykazały jego obecność na niewielkim poziomie. Następnie przewietrzono pomieszczenie i po zamknięciu okien ponownie dokonano pomiarów – nie stwierdzono obecności CO. Akcja trwała 41 minut.

31.12.2015 roku o godzinie 16.54 w Mławie przy ul. Makowej doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w budynku jednorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku i zakręceniu główny zwór gazu. Do wnętrza budynku wprowadzono prąd wody w natarciu aż do całkowitego jego ugaszenia. Następnie oddymiono pomieszczeń przy użyciu wentylatora. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe zabezpieczenie wyczystki kominowej. Spaleniu uległ młot udarowy oraz część instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny jednorodzinny z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 350 tys. zł. Akcja trwała 45 minut.

01.01.2016 roku o godzinie 00.14 w miejscowości Miączyn Duży gmina Szreńsk doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z parteru oraz pierwszego piętra budynku ewakuowało się 20 mieszkańców bloku. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Szreńsk i Kowalewo polegały na podawaniu prądu wody w natarciu do wnętrza pomieszczenia do momentu całkowitego ugaszenia pożaru. Następnie przewietrzono budynek. Na miejsce prowadzonych działań przybył zespół pogotowia ratunkowego, który przebadał trzy osoby uskarżające się na ból głowy. Osoby te nie zostały zabrane do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe składowanie materiałów palnych przy piecu centralnego ogrzewania. Spaleniu uległa instalacja elektryczna w pomieszczeniu piwnicy. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny wielorodzinny. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 1000 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 27 minut.

02.01.2016 roku o godzinie 16.46 w Mławie przy ul. Konwaliowej doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że pożar został ugaszony przez właściciela budynku. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na oddymieniu pomieszczeń piwnicy oraz wyniesieniu tlących się materiałów. Podczas wynoszenia podano prąd wody w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było składowanie materiałów palnych w nieodpowiedniej odległości od pieca centralnego ogrzewania. Akcja trwała 32 minuty.

03.01.2016 roku o godzinie 10.41 w miejscowości Dobrogosty gmina Dzierzgowo prawdopodobnie w wyniku niskich temperatur  doszło do zerwania linii energetycznej niskiego napięcia nad jednią, która zagrażała jej użytkownikom. Działania zastępu z OSP Dobrogosty  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia aż do przyjazdu zespołu Pogotowia Energetycznego. Akcja trwała 1 godzinę 44 minuty.

03.01.2016 roku o godzinie  13.51 w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny doszło do pożaru sadz w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała polegały na całkowitym wygaszeniu pieca i na zasypaniu palących się sadz w kominie przy pomocy proszku. Akcja trwała 47 minut.

Źródło: Sporządził: mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x