Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyróżnienia dla najlepszych szkół, sportowców, trenerów i działaczy roku 2015Wyróżnienia dla szkół, nagrody dla trenerów i sportowców różnych dyscyplin – Powiatowy Szkolny Związek Sportowy podsumował mijający 2015 rok na forum rady powiatu.

– Ten rok dla sportowców, uczniów naszego powiatu był bardzo udany. 7 szkół podstawowych zakwalifikowało się do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, 9 gimnazjów brało udział w finale. To duża zasługa dyrekcji, nauczycieli i pomocy samorządów. Zadaniem głównym zadaniem PSZS jest jak najszersze upowszechniania kultury fizycznej. W naszym powiecie większość szkól startuje w zawodach, ale martwi nas że 9 szkół podstawowych w ub. roku nie wzięło udziału w żadnych zawodach. Apeluję do państwa radnych o zachęcenie na swoim terenie dyrekcji szkół, nauczycieli, aby dali dzieciom szansę do udziału w rywalizacji sportowej – podsumował przewodniczący PSZS Edward Staniszewski.

Wyróżnienia przyznano następującym szkołom:
Szkoły Podstawowe:
1 Szkoła Podstawowa nr 7
2. Szkoła Podstawowa nr 4
3. Szkoła Podstawowa Stare Kosiny

Gimnazja
1.Gimnazjum Nr 1 w Mławie
2. Gimnazjum Nr 2 w Mławie
3. Gimnazjum Stupsk

Ponadgimnazjalne:
1.Zespół Szkół nr 4 w Mławie
2.I LO w Mławie
3. Zespół Szkół nr 1 w Mławie

Za osiągnięcie w 2015 roku wysokich wyników sportowych i promocję powiatu mławskiego samorząd przyznał nagrody i wyróżnienia dla zawodników:

Nagrody (1200 zł) otrzymali:
Rafał Sulwirski – trójskok, skok w dal.
Olga Pietrzak – biegi.
Andżelika Łyczek – pływanie.

Wyróżnienie I stopnia (700 zł) otrzymali:
Alicja Szulc – Nordic Walking                                                           Adrian Świderski – kolarstwo.
Piotr Tkaczyk – Kick boxing.
Henryk Kuciejczyk – biegi.
Aleksandra Kowalska – pływanie
Julia Giesek – Taniec sportowy.
Szymon Zakrzewski – Taniec sportowy.
Wojciech Łachut – triathlon.

Wyróżnienia II stopnia (600 zł)
Bartosz Grędziński
– kolarstwo.
Dominik Breński
– skok w dal.
Przemysław Obłąkowski
– skok w dal.
Aleksandra Szelągowska
– Taniec sportowy.
Daniel Morgisz
– Taniec sportowy.
Paweł Jaworski
– Judo.

Wyróżnienie dla trenera (600 zł)
Waldemar Łaszczych
Katarzyna Próchniak
Michał Chlastosz

Wyróżnienie dla działacza sportowego ( 300 zł):
Jolanta Koronowska
Tomasz Szczepański

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
moralista /etyk
moralista /etyk
6 lata temu

Analizując osiągnięcia sportowców Powiatu Mławskiego (podanych na różnych portalach w tym filmiku)dochodzę do wniosku, że priorytetem przy udzieleniu nagrody/wyróżnienia była znajomość a nie osiągnięcia.
Porównajmy: Rafał Sulwirski 1 srebrny MP/Olga Pietrzak 1 złoty i 2 srebrne – a stoi na II miejscu. Olga o niebo lepsza od Rafała.
Andżelika Łyczek – 1 srebrny /Alicja Szulc (Nordic Walking) – 1 miejsce w mistrzostwach Polski Puchar Polski – III miejsce, Puchar Europy – III miejsce/Henryk Kuciejczyk (Biegi) – 2 złote M Pol i 1 brązowy M Europy. A Andżelika na 3-cim miejscu i 1200 zł, a Alicja Sz. i Henryk K. znowu o dwa nieba lepsi – dostali po 700 zł. i stoją na 4 i 7 miejscu.
Jestem pewien: że medal srebrny to 2-ie miejsce i na pewno jest za medalem złotym – 1-sze miejsce, medal brązowy jest za 3-cie miejsce.
Może niech ta osoba w Starostwie, która to przygotowywała poczyta i nauczy się jak łatwo skrzywdzić (upokorzyć) sportowca (człowieka), który na treningach i zawodach wylewa pot.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x