Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiadukt przy Mława Miasto nie został dopuszczony do użytkowania


sliderPierwsza próba oddania do użytkowania wiaduktu przy przystanku Mława Miasto nie doszła do skutku, głównie ze względu na zdewastowane przez wandali windy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W dniu dzisiejszym około godziny 11 komisja, w skład której weszli przedstawiciele inwestora – PKP PLK, wykonawcy robót firmy PRIBEX, Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie, Urzędu Miasta Mława i mławskiej policji sprawdzała zgodność z projektem dotychczas zasłoniętego, nowego oznakowania dróg i skrzyżowań w ciągu ulic Sienkiewicza, Podmiejskiej i Szreńskiej wprowadzających ruch pojazdów na wiadukt nad przystankiem Mława Miasto.

Gdyby wszystko było w porządku, jeszcze dziś jeździlibyśmy już wiaduktem, bez czekania na dotychczasowym przejeździe kolejowym.

Komisja nie zgodziła się jednak na oddanie do użytku wiaduktu, ze względu na zdewastowane przez wandali windy na wiadukcie. W przypadku bowiem skierowania ruchu przez wiadukt, automatycznie, na stałe, zamknięty zostałby przejazd kolejowy. To z kolei przy uszkodzonych windach na wiadukcie, uniemożliwiłoby dotarcie osobom niepełnosprawnym do peronów przystanku Mława Miasto.
Tak więc dzięki lokalnym wandalom, kierowcy nadal czekać będą przed zamkniętymi szlabanami, do czasu naprawy wind i odbioru obiektu.

– Dla obydwu mławskich wiaduktów Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie 23 grudnia br. wydał zgodę na dopuszczenie do użytkowania. W przypadku wiaduktu nad przystankiem Mława Miasto, była propozycja ze strony wykonawcy, aby jednocześnie oddać wiadukt do użytkowania i pozostawić otwarty dotychczasowy przejazd kolejowy. Takie rozwiązanie umożliwiłoby co prawda dostęp do peronów osobom niepełnosprawnym, ale jednocześnie, przy zmianie organizacji ruchu z pierwszeństwem dla wiaduktu, dwa strumienie ruchu pojazdów tworzyłyby niebezpieczną sytuację dla kierowców. W przypadku drugiego wiaduktu trwa uzupełnianie oznakowania, nie był dziś planowany do oddania – wyjaśnia sytuację Leszek Ślubowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Do Pana Bruzdziaka
Do Pana Bruzdziaka
5 lata temu

Prosze sprawdzic dwa fakty odnośnie planowanej budowy trasy. 1.Planowany przebieg trasy był początkowo zupełnie inny i czy przypadkiem przedstawiciele PSL nie wykupili ziemi a następnie jej przebieg nie został zmieniony i zupełnym przypadkiem trasa ma właśnie przebiegać przez te wykupione tereny? Warto sprawdzic nie tylko odcinek Mławski tej inwestycji ale rowniez działania handlowe w zakupie ziemi na innych odcinkach. 2. Dziwi fakt tak szybkiego przetargu ale ma to oczywiście związek z wyborami i zmaną władzy, ktora mogła mieć odmienne zdanie co do tej inwestycji.

234
234
5 lata temu

te perony to porażka
powinny być biletomaty a nie dworzec 300metrów dalej

zły
zły
5 lata temu

Tyle miesięcy stoi a oni teraz uzupełniają oznakowanie to jest chory system

anorek
anorek
5 lata temu

było nasrane w tej windzie, ale zdjecia zrobione umiejetnie i nie widac kloca xD. O to ten cały wandaliz
m

Zbig
Zbig
5 lata temu
Reply to  anorek

Było ale posprzątali. Ale żadna winda nie działa, a jedna ma wyłamaną połówkę drzwi. to widać jak się idzie

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu

A mnie osobiście cieszy będąca dobrym prognostykiem na nowy rok jedna sprawa,
mianowicie to,że to nie moja wina i stowarzyszenia do którego należę. Już wkrótce
przyjęte rozwiązania zweryfikuje samo życie i mieszkańcy gdy zaczną korzystać ze
wszystkich „udogodnień” i przyjętych rozwiązań komunikacyjnych.A gwoli prawdzie
historycznej wyrażenie vandalisme zostało po raz pierwszy użyte jako określenie
rajdów i ataków francuskich sił rewolucyjnych na parafie/Wandea/. Zastosowane wówczas metody walki i represji były przedmiotem szczegółowych badań Lenina dla
wiadomych celów.Na naszym terenie to byli raczej Goci zaś nasze uwarunkowania to
bardziej skomplikowana sprawa.Nawiązując do wandali i innych plemion to są wręcz
przeciwne wnioski.To biznes i handel/szlak bursztynowy/,potężne zagłębie dymarek
do produkcji żelaza,zdolność do wystawienia kilkudziesięciotysięcznych armii.To trudny przeciwnik,znawca kultury ale nie bezmyślni niszczyciele,grabieżcy i dewastatorzy wszystkiego co napotkali na swej drodze i mający swój honor. Ponoć
Wanda,skacząca do Wisły by nie wyjść za Niemca to przedstawicielka wandalów.

staton
staton
5 lata temu

jej….jaka mądrość bije z pana wypowiedzi, Panie Krzysztofie…. gdybyśmy tak wszystko prostowali i odnosili do historii i etymologii to na komputer powinieneś pan mówić kompiuter bo tak było prawidłowo i mniemam że tak przywiązana do prawidłowych sformułowań osoba jak Pan od dzisiaj właśnie takiego słowa będzie używać.
A tak szczerze to Pańska wypowiedź w temacie wiaduktów ma się tak jak kij do diupy (ostatecznie jak może być kompiuter to diupa chyba też??) Jaka pociecha z prognozy na nowy rok że to nie pańska wina…..czyżby tym stwierdzeniem przyznawał Pan, że często była to Pańska wina, ale akurat tym razem nie?? Noooo….w takim razie gratuluję.

staton
staton
5 lata temu

a tak „gwoli prawdzie historycznej”, hehehehe…..to jaka jest etymologia słowa bruzdzić??
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do słowników….. Według mnie jak najbardziej trafione….jak w diupę.

...
...
5 lata temu

Pic na wodę, te zdewastowane windy to zasłona dymna. Problem leży gdzie indziej, a windy zostały pewnie zniszczone celowo, żeby było na co złożyć. Dlaczego do dewastacji doszło tuż przed oględzinami szanownej komisji???

As
As
5 lata temu

takie numery to tylko w Polsce. prawie dwa lata stoi bezczynnie, nie pilnowany i niszczony. a to publiczne, nasze pieniądze

MartaM
MartaM
5 lata temu

Niech dłużej czekają… proponuję ten wiadukt zburzyć bo za chwilę cały będzie zdewastowany

Paweł
Paweł
5 lata temu

Założyć monitoring na wiadukcie. Wtedy wyłapią baranów dewastujacych obiekt.

Kapiszon
Kapiszon
5 lata temu

Wielu historyków utrzymuje pogląd, iż Polacy i pozostałe ludy słowiańskie to w prostej linii potomkowie Wandalów. Założenie opierają na historii tego plemienia, które zamieszkiwało przez pewien okres ziemie polskie, min. Mazowsze. Słynęli z niszczycielstwa, grabieży i dewastacji. Wsławili się wielką grabieżą Rzymu w czasach Wędrówki Ludów w 5 w. Jest niezaprzeczalnym faktem, że Wandalowie wywarli ogromny wpływ na pochodzenie współczesnych mieszkańców Polski. W jęz. francuskim pojawiło się wyrażenie vandalisme, które przetłumaczone na inne języki dało początek terminowi „wandalizm”. Tak więc drodzy Mławianie, uwarunkowania genetyczne mają znaczący wpływ na nasze zachowania pomimo, że opisane zdarzenie jest aspołeczne a wręcz przestępcze.

AS
AS
5 lata temu

Skąd pochodzą te informacje ? W moim odczuciu to lokalni samorządowcy po raz kolejny „dali ciała”. Ogrom osób przez długi okres czasu był zaangażowany w wiadukty a tu raptem się obudzili, że znaki jeszcze nie przygotowane albo „wandale”. Co jest nie tak z tymi windami ? Wg mnie to mają braki w dokumentacjach odbiorowych i stąd całe opóźnienia.

Dawid
Dawid
5 lata temu
Reply to  AS

Przechodziłem ostatnio wiaduktem. Windy faktycznie są zdewastowane: w jednej drzwi są w ogóle rozwalone, druga była ciągle otwarta (nie wiem, czy tak ma być, czy co). Co nie zmienia faktu, że wiadukt niszczał już od 2 lat…

Mla
Mla
5 lata temu
Reply to  AS

Przeczytałem artykuł, obejrzałem fotki i wiem co nie tak z windami, to widać. AS masz jakąś inną wiedzę to powiedz skąd masz i się podziel 🙂

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x