Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Sylwester 2015 – policja zapowiada działania kontrolne


fajerwerkiPrzed nami Sylwester i Nowy Rok, dla policji to czas wzmożonej pracy. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. Ostrzegają także przed nieodpowiednim posługiwaniem się fajerwerkami.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne rozpoczną się w najbliższy czwartek i potrwają do 3 stycznia 2016 roku. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców, popełniających wykroczenia wobec  pieszych oraz te, które są głównymi przyczynami wypadków, tj. nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych – zarówno w mieście jak i na terenie wiejskim. Mundurowi przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

Policjanci przypominają także, by wracając z zabawy sylwestrowej, zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu. Jeśli planujemy pić alkohol, samochód zostawmy na parkingu. Najbardziej niebezpiecznym jest myślenie  „do rana wytrzeźwieję i pojadę”.  Policja apeluje o reakcję, gdy widzimy, że ktoś kto pił alkohol, próbuje kierować samochodem. W takim przypadku, gdy perswazja nie pomaga, warto po prostu odebrać kluczyki.  Jeśli  reakcja byłaby zbyt ryzykowna lub niemożliwa, należy powiadomić policję.

Bezpiecznie z fajerwerkami

Policja ostrzega przed nieostrożnym posługiwaniem się fajerwerkami. Należy pamiętać, że są to wyroby pirotechniczne, a nie zabawka dla dzieci. Nieostrożne użytkowanie może zakończyć się tragicznym wypadkiem, kalectwem a nawet śmiercią.  Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobie nieletniej jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętaj :

– Wyroby pirotechniczne należy używać tylko i wyłącznie zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Przed kupnem należy sprawdzić, czy wyrób taki zawiera instrukcję w języku polskim.

– Nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów narażonych na pożar (np. lasu, stacji paliw, stodoły, sterty słomy itp.)

– Wyroby pirotechniczne należy przechowywać w opakowaniach fabrycznych, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

– Odpalenie wyrobów pirotechnicznych musi odbywać się wyłącznie pod nadzorem trzeźwej, pełnoletniej osoby, z zachowaniem szczególnej ostrożności.

– Nie należy używać niewybuchów oraz uszkodzonych wyrobów pirotechnicznych.

– Wyroby pirotechniczne należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i wyłącznie w miejscach, gdzie nie będzie to stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500