Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sylwester 2015 – policja zapowiada działania kontrolne


fajerwerkiPrzed nami Sylwester i Nowy Rok, dla policji to czas wzmożonej pracy. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. Ostrzegają także przed nieodpowiednim posługiwaniem się fajerwerkami.


Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne rozpoczną się w najbliższy czwartek i potrwają do 3 stycznia 2016 roku. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców, popełniających wykroczenia wobec  pieszych oraz te, które są głównymi przyczynami wypadków, tj. nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych – zarówno w mieście jak i na terenie wiejskim. Mundurowi przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

Policjanci przypominają także, by wracając z zabawy sylwestrowej, zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu. Jeśli planujemy pić alkohol, samochód zostawmy na parkingu. Najbardziej niebezpiecznym jest myślenie  „do rana wytrzeźwieję i pojadę”.  Policja apeluje o reakcję, gdy widzimy, że ktoś kto pił alkohol, próbuje kierować samochodem. W takim przypadku, gdy perswazja nie pomaga, warto po prostu odebrać kluczyki.  Jeśli  reakcja byłaby zbyt ryzykowna lub niemożliwa, należy powiadomić policję.

Bezpiecznie z fajerwerkami

Policja ostrzega przed nieostrożnym posługiwaniem się fajerwerkami. Należy pamiętać, że są to wyroby pirotechniczne, a nie zabawka dla dzieci. Nieostrożne użytkowanie może zakończyć się tragicznym wypadkiem, kalectwem a nawet śmiercią.  Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobie nieletniej jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętaj :

– Wyroby pirotechniczne należy używać tylko i wyłącznie zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Przed kupnem należy sprawdzić, czy wyrób taki zawiera instrukcję w języku polskim.

– Nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów narażonych na pożar (np. lasu, stacji paliw, stodoły, sterty słomy itp.)

– Wyroby pirotechniczne należy przechowywać w opakowaniach fabrycznych, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

– Odpalenie wyrobów pirotechnicznych musi odbywać się wyłącznie pod nadzorem trzeźwej, pełnoletniej osoby, z zachowaniem szczególnej ostrożności.

– Nie należy używać niewybuchów oraz uszkodzonych wyrobów pirotechnicznych.

– Wyroby pirotechniczne należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i wyłącznie w miejscach, gdzie nie będzie to stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x