Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest już oficjalny wynik naboru na stanowisko dyrektora Mławskiej Hali Sportowej


slider mhsOd 1 stycznia 2016 roku Mławską Halą Sportową kierował będzie Dariusz Sowiński, obecny nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie.

Taką rekomendację przedłoży Zarządowi Powiatu komisja konkursowa w składzie:
Barbara Gutowska – wicestarosta (przewodnicząca komisji)
Cezary Kądrzycki – sekretarz powiatu (były dyrektor MHS)
Jan Marek Wtulich – dyrektor wydziału Edukacji i Zdrowia
Mariusz Szczechowicz – sekretarz Miasta Mława
Elżbieta Borkowska – przedstawiciel Miasta Mława
Teresa Smolińska – przedstawiciel Miasta Mława

Do dnia 7 grudnia br. zainteresowane osoby mogły składać dokumenty aplikacyjne w postępowaniu konkursowym. Do konkursu przystąpiły dwie osoby: Ewa Szlagor oraz Dariusz Sowiński.
Obydwie osoby spełniły wymogi formalne i przystąpiły do rozmowy kwalifikacyjnej. Kandydaci odpowiadali na pytania z zakresu znajomości przepisów ustawowych oraz złożonej w postępowaniu konkursowym koncepcji kierowania placówką.
– W ocenie komisji znacznie lepiej zaprezentował się Dariusz Sowiński – informuje Barbara Gutowska wicestarosta, przewodnicząca komisji konkursowej.

Dariusz Sowiński obecnie jest nauczycielem – terapeutą z zakresu integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie. Posiada ukończone następujące studia i kursy:
W 2005 roku ukończył studia magisterskie o kierunku pedagogika na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
W 2008 roku – studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego.
W 2015 roku – terapię ruchem, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną z elementami masażu w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy
W 2015 roku – kurs menedżera sportu –w Polskiej Akademii Kultury i Sportu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

47
KOMENTARZE

avatar
1500
Rodzic
Gość
Rodzic

Nikt nikogo nie oczernia. Piszemy o sytuacji a nie o osobie. To nie jest pierwsza informacja O niej. Żaden problem sprawdzic. Prosze zadzwonić i poprosić o komentarz w sekretariacie szkoły.

M.M
Gość
M.M

To są próby tuszowania sytuacji, która ma miejsce w tej szkole.

Do Rodzic sp6
Gość
Do Rodzic sp6

Informacja jest niezgodna z prawdą. Pan Dariusz jest nadal zatrudniony w sp6. Rowniez Pozdrawiam

Ktoś
Gość
Ktoś

Zgodna, zgodna, tylko jakoś Panu/Pani trudno się pogodzić z tym, że pewnie wszystko co pisze jest wyssane z palca. Jak łatwo – kryjąc się za monitorem – oczerniać innych.

Rodzic SP6
Gość
Rodzic SP6

Pan Dariusz S. od Nowego Roku nie jest już pracownikiem SP 6, więc to dyrekcja powinna zadbać o kontynuację zajęć, jak widać nie jest to proste…Pozdrawiam.

M.M
Gość
M.M

Moje dziecko powinno mieć lekcje w szkole z tym nauczycielem a nie ma. Czy można juz zakończyć tą nieciekawą dla uczniów sytuacje i przywrócić normalne zajęcia w szkole?

Rodzic do Kibic
Gość
Rodzic do Kibic

No nie wierze chyba raczej Kolega ma powiązania z miejscowymi Notablami związanymi rodzinnie z obejmującymi kolejne stanowiska pracy w administracji miejskiej. Co dla Ciebie jest głupotą? Praca na dwóch etatach w tych samych godzinach w pełnym wymiarze godzin? Nie to dla Kolegi Norma. Czy dwudniowa nauka na kursie internetowym i obejmowanie po nim stanowiska dyrektora? Nie to tez jest przeciez norma. Zgadzam się jednak, ze oddział transplantologii w Mławie jest taką głupotą ale moze ktos nie zrozumiał kontekstu.:). Bolą uwagi? Rodzina? Znajomy?
P.s. Jeżeli jednak idea oddzialu transplantologii i zmniejszenia dzięki temu bezrobocia przekonała Państwa, prosze wysyłać SV do Starostwa.

kibic
Gość
kibic

Ktoś Ci płaci za pisanie tych głupot czy masz tak sam z siebie ? 🙂

Rodzic
Gość
Rodzic

Jakoś nie moge natomiast zrozumieć w jaki sposób Pan D.S. Moze pracować rownocześnie na dwóch etatach. Jeden w Urzędzie Miasta czyli w sp6 jako nauczyciel i drugi w MHS(UM i Starostwo). Kto na to pozwala aby pracownik wychodził z pracy do drugiej pracy otrzymując pensje płaconą z obu tych urzedów. Czy w obu tych placówkach wisi grafik pracy Pana D.S? Czy interesanci jeżdżą pomiędzy MHS a Sp6? Te pensje są otrzymywane defakto z Naszych podatków i My mamy prawo to kontrolować. Prosze Pana Redaktora i Radnych o zapytanie Panów Starostę i Burmistrza o tą bulwersująca sprawę i jej wyjaśnienie.

Do Mma, Rodzic
Gość
Do Mma, Rodzic

O przepraszam najmocniej literka mi przeskoczyła przed oczkami. Oczywiście pisałem do PANA.:). XXI wiek i internet nie zmieni nic w dziedzinie wiedzy, którą nalezy mieć aby dobrze wykonywać zadania w każdej pracy. Sądząc po treści Pańskiego komentarza, język którym Pan operuje potwierdza moją tezę. Niewiele poza papierem wyniósł Pan z tego kursu. Niestety Państwowe posady nie są w żadnym stopniu weryfikowane tak jak to ma miejsce w prywatnych firmach i właśnie tutaj znaleźli swoje miejsce ludzie z umownym wykształceniem realizujący w imieniu społeczeństwa swoje prywatne interesy.

Do Mma, Rodzic
Gość
Do Mma, Rodzic

Gratuluje a przepraszam gdzie Pani po jego ukończeniu jest Dyrektorem? Jak nigdzie to proponuje na ordynatora transplantologii w Mławie. Jest akurat wolny etat. Kwalifikacje ma Pani odpowiednie. Czas pracy 42h i oczywiście w trakcie pracy moze Pani dalej pracować na obecnym stanowisku pracy. Prosze zgłosić się z uprawnieniami do Starostwa. Bedzie konkurs ale wie Pani….

mma
Gość
mma

Żadna rewelacja, sam kończyłem studia online a co dopiero kurs, mamy XXI wiek. Jak Ci żal dupę ściska to się napij 🙂

Rodzic
Gość
Rodzic

Polecam wejść na stronę Polskiej Akademii Kultury i Sportu. Okazuje się, ze ten kurs Menadżera Sportu odbywa się drogą internetową i można go ukończyć w 2-3 dni!!!. Cena 1000 zeta ale uwaga w połowie moze byc refundowany przez Urząd Pracy:). To są jaja z mieszkańców w wykonaniu Starostwa i UM. Moze na tej stronie są rownież kursy aby zostać lekarzem. Panie Starosto, Panie Burmistrzu, Pani Przewodnicząca Komisji moze zrobicie konkurs wsród bezrobotnych, oplacicie go i zapiszecie trzech kandydatow w poniedziałek na kurs lekarza transplantologa. W piątek bedzie juz można otworzyć prężny oddział przeszczepów w mławskim szpitalu. Moze dodamy innowacyjne zabiegi… Czytaj więcej »

Rodzic
Gość
Rodzic

Proszę jaki jednak zdolny. Rownocześnie pracuje na dwa etaty. Cały etat na Hali Sportowej i jednocześnie w tych samych godzinach pracuje z dziećmi w sp6. Co Szanowna Komisja na to? Moze wiec połączymy wszystkie stanowiska w jedno i Dyrktorem MHS, MOSiR, Szpitala, Urzędu Pracy, Straży Miejskiej, itd będzie Pan Dariusz:)

staton
Gość
staton

wow…..jam fajnie poczytać. I czemu to się lud mławski tak denerwuje. Ja tam gratuluje nowemu dyrektorowi. I nie tyle wyboru ile tego że ma takiego teścia który w niego wierzy, darzy zaufaniem i mu pomaga. A plebsik popisze, pomarudzi, trochę powarczy, a do następnych wyborów zapomni. A chłopak ustawiony na najbliższe lata jest, hehehe. W CV mu przybędzie ładny wpis, a jak ciut się wyrobi, opcja polityczna się zmieni, to i może ministrem sportu zostanie. Wtedy plebsik będzie piał pochwały i wszyscy będą pisać że mławianin został ministrem. A jak nie wyjdzie to cóż….. w najgorszym wypadku przed następnymi wyborami… Czytaj więcej »

czytelnik
Gość
czytelnik

Drodzy państwo czy w ogóle Mława jako miasto 30 sto tysięczne posiada chale sportową w której jest potrzebny dyrektor. Ta przyszkolna sala gimnastyczna nie zasługuje na miano mławskiej hali sportowej. A co dopiero na pana dyrektora.

Mak
Gość
Mak

Jak wiem to Rakowski jest daleko od Kowalewskigo. I wiem co mówię. To, że ni jest populista to prwada. Dla taniego poklasku sie nie poniży. Co do Nowakowskigo mam wątpliwości.

ppp
Gość
ppp

Hale pisze się przez samo „h” geniuszu…

gość
Gość
gość

Ale jaja psl-owcy baronowie robią co chcą i śmieją się z wszystkich !

betowen
Gość
betowen

Co ma piernik do wiatraka ? Przecież panów Rakowskiego i Nowakowskiego nie było w komisji konkursowej. Skład komisji podany jest w felietonie. Jeżeli chcecie się czepiać, to miejcie uwagi do osób, które reprezentowały komisję. Zżera Was bezradność, mędrkujecie tylko anonimowo. Miejcie odwagę cywilną i zakwestionujcie oficjalnie wybór jeżeli jest niezgodny z przepisami.

kasandra
Gość
kasandra

Nie bulwersuj się betowen.
Temat Rakowskiego i Nowakowskiego dotyczy czego innego, to dwaj radni, którzy grają z burmistrzem jedną i tę samą melodię. Rakowski musi, a Nowakowski też musi 😛
Wszyscy radni miejscy ostatnio głosują zgodnie z wolą burmistrza, są nadzwyczaj jednomyślni.

Z daleka
Gość
Z daleka

Szanowni Państwo, czy ktoś z was zaważył, ze pan Rakowski i pan Nowakowski, jakoś dziwnie zbliżyli się do pana burmistrza. Chodzą głosy, że bardzo moccno się ze sobą przyjażnią,

...
Gość
...

Rakowski nie wiem, ale Nowakowski na 100% i to tuż po wyborach zdradził swoich wyborców i zaprzedał swą duszę burmistrzowi, no cóż… nigdy nie wiadomo co za diabeł w człowieku siedzi. Pluł, pluł i widać ślina się skończyła, pewnie burmistrz ma jakiegoś… haka na imć pana Nowakowskiego, skoro ten przestał się wychylać. 🙂

INC
Gość
INC

Proszę się nie dziwić, że od dawien dawna w Mławie, układ jest amknięty, albo ten sam układ tworzy inny układ, by scena polityczna, czy też stanowiskkowa została spolaryzowana. W myśl tej zasady, trzecia siła nie może zaistnieć. Nawet jesli już się pojawi, to Scylla i Charybda zrobią swoje.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Konkurencja od początku była wysoka ale tylko w Internecie!! Tylko 2 osoby pokazały charakter i chwała im za to… Mławska rzeczywistość zza swojego laptopa!! smutne…

....
Gość
....

Jak trudno Wam oburzonym zrozumieć, że ktoś może być najlepszy i dlatego został wybrany przez szanowną komisję na dyrektora mławskiej hali. Posądzanie o nepotyzm i koneksje jest w tym przypadku nie na miejscu. Skład komisji, to osoby o wielkim autorytecie zawodowym. Przy wyborze kandydata byli bezstronni, kierowali się tylko kompetencjami kandydatów. Wybór właściwego kandydata na dyrektora, przyczyni się do rozwoju sportu w mieście i całym powiecie.

...
Gość
...

To wyjaśnij, dlaczego niemal od roku wszyscy wiedzieli kto ten „konkurs” wygra???????????? mimo, że nie były złożone żadne oferty, dasz radę ten fenomen jakoś w miarę realnie i rzetelnie wytłumaczyć?????????????????
Właściwy kandydat – jedyny właściwy od roku, zanim nawet ukończył odpowiedni kurs 😀

Mławianin
Gość
Mławianin

Odkąd pamiętam każdy konkurs miał i zawsze będzie miał określonego faworyta, ale w moim przekonaniu podjąć rękawicę a czmychnąć z podkulonym ogonem to zasadnicza różnica…

kasandra
Gość
kasandra

Zięć Antczaka faworytem?? – delikatnie powiedziane, to jedyny, słuszny kandydat na to stanowisko 😀 . Jeśli wiadomo było od roku, że to on zostanie dyrektorem, to chyba nie faworyt, tym bardziej, że z tym niby-konkursem czekano aż ów człowiek skończy jakiś tam kurs, bo biedaczek nawet odpowiedniego przygotowania teoretycznego nie miał, nie wspominając o doświadczeniu, którego brakuje mu podobno do dziś, no ale za 2 lata już je będzie miał 😛

Mla
Gość
Mla

ciekawe czemu do konkursu nie stanęła dotychczas zastępująca dyrektora? może nikt nie powiedział, że trzeba zrobić w ostatniej chwili menedżera sportu?

kl
Gość
kl

taki sam sposób doboru jak z tym volvo hehe

Sportowiec
Gość
Sportowiec

Bezstronna i niezależna komisja…

...
Gość
...

Podejrzewam, że dane zięcia pana Antczaka zostały upublicznione tylko w związku z wygraniem tego konkursu, a dane drugiego kandydata nie zostały ujawnione, a więc nie domagajmy się niemożliwego. Konkurs wygrała osoba, o której już prawie od roku było słychać, że wygra i że czeka się tylko na to z konkursem, żeby ta osoba skończyła odpowiednie kursy, no i mamy, to, o czym wszyscy wiedzieliśmy od dawna. No, ale czy możemy wymagać czegoś innego: jeśli na fotele, stołki i k***a obsadzone są osobami z dawnej PRL-owskiej nomenklatury? jeśli w dalszym ciągu sami pozwalamy, żeby elity PRL-u nami rządziły w Starostwach, w… Czytaj więcej »

On
Gość
On

rocznik 1979 komunista? ciekawe o jakim PRL Pan myśli.

...
Gość
...

Czy ktoś tu pisał konkretnie o mławskim burmistrzu????? 🙂

kasandra
Gość
kasandra

Pan Sowiński rocznik 1979 ?? – nieważne, ale popierany i przepychany przez teścia i starostę, którzy są z dużo wcześniejszych roczników i którzy doskonale pamiętają przywożenie kandydatów na różne stołki w teczkach i stosują to nagminnie tak jak całe PSL. W PSL jest normą przepychanie i obsadzanie stanowisk swoimi pociotami, obojętne czy mają jakieś predyspozycje, czy też nie.

Tomek
Gość
Tomek

Czy Szanowna Redakcja nie moze dla porównania kompetencji przedstawić wykształcenia Kontrkandydata? Myśle, ze było by to ciekawe dla Czytelników i wyczerpało obowiązek bezstronnosci dziennikarskiej.

OL
Gość
OL

Psy szczekają a karawana idzie dalej…

pankracy
Gość
pankracy

Nic dodać, nic ująć.

XY
Gość
XY

i tak długo czekał…

mafia PSL
Gość
mafia PSL

Oczywiście że ten – zięć skarbnika i przewodniczącego rady powiatu w jednym. Antczaka – zalatwiacza posad rodzinie. CBA do dzieła! Nie spać qrwa tylko brać się za nich!!! Kursy robione pod odwlekany konkurs USTAWKA!

MartaM
Gość
MartaM

A co ze stażem na stanowisku kierowniczym? Kurs skończony w 2015 to zero praktyki a MHS to nie osiedlowe kółko sportowe

...
Gość
...

Widocznie wystarczyła rekomendacja… PSL, cóż… taki klimat…tyle, że ten się zmienił ostatnio, do Mławy widać nie dotarł jeszcze powiew nowego, ale… dotrze… 😉

Gość
Gość
Gość

To zapewne ten kurs kilkudniowy ukończył p Sowiński i to maja być kwalifikacje dające uprawnienia do prowadzenia takiej placówki:(? Żenada…:(

...
Gość
...

„W 2015 roku – terapię ruchem, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną z elementami masażu w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy
W 2015 roku – kurs menedżera sporu –w Polskiej Akademii Kultury i Sportu.” – to dlatego z konkursem czekano na tego Pana?
To jest ten zapowiadany zięć skarbnika UM?

Zioobroo
Gość
Zioobroo

a to nie zięć pana A z urzędu miasta i starostwa

gość
Gość
gość

Ale i tak od dawna było wiadomo że zostanie zięć Antczaka .