Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest już oficjalny wynik naboru na stanowisko dyrektora Mławskiej Hali Sportowej


slider mhsOd 1 stycznia 2016 roku Mławską Halą Sportową kierował będzie Dariusz Sowiński, obecny nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie.


Taką rekomendację przedłoży Zarządowi Powiatu komisja konkursowa w składzie:
Barbara Gutowska – wicestarosta (przewodnicząca komisji)
Cezary Kądrzycki – sekretarz powiatu (były dyrektor MHS)
Jan Marek Wtulich – dyrektor wydziału Edukacji i Zdrowia
Mariusz Szczechowicz – sekretarz Miasta Mława
Elżbieta Borkowska – przedstawiciel Miasta Mława
Teresa Smolińska – przedstawiciel Miasta Mława

Do dnia 7 grudnia br. zainteresowane osoby mogły składać dokumenty aplikacyjne w postępowaniu konkursowym. Do konkursu przystąpiły dwie osoby: Ewa Szlagor oraz Dariusz Sowiński.
Obydwie osoby spełniły wymogi formalne i przystąpiły do rozmowy kwalifikacyjnej. Kandydaci odpowiadali na pytania z zakresu znajomości przepisów ustawowych oraz złożonej w postępowaniu konkursowym koncepcji kierowania placówką.
– W ocenie komisji znacznie lepiej zaprezentował się Dariusz Sowiński – informuje Barbara Gutowska wicestarosta, przewodnicząca komisji konkursowej.

Dariusz Sowiński obecnie jest nauczycielem – terapeutą z zakresu integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie. Posiada ukończone następujące studia i kursy:
W 2005 roku ukończył studia magisterskie o kierunku pedagogika na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
W 2008 roku – studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego.
W 2015 roku – terapię ruchem, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną z elementami masażu w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy
W 2015 roku – kurs menedżera sportu –w Polskiej Akademii Kultury i Sportu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
5 lata temu

Nikt nikogo nie oczernia. Piszemy o sytuacji a nie o osobie. To nie jest pierwsza informacja O niej. Żaden problem sprawdzic. Prosze zadzwonić i poprosić o komentarz w sekretariacie szkoły.

M.M
M.M
5 lata temu

To są próby tuszowania sytuacji, która ma miejsce w tej szkole.

Do Rodzic sp6
Do Rodzic sp6
5 lata temu

Informacja jest niezgodna z prawdą. Pan Dariusz jest nadal zatrudniony w sp6. Rowniez Pozdrawiam

Ktoś
Ktoś
5 lata temu
Reply to  Do Rodzic sp6

Zgodna, zgodna, tylko jakoś Panu/Pani trudno się pogodzić z tym, że pewnie wszystko co pisze jest wyssane z palca. Jak łatwo – kryjąc się za monitorem – oczerniać innych.

Rodzic SP6
Rodzic SP6
5 lata temu

Pan Dariusz S. od Nowego Roku nie jest już pracownikiem SP 6, więc to dyrekcja powinna zadbać o kontynuację zajęć, jak widać nie jest to proste…Pozdrawiam.

M.M
M.M
5 lata temu

Moje dziecko powinno mieć lekcje w szkole z tym nauczycielem a nie ma. Czy można juz zakończyć tą nieciekawą dla uczniów sytuacje i przywrócić normalne zajęcia w szkole?

Rodzic do Kibic
Rodzic do Kibic
5 lata temu

No nie wierze chyba raczej Kolega ma powiązania z miejscowymi Notablami związanymi rodzinnie z obejmującymi kolejne stanowiska pracy w administracji miejskiej. Co dla Ciebie jest głupotą? Praca na dwóch etatach w tych samych godzinach w pełnym wymiarze godzin? Nie to dla Kolegi Norma. Czy dwudniowa nauka na kursie internetowym i obejmowanie po nim stanowiska dyrektora? Nie to tez jest przeciez norma. Zgadzam się jednak, ze oddział transplantologii w Mławie jest taką głupotą ale moze ktos nie zrozumiał kontekstu.:). Bolą uwagi? Rodzina? Znajomy?
P.s. Jeżeli jednak idea oddzialu transplantologii i zmniejszenia dzięki temu bezrobocia przekonała Państwa, prosze wysyłać SV do Starostwa.

kibic
kibic
5 lata temu

Ktoś Ci płaci za pisanie tych głupot czy masz tak sam z siebie ? 🙂

Rodzic
Rodzic
5 lata temu

Jakoś nie moge natomiast zrozumieć w jaki sposób Pan D.S. Moze pracować rownocześnie na dwóch etatach. Jeden w Urzędzie Miasta czyli w sp6 jako nauczyciel i drugi w MHS(UM i Starostwo). Kto na to pozwala aby pracownik wychodził z pracy do drugiej pracy otrzymując pensje płaconą z obu tych urzedów. Czy w obu tych placówkach wisi grafik pracy Pana D.S? Czy interesanci jeżdżą pomiędzy MHS a Sp6? Te pensje są otrzymywane defakto z Naszych podatków i My mamy prawo to kontrolować. Prosze Pana Redaktora i Radnych o zapytanie Panów Starostę i Burmistrza o tą bulwersująca sprawę i jej wyjaśnienie.

Do Mma, Rodzic
Do Mma, Rodzic
5 lata temu

O przepraszam najmocniej literka mi przeskoczyła przed oczkami. Oczywiście pisałem do PANA.:). XXI wiek i internet nie zmieni nic w dziedzinie wiedzy, którą nalezy mieć aby dobrze wykonywać zadania w każdej pracy. Sądząc po treści Pańskiego komentarza, język którym Pan operuje potwierdza moją tezę. Niewiele poza papierem wyniósł Pan z tego kursu. Niestety Państwowe posady nie są w żadnym stopniu weryfikowane tak jak to ma miejsce w prywatnych firmach i właśnie tutaj znaleźli swoje miejsce ludzie z umownym wykształceniem realizujący w imieniu społeczeństwa swoje prywatne interesy.

Do Mma, Rodzic
Do Mma, Rodzic
5 lata temu

Gratuluje a przepraszam gdzie Pani po jego ukończeniu jest Dyrektorem? Jak nigdzie to proponuje na ordynatora transplantologii w Mławie. Jest akurat wolny etat. Kwalifikacje ma Pani odpowiednie. Czas pracy 42h i oczywiście w trakcie pracy moze Pani dalej pracować na obecnym stanowisku pracy. Prosze zgłosić się z uprawnieniami do Starostwa. Bedzie konkurs ale wie Pani….

mma
mma
5 lata temu

Żadna rewelacja, sam kończyłem studia online a co dopiero kurs, mamy XXI wiek. Jak Ci żal dupę ściska to się napij 🙂

Rodzic
Rodzic
5 lata temu

Polecam wejść na stronę Polskiej Akademii Kultury i Sportu. Okazuje się, ze ten kurs Menadżera Sportu odbywa się drogą internetową i można go ukończyć w 2-3 dni!!!. Cena 1000 zeta ale uwaga w połowie moze byc refundowany przez Urząd Pracy:). To są jaja z mieszkańców w wykonaniu Starostwa i UM. Moze na tej stronie są rownież kursy aby zostać lekarzem. Panie Starosto, Panie Burmistrzu, Pani Przewodnicząca Komisji moze zrobicie konkurs wsród bezrobotnych, oplacicie go i zapiszecie trzech kandydatow w poniedziałek na kurs lekarza transplantologa. W piątek bedzie juz można otworzyć prężny oddział przeszczepów w mławskim szpitalu. Moze dodamy innowacyjne zabiegi przeszczepu głowy. Kandydatow mamy dostatek.

Rodzic
Rodzic
5 lata temu

Proszę jaki jednak zdolny. Rownocześnie pracuje na dwa etaty. Cały etat na Hali Sportowej i jednocześnie w tych samych godzinach pracuje z dziećmi w sp6. Co Szanowna Komisja na to? Moze wiec połączymy wszystkie stanowiska w jedno i Dyrktorem MHS, MOSiR, Szpitala, Urzędu Pracy, Straży Miejskiej, itd będzie Pan Dariusz:)

staton
staton
5 lata temu

wow…..jam fajnie poczytać. I czemu to się lud mławski tak denerwuje. Ja tam gratuluje nowemu dyrektorowi. I nie tyle wyboru ile tego że ma takiego teścia który w niego wierzy, darzy zaufaniem i mu pomaga. A plebsik popisze, pomarudzi, trochę powarczy, a do następnych wyborów zapomni. A chłopak ustawiony na najbliższe lata jest, hehehe. W CV mu przybędzie ładny wpis, a jak ciut się wyrobi, opcja polityczna się zmieni, to i może ministrem sportu zostanie. Wtedy plebsik będzie piał pochwały i wszyscy będą pisać że mławianin został ministrem. A jak nie wyjdzie to cóż….. w najgorszym wypadku przed następnymi wyborami będzie gdzie teściowi darmowy plakat wyborczy powiesić. I co tu się czepiać…..wszak wszystko ku dobremu zmierza.
To mówiłem ja…….trener czwartej kategorii…..nie załapałem się na wybory dyrektora po trochę chorowałem w zeszłym tygodniu……(jej, gdzieś to już chyba było).

czytelnik
czytelnik
5 lata temu

Drodzy państwo czy w ogóle Mława jako miasto 30 sto tysięczne posiada chale sportową w której jest potrzebny dyrektor. Ta przyszkolna sala gimnastyczna nie zasługuje na miano mławskiej hali sportowej. A co dopiero na pana dyrektora.

Mak
Mak
5 lata temu
Reply to  czytelnik

Jak wiem to Rakowski jest daleko od Kowalewskigo. I wiem co mówię. To, że ni jest populista to prwada. Dla taniego poklasku sie nie poniży. Co do Nowakowskigo mam wątpliwości.

ppp
ppp
5 lata temu
Reply to  czytelnik

Hale pisze się przez samo „h” geniuszu…

gość
gość
5 lata temu

Ale jaja psl-owcy baronowie robią co chcą i śmieją się z wszystkich !

betowen
betowen
5 lata temu

Co ma piernik do wiatraka ? Przecież panów Rakowskiego i Nowakowskiego nie było w komisji konkursowej. Skład komisji podany jest w felietonie. Jeżeli chcecie się czepiać, to miejcie uwagi do osób, które reprezentowały komisję. Zżera Was bezradność, mędrkujecie tylko anonimowo. Miejcie odwagę cywilną i zakwestionujcie oficjalnie wybór jeżeli jest niezgodny z przepisami.

kasandra
kasandra
5 lata temu
Reply to  betowen

Nie bulwersuj się betowen.
Temat Rakowskiego i Nowakowskiego dotyczy czego innego, to dwaj radni, którzy grają z burmistrzem jedną i tę samą melodię. Rakowski musi, a Nowakowski też musi 😛
Wszyscy radni miejscy ostatnio głosują zgodnie z wolą burmistrza, są nadzwyczaj jednomyślni.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

Szanowni Państwo, czy ktoś z was zaważył, ze pan Rakowski i pan Nowakowski, jakoś dziwnie zbliżyli się do pana burmistrza. Chodzą głosy, że bardzo moccno się ze sobą przyjażnią,

...
...
5 lata temu
Reply to  Z daleka

Rakowski nie wiem, ale Nowakowski na 100% i to tuż po wyborach zdradził swoich wyborców i zaprzedał swą duszę burmistrzowi, no cóż… nigdy nie wiadomo co za diabeł w człowieku siedzi. Pluł, pluł i widać ślina się skończyła, pewnie burmistrz ma jakiegoś… haka na imć pana Nowakowskiego, skoro ten przestał się wychylać. 🙂

INC
INC
5 lata temu

Proszę się nie dziwić, że od dawien dawna w Mławie, układ jest amknięty, albo ten sam układ tworzy inny układ, by scena polityczna, czy też stanowiskkowa została spolaryzowana. W myśl tej zasady, trzecia siła nie może zaistnieć. Nawet jesli już się pojawi, to Scylla i Charybda zrobią swoje.

Obiektywny
Obiektywny
5 lata temu

Konkurencja od początku była wysoka ale tylko w Internecie!! Tylko 2 osoby pokazały charakter i chwała im za to… Mławska rzeczywistość zza swojego laptopa!! smutne…

....
....
5 lata temu

Jak trudno Wam oburzonym zrozumieć, że ktoś może być najlepszy i dlatego został wybrany przez szanowną komisję na dyrektora mławskiej hali. Posądzanie o nepotyzm i koneksje jest w tym przypadku nie na miejscu. Skład komisji, to osoby o wielkim autorytecie zawodowym. Przy wyborze kandydata byli bezstronni, kierowali się tylko kompetencjami kandydatów. Wybór właściwego kandydata na dyrektora, przyczyni się do rozwoju sportu w mieście i całym powiecie.

...
...
5 lata temu
Reply to  ....

To wyjaśnij, dlaczego niemal od roku wszyscy wiedzieli kto ten „konkurs” wygra???????????? mimo, że nie były złożone żadne oferty, dasz radę ten fenomen jakoś w miarę realnie i rzetelnie wytłumaczyć?????????????????
Właściwy kandydat – jedyny właściwy od roku, zanim nawet ukończył odpowiedni kurs 😀

Mławianin
Mławianin
5 lata temu
Reply to  ...

Odkąd pamiętam każdy konkurs miał i zawsze będzie miał określonego faworyta, ale w moim przekonaniu podjąć rękawicę a czmychnąć z podkulonym ogonem to zasadnicza różnica…

kasandra
kasandra
5 lata temu
Reply to  Mławianin

Zięć Antczaka faworytem?? – delikatnie powiedziane, to jedyny, słuszny kandydat na to stanowisko 😀 . Jeśli wiadomo było od roku, że to on zostanie dyrektorem, to chyba nie faworyt, tym bardziej, że z tym niby-konkursem czekano aż ów człowiek skończy jakiś tam kurs, bo biedaczek nawet odpowiedniego przygotowania teoretycznego nie miał, nie wspominając o doświadczeniu, którego brakuje mu podobno do dziś, no ale za 2 lata już je będzie miał 😛

Mla
Mla
5 lata temu
Reply to  ....

ciekawe czemu do konkursu nie stanęła dotychczas zastępująca dyrektora? może nikt nie powiedział, że trzeba zrobić w ostatniej chwili menedżera sportu?

kl
kl
5 lata temu

taki sam sposób doboru jak z tym volvo hehe

Sportowiec
Sportowiec
5 lata temu

Bezstronna i niezależna komisja…

...
...
5 lata temu

Podejrzewam, że dane zięcia pana Antczaka zostały upublicznione tylko w związku z wygraniem tego konkursu, a dane drugiego kandydata nie zostały ujawnione, a więc nie domagajmy się niemożliwego.
Konkurs wygrała osoba, o której już prawie od roku było słychać, że wygra i że czeka się tylko na to z konkursem, żeby ta osoba skończyła odpowiednie kursy, no i mamy, to, o czym wszyscy wiedzieliśmy od dawna.
No, ale czy możemy wymagać czegoś innego:
jeśli na fotele, stołki i k***a obsadzone są osobami z dawnej PRL-owskiej nomenklatury?
jeśli w dalszym ciągu sami pozwalamy, żeby elity PRL-u nami rządziły w Starostwach, w szkołach, UM, UG oraz innych jednostkach państwowych, a także zasiadały w zarządach spółek i etc…

On
On
5 lata temu
Reply to  ...

rocznik 1979 komunista? ciekawe o jakim PRL Pan myśli.

...
...
5 lata temu
Reply to  On

Czy ktoś tu pisał konkretnie o mławskim burmistrzu????? 🙂

kasandra
kasandra
5 lata temu
Reply to  On

Pan Sowiński rocznik 1979 ?? – nieważne, ale popierany i przepychany przez teścia i starostę, którzy są z dużo wcześniejszych roczników i którzy doskonale pamiętają przywożenie kandydatów na różne stołki w teczkach i stosują to nagminnie tak jak całe PSL. W PSL jest normą przepychanie i obsadzanie stanowisk swoimi pociotami, obojętne czy mają jakieś predyspozycje, czy też nie.

Tomek
Tomek
5 lata temu

Czy Szanowna Redakcja nie moze dla porównania kompetencji przedstawić wykształcenia Kontrkandydata? Myśle, ze było by to ciekawe dla Czytelników i wyczerpało obowiązek bezstronnosci dziennikarskiej.

OL
OL
5 lata temu

Psy szczekają a karawana idzie dalej…

pankracy
pankracy
5 lata temu
Reply to  OL

Nic dodać, nic ująć.

XY
XY
5 lata temu

i tak długo czekał…

mafia PSL
mafia PSL
5 lata temu

Oczywiście że ten – zięć skarbnika i przewodniczącego rady powiatu w jednym. Antczaka – zalatwiacza posad rodzinie. CBA do dzieła! Nie spać qrwa tylko brać się za nich!!! Kursy robione pod odwlekany konkurs USTAWKA!

MartaM
MartaM
5 lata temu

A co ze stażem na stanowisku kierowniczym? Kurs skończony w 2015 to zero praktyki a MHS to nie osiedlowe kółko sportowe

...
...
5 lata temu
Reply to  MartaM

Widocznie wystarczyła rekomendacja… PSL, cóż… taki klimat…tyle, że ten się zmienił ostatnio, do Mławy widać nie dotarł jeszcze powiew nowego, ale… dotrze… 😉

Gość
Gość
5 lata temu
Reply to  MartaM

To zapewne ten kurs kilkudniowy ukończył p Sowiński i to maja być kwalifikacje dające uprawnienia do prowadzenia takiej placówki:(? Żenada…:(

...
...
5 lata temu

„W 2015 roku – terapię ruchem, gimnastykę korekcyjno – kompensacyjną z elementami masażu w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy
W 2015 roku – kurs menedżera sporu –w Polskiej Akademii Kultury i Sportu.” – to dlatego z konkursem czekano na tego Pana?
To jest ten zapowiadany zięć skarbnika UM?

Zioobroo
Zioobroo
5 lata temu

a to nie zięć pana A z urzędu miasta i starostwa

gość
gość
5 lata temu
Reply to  Zioobroo

Ale i tak od dawna było wiadomo że zostanie zięć Antczaka .

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x